Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
4
Cevap
1059
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Nvme ve M2
S
5 yıl
Yüzbaşı
Konu Sahibi

Arkadaşlar merhaba

Ben anakartın desteğinden tam emin olamamakla birlikte size sormak istedim.

Bana kalırsa nvme gibi devasa bir şey alıp(devasadan kastım okuma/yazma hızı) bir 5/10 yıl götürsün kafasındayım.Fakat benim galiba anakartımı desteklemiyor.

Şöyle ki X99-A/USB 3.1 anakartına sahibim.
1 x M.2 Soket 3 with M Key design, type 2242/2260/2280/22110 storage devices support (Support PCIE SSD only)

Yani bu şu demek mi?Nvme sevdasından yol yakınken vazgeç yada kendine bir anakartı/işlemci al demek ?

Yani ben m2 tipi ssd kullanacağım doğru mu ?P
5 yıl
Binbaşı

Bildiğim kadarıyla X99-A 32Gb/s NVMe destekliyor yani 970 Evo gibi SSD'lerle 3000-3500MB civarı hızlara çıkması mümkün. Eğer grafik, video gibi pro işlerle uğraşmıyorsanız NVMe hız farkını pek hissetmezsiniz bu yüzden NVMe'lerin hız farkına pek aldanmayın. Pek fark edilmeyecek hız farkı için ekstra ücret ödemektense daha büyük boyutlu SSD alırsanız otomatikman ömrü daha uzun olacaktır çünkü SSD ne kadar büyük boyutlu olursa ömrü o kadar uzun olur.-
5 yıl
Yarbay

Piyasada satılan herhangi bir NVMe SSD'den tam performans alabilirsiniz elinizdeki anakart ileS
5 yıl
Yüzbaşı
Konu Sahibi

Çok teşekkür ederim ben galiba sata ssd alacağım hemde büyük boyutluS
4 yıl
Binbaşı

Hocam iki deper var bakacağın boyut değil, MTBF ve TWB ( iki araza arası geçen süre ve toplam yazılan bayt değeri) bunlar ne kadar yüksek ise o kadar uzun ömürlüdür özetle. Boyutu yüksek olanlarda bu değerler daha yüksek olabiliyor eve ama örnek olması açısından samsung evo ve pro kıyaslarsan evolarda 1-1,5 milyon saat problarda 2-2,5 milyon saat oluyor buda birine 5 yıl diğlerine 10 yıl garanti vermelerinin sebebidir.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.