Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
2
Cevap
303
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Nvidia, 18.4 Exaflops gücünde yeni süper bilgisayarını tanıttı
D
5 ay
Binbaşı
Konu Sahibi

Nvidia, 18.4 Exaflops gücünde yeni süper bilgisayarını tanıttı
Nvidia, yapay zeka uygulamalarını hedefleyen, yüksek performanslı, veri merkezi ölçeğinde bir sistem olan Eos süper bilgisayarını tanıttı. Nvidia'nın EOS süper bilgisayarı 4.608 adet H100 AI GPU'ya ve 18,4 Exaflops'a kadar yapay zeka işlem gücüne sahip.En güçlü 9. süper bilgisayarYapay zeka hızla yaygınlaştıkça yüksek işlem gücü ihtiyacı için süper bilgisayarların önemi de gittikçe artıyor. Nvidia da bu ihtiyaca yönelik yeni süper bilgisayarını duyurdu. EOS, sahip olduğu güç ile Top500.org süper bilgisayarlar listesine 9. sıradan giriş yaptı.Ayrıca Bkz.Samsung ilk 2nm siparişini Japonya’dan aldıAyrıntılara girersek, Eos süper bilgisayarı 576 Nvidia DGX H100 sistemiyle donatıldı. Bunların her biri Nvidia'nın son teknoloji ürünü H100 AI GPU'larından 8 tanesini barındırıyor (Toplamda 4608 GPU bulunuyor). Bunları birbirine bağlamak için Nvidia, Eos'un yeteneklerini tamamen yeni bir seviyeye yükselten Quantum-2 InfiniBand mimarisini kullanıyor. Bu sayede Eos süper bilgisayarı, 18,4 exaflops'luk muazzam bir FP8 AI performansı sunabiliyor.

Nvidia'nın yeni süper bilgisayarıyla ilgili açıklaması şöyle: "Eos'un mimarisi, geniş bir hızlandırılmış bilgi işlem düğümleri kümesinde ultra düşük gecikme süresi ve yüksek çıkışlı ara bağlantı gerektiren yapay zeka iş yükleri için optimize edilmiştir. Bu da onu yapay zeka yeteneklerini ölçeklendirmek isteyen kuruluşlar için ideal bir çözüm haline getirir. Dünya çapındaki şirketler ve geliştiriciler yapay zekanın gücünden yararlanmaya çalışırken, Eos çok önemli bir kaynak olarak duruyor ve kuruluşları besleyen yapay zeka destekli uygulamaları hızlandırma sözü veriyor".
Kaynak:https://blogs.nvidia.com/blog/eos/

 Haberi Portalda Gör

S
5 ay
Binbaşı

Kaç çekirdekmiş ? Bizimkiyle karşılaştıralım.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
F
5 ay
Er

485,888

Bu mesajda bahsedilenler: @SeniorGrandMaster
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.