Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
16287
Cevap
844040
Tıklama
112
Öne Çıkarma
Netflix Kardeşliği Ana Konu - (Netflix grup kurmak isteyenlere özel)
C
8 yıl
Binbaşı
Konu Sahibi

ARKADAŞLAR KONU ALTINDA HESAP SATAN KIŞİLER TÜREMİŞ BU KİŞİLERE KARŞI DİKKATLİ OLUN. MUHTEMELEN ÇALINTI HESAPLARI BAŞKALARINA PAYLAŞTIRARAK SATIYORLAR.

BU SAYFANIN AMACI 2 YA DA 4 KİŞİNİN BİR ARAYA GELEREK İÇLERİNDEN BİRİNİN YÖNETİMİNDE HESAP AÇIP KULLANMALARIDIR.

BAŞKA BİRİNE İHTİYACINIZ YOK. ZATEN 4 KİŞİ BİR ARAYA GELEREK HESAP AÇABİLİRSİNİZ.

HESAP SATMAK AMACIYLA KULLANANLARIN ENGELLENMESİ İÇİN LÜTFEN GÖRDÜĞÜNÜZDE ADMİNLERE RAPOR EDİNİZ.

Netflix ortaklığı yapmak isteyenler için bir konu açıyorum. Bu konu altında ortaklık arayanlar ve ortaklıkla ilgili soruları olanlar yazarsa memnun olurum

Aşağıda detaylı bilgiler vermeye çalışacağım.

Önemli Not: Netflix CEO su Reed Hastings'in aşağıda da paylaşacağım görüşleri sebebiyle, Netflix'in hesap paylaşımı konusunda bir sorun görmediğini düşünerek bu konuyu açıyorum. Netflix konuyu kaldırmamı talep ettiği takdirde konunun kaldırılmasını Adminlerden kendim talep edeceğim.

Bildiğiniz üzere Netflix 2016 başında Türkiye'ye geldi. Şu anda (2021 itibariyle) aşağıdaki paketleri sunuyorlar (Fiyatlar aylık fiyatlardır)

TEMEL PAKET (TEK BAĞLANTI - Maksimum HD KALİTE - 63.99)
STANDART HD (İKİ BAĞLANTI - Maksimum FULL HD KALİTE - 97.99)
ULTRA HD (4 BAĞLANTI - Maksimum 4K - UHD KALİTE - 130.99)


Farklı başlıklar altında grup kurmak, gruptan çıkanlar yerine arkadaş aramak vs dağınık oluyor. Bu sebeple bu başlığı açıyorum. Grup kurmak isteyenler, grubuna arkadaş arayanlar buraya yazabilirler.

Aşağıda Netflix grup kurma ile ilgili aklınıza takılabilecek soruları cevaplamaya çalıştım:

1- Netflix'te grup kurmak yasal mı?

Netflix CEO su Reed Hastings geçen yıl verdiği bir mülakatta Netflix'in paylaşım özelliğinin daha çok aile içinde paylaşım amaçlı düşünüldüğünü belirtmiş ancak farklı insanların kullanımı ile ilgili her hangi bir önlem alma işareti vermemişti. Yani üstü kapalı olarak bunun zaten farkında olduklarını ama bunu engelleme gibi bir niyetlerinin olmadığını ima etmişti. Hastings dün yaptığı bir açıklamada ise şunları söyledi:

"In terms of [password sharing], no plans on making any changes there," Yani, "Şifre paylaşımı konusunda herhangi bir değişik planımız yok" Hastings devamında ise şunu söylüyor:

"Password sharing is something you have to learn to live with, because there's so much legitimate password sharing, like you sharing with your spouse, with your kids .... so there's no bright line, and we're doing fine as is."

Yani "Şifre paylaşımı ile yaşamayı öğrenmek zorundasınız. Çünkü bir çok meşru şifre paylaşım durumları var, örneğin eşinizle, çocuklarınızla vs.. paylaşmak gibi. Ve bunun net bir çizgisi de yok, bizim bu durumla aramız iyi"

(Linki için:https://www.cnbc.com/2016/10/17/your-shared-netflix-password-is-safe-the-ceo-says.html)

Kısacası Netflix bunun elbette farkında ve bunu üstü kapalı destekliyor. Çünkü basitçe düşünürsek tek başına abone olamayacak 4 kişinin abone olmamasındansa bu 4 kişiye 1 abonelik satıyor olmak kârdır. Buradan Netflix herhangi bir zarara uğramayacaktır aksine daha çok kullanıcıya ulaşacaktır. Bir nevi pazarlama stratejisi aslında.

Yani bizim anlayacağımız şekilde çevirecek olursak Netflix bunun farkında ve engelleme gereği duymuyor hatta teşvik ediyor :)

2- Grup nasıl kuracağız?

Öncelikle grup kuracak kişilerden biri kredi kartını tanımlayarak Netflix hesabı almalı ve hesabın şifresini paylaşacağı kişi yada kişilere iletmeli. Ayrıca hesap açıldığında her kullanıcı için bir profil oluşturmalı ki bu şekilde herkes aynı hesaba girmesine rağmen, farklı profiller üzerinden izleyebilsin ve izleme geçmişleri birbirine karışmasın. Netflix'e girildiğinde ekranda aşağıdaki şekilde bir görüntü olacak, herkes kendi profilini seçerek içeriklere erişecek.

< Resime gitmek için tıklayın >


3- Bağlantı sağlanan cihazın türünün bir önemi var mı? Örneğin biri bilgisayardan girince, diğer 3 kişi bilgisayar yerine başka bir cihazdan mı bağlanmalı?

Hayır hiç bir kısıtlama yok. Herkes aynı anda bilgisayarlarından yada başka bir cihazdan girebilir hiç bir sorun yok.

4- Paylaşımlı hesap kullanan bir kişi aynı anda hem tabletinden hem bilgisayarından vs.. girebilir mi?


Paylaşımlı hesap kullanan kişi kendi profilinden girmesi gerektiği için (diğer 3 profilden birini izinsiz kullanmayacağını varsayıyorum), eğer aynı anda başka bir cihazdan da açmaya kalkarsa ilk açtığı ekrandan düşecektir.

5- Hesap aldığımızda Kredi Kartı tanımlamamız gerekiyor. Kredi kartı bilgilerimizi diğer kişiler görebilir mi?

Hayır hesap özelliklerine girdiğinizde o anda tanımlı olan kredi kartının sadece son 4 rakamı görüntülenir. Bunu kullanarak herhangi bir işlem yapılamayacağı için bir sorun olmayacaktır. (3 haneli güvenlik kodu vs.. görüntülenemez)

6- Ödemeyi nasıl yapacağız?

Ödeme konusu tamamen grubu kuracak arkadaşların ortak karar vermesi gereken bir konu. Ancak bir kaç alternatif aşağıdaki şekilde olabilir:

- Her ay farklı bir kişi kredi kartını tanımlayabilir, bu mümkün. Örneğin aboneliğin 1 Kasım 2016 da başlatıldığını var sayalım, ilk ay ücretsiz verileceğinden (aboneliğin başlatıldığı kartın daha önce ücretsiz kullanım hakkını kullanmadığını varsayıyorum) ilk ücret kesimi 1 Aralık 2016 da olacaktır. Bir sonraki ücret kesimi ise 1 Ocak 2017 de. Dolayısıyla 1 Aralık 2016 dan 1 Ocak 2017 ye kadar 1 aylık süre içerisinde üyelerden biri kredi kartını tanımlayabilir. Her ay bu şekilde yaparak her ay 1 kişinin hesabından çekilmesi sağlanabilir.

Veya tabiki sadece tek bir kişinin kartından kullanılır diğerleri ona para gönderebilir vs.. bu dediğim gibi kişilerin kendi kararı. Örneğin enparanın uyguladığı %50 iade kampanyası var. Grup üyelerinin böyle bir imkanı varsa isterlerse diğer arkadaşları da yararlandırabilirler vs..

7- İlk üyelikte 1 ay ücretsiz abonelik veriyorlar. Peki 4 kişi bir araya geldiğimizde ilk 4 ay ücretsiz kullanabilir miyiz? Bu kadar suyunu çıkarmaya gerek olmadığını belirteyim öncelikle ama teknik olarak mümkün tabi. Yalnız bu durumda her ay yeni bir hesap almalısınız (farklı bir mail ve farklı bir kredi kartıyla)

8- Grup üyeleri birbirlerinin profiline girebilir mi? Profillerde ayrı bir şifreleme var mı? Bir kişinin kendi profili harici benim profilimi de kullandığını nasıl anlarım?

- Grup üyeleri birbirlerinin profiline girebilir herhangi bir şifreleme yok. Kimin girdiğini tespit edemezsiniz ama eğer profilinize girdiğinizde daha önce izlemediğiniz içerikler izlenmiş gibi görünüyorsa yada izlemediğiniz halde şunu (örneğin Breaking Bad) izlediğiniz için şunları da beğenebilirsiniz gibi öneriler çıkıyorsa karşınıza bu durumda profilinize başkası girmiş demektir. Yapılacak şey nazikçe arkadaşları uyarmak olabilir :)

9- Üst sınırdan fazla (Örneğin 4 kişilik pakette 5. bir profil) profil açılması mümkün mü?

Evet açılabilir ancak bunun yapılmaması gerekir. Çünkü 5 kişi aynı anda kullanamaz.


10- Üyelerden herhangi biri hesabın bağlı olduğu mail adresini ve şifresini değiştirerek hesabı ele geçirebilir mi?


Evet bunu yapabilir. Çünkü hesapta tanımlı kişilerin birbirine bir üstünlüğü yok hepsi aynı yetkiye sahip, hepsi ayarları, maili, tanımlı kredi kartını istediği gibi değiştirebilir.

Ancak sorulması gereken soru şu, bunu yapacak kişi bundan ne elde edebilir. Cevap, hemen hemen hiç bir şey. Diyelim birisi hesap mailini değiştirdi, şifreyi değiştirdi ve tanımlı kartta bir başkasına ait. Bu durumda yapılacak şey kredi kartı tanımlı olan kişi Netflix'le irtibata geçmeli, hesabın ele geçirildiğini ve kredi kartını ilgili hesaptan silmelerini istemeli. Netflix'te ücret aylık kesildiğinden hesabı bu şekilde ele geçiren birinin kartla fazladan Netflix aboneliği vs alma imkanı zaten yok yani hesabı birisinin gasp etmesinin hiç bir mantığı yok. (Sadece daha önceki izleme geçmişinizi kaybetmiş olacaksınız)

Böyle bir durumda yapılacak şey yeni bir mail adresi üzerinden yeni bir hesap açmak.

11 - Netflix ortaklığı kuran herkes kendine özel ayarlarını yapabilir mi? Örneğin bir kişi SD kalitede, diğerleri HD yada 4K kalitede izlemek isterlerse ne olacak? (Herkesin 4K TV yada monitörü olmadığından)

Bu konuda daha önce yanlış bir bilgi paylaşmışım, halebi arkadaşımız uyardı teşekkür ediyorum.

Cevap, evet altyazı ve görüntü kalitesini her profil kendisine göre ayarlayabiliyor.

Aklıma gelen sorular şu anda bunlar, eklenmesi düzeltilmesi gereken şeyler varsa önerilerinizi bekliyorum.

Herkese iyi seyirler, iyi paylaşımlar :)

@Halebi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chaturanga -- 8 Şubat 2023; 19:50:27 >


Bu mesajda bahsedilenler: @Ttow
Ne hizmeti sunuyorsun arkadaşım ?
Netflix sunucusu mu barındırıyorsun ?
Yaptığın belli üzerine 7 lira kadar kâr koyup satmak.
Burası kardeşlik bölümü ticari alan değil. ...
Yoruma Git
Yorumun Devamı TulparHAN - 3 yıl +15
Arkadaşlar yukarda kast etiğim dolandırıcı bilgilerini veriyorum,kulanıcı adı;Shinla ,tlf:0539 841 144 adı;Bircan Orman Bankası iş bankası Kocaeli Gebze,bu dolandırıcıya dikat edin değişik kulanıcı ad...
Yoruma Git
Yorumun Devamı hssahin65 - 4 yıl +14
Siz haksızsınız.

Benim de grubum var.
Biz sizinle her ay uğraşmamak için 3-6 ay gibi periyotlar halinde ücret alıyoruz fakat Netflix'e her ay ödeme yapabiliyoruz.
Ben senden ...
Yoruma Git
Yorumun Devamı TulparHAN - 2 yıl +14
A
8 yıl
Yüzbaşı

Teşekkürler 👍 Faydalı bir konu olmuş..< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

4
8 yıl
Yüzbaşı

Grup kuran olursa lütfen pm.< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

T
8 yıl
Yüzbaşı

4 kisilik hesap actim ortak araniyor< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 5 cevap geldi.
C
8 yıl
Yarbay

iyide zaten adam parasını alıyorki 4 kişilik grup olsada yani bedavaya vermiyor :)


Bu mesaja 1 cevap geldi.
C
8 yıl
Binbaşı
Konu Sahibi

quote:

Orijinalden alıntı: cem650

iyide zaten adam parasını alıyorki 4 kişilik grup olsada yani bedavaya vermiyor :)

Anlayamadım dediğinizi? Neyi kastettiniz açar mısınız?


Bu mesaja 1 cevap geldi.
A
8 yıl
Binbaşı

Arkadaslar selam bir sorum olacak. bende enpara var ama içerisinde bakiye tutmuyorum. netflix e o kart bilgileriyle 1 aylık ücretsiz üye olsam sıfır bakiyeli kartı kabul edermi ? yani provizyon mantıgında bir miktar paraya bloke falan koyuyormu ? birde ben apple tv yada ps4 üzerindeki uygulamalardan izleyeceğim. hangisini tavsiye edersiniz ? son sorumda bende ortak olmak istesem her ay 10 tl mi ödemem gerekir ? tesekkurler.


Bu mesaja 5 cevap geldi.
Z
8 yıl
Yarbay

quote:

Orijinalden alıntı: airport34

Arkadaslar selam bir sorum olacak. bende enpara var ama içerisinde bakiye tutmuyorum. netflix e o kart bilgileriyle 1 aylık ücretsiz üye olsam sıfır bakiyeli kartı kabul edermi ? yani provizyon mantıgında bir miktar paraya bloke falan koyuyormu ? birde ben apple tv yada ps4 üzerindeki uygulamalardan izleyeceğim. hangisini tavsiye edersiniz ? son sorumda bende ortak olmak istesem her ay 10 tl mi ödemem gerekir ? tesekkurler.

Sıfır bakiyeyle kabul etmiyor bizzat kendim denedim. 15 Lira para çekip geri yüklemiş gibi gözüküyor.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
A
8 yıl
Binbaşı

quote:

Orijinalden alıntı: zero fear


quote:

Orijinalden alıntı: airport34

Arkadaslar selam bir sorum olacak. bende enpara var ama içerisinde bakiye tutmuyorum. netflix e o kart bilgileriyle 1 aylık ücretsiz üye olsam sıfır bakiyeli kartı kabul edermi ? yani provizyon mantıgında bir miktar paraya bloke falan koyuyormu ? birde ben apple tv yada ps4 üzerindeki uygulamalardan izleyeceğim. hangisini tavsiye edersiniz ? son sorumda bende ortak olmak istesem her ay 10 tl mi ödemem gerekir ? tesekkurler.

Sıfır bakiyeyle kabul etmiyor bizzat kendim denedim. 15 Lira para çekip geri yüklemiş gibi gözüküyor.

anladım. en az 30-40 TL yükleyeceğiz o zaman ilk seferde.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
Z
8 yıl
Yarbay

quote:

Orijinalden alıntı: airport34


quote:

Orijinalden alıntı: zero fear


quote:

Orijinalden alıntı: airport34

Arkadaslar selam bir sorum olacak. bende enpara var ama içerisinde bakiye tutmuyorum. netflix e o kart bilgileriyle 1 aylık ücretsiz üye olsam sıfır bakiyeli kartı kabul edermi ? yani provizyon mantıgında bir miktar paraya bloke falan koyuyormu ? birde ben apple tv yada ps4 üzerindeki uygulamalardan izleyeceğim. hangisini tavsiye edersiniz ? son sorumda bende ortak olmak istesem her ay 10 tl mi ödemem gerekir ? tesekkurler.

Sıfır bakiyeyle kabul etmiyor bizzat kendim denedim. 15 Lira para çekip geri yüklemiş gibi gözüküyor.

anladım. en az 30-40 TL yükleyeceğiz o zaman ilk seferde.

Miktarını bilemiyorum ancak bakiye olmadığında kabul etmedi epey bir para yükleyip tekrar denedim hesap ozetlerinden baktığım da 15 lira çekilmiş ve geri yüklenmiş gibi gözüküyordu..< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

A
8 yıl
Yüzbaşı

Bende sanal kartlarimla 2 kez ucrrtsiz uye oldugum donemde 2₺ gibi bir rakam cektigini sonrada geri iade ettigini hatirliyorum.15₺ ucret siz otomatik yenilemeyi iptal etmezseniz 1 ayin sonunda otomatik olarak kartinizdan cekilecektir..< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @airport34
T
8 yıl
Teğmen

Grup kurma legal mi? sorusunu sordum canlı sohbette Netflix M.Temsilcisine. "Hiçbir sorun yok bizim için. Fakat güvendiğiniz kişilerle yapın bu paylaşımı" dedi. Bizim güvenliğimiz için o da. Ana konuda da paylaştım lakin burda da yazayım ki soru işareti kalmasın benim gibi ilk ağızdan duymak isteyenler garanticiler için.

İçerik talebi için de bu linki attı bana. Yazdım 3 dizi,yolladım.
Link:https://help.netflix.com/tr/titlerequest?ui_action=title-suggestion-quicklinks

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ttow -- 18 Kasım 2016; 21:48:33 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
C
8 yıl
Binbaşı
Konu Sahibi

quote:

Orijinalden alıntı: Halebi

Grup kurma legal mi? sorusunu sordum canlı sohbette Netflix M.Temsilcisine. "Hiçbir sorun yok bizim için. Fakat güvendiğiniz kişilerle yapın bu paylaşımı" dedi. Bizim güvenliğimiz için o da. Ana konuda da paylaştım lakin burda da yazayım ki soru işareti kalmasın benim gibi ilk ağızdan duymak isteyenler garanticiler için.

İçerik talebi için de bu linki attı bana. Yazdım 3 dizi,yolladım.
Link:https://help.netflix.com/tr/titlerequest?ui_action=title-suggestion-quicklinks

Teşekkürler teyit ettiğiniz için zaten CEO nun sözleri de gayet net. İçerik paylaşımını da ortak olarak yapabilmek için bir konu açmıştım oradan taleplerinizi de yazarsanız okuyacak kişilerde aynı talepleri yapabilirler. Link aşağıda:

https://forum.donanimhaber.com/m_120835581//tm.htm#120835581C
8 yıl
Binbaşı
Konu Sahibi

quote:

Orijinalden alıntı: airport34

Arkadaslar selam bir sorum olacak. bende enpara var ama içerisinde bakiye tutmuyorum. netflix e o kart bilgileriyle 1 aylık ücretsiz üye olsam sıfır bakiyeli kartı kabul edermi ? yani provizyon mantıgında bir miktar paraya bloke falan koyuyormu ? birde ben apple tv yada ps4 üzerindeki uygulamalardan izleyeceğim. hangisini tavsiye edersiniz ? son sorumda bende ortak olmak istesem her ay 10 tl mi ödemem gerekir ? tesekkurler.

PS4 veya Apple TV sahibi değilim ama Apple TV daha mantıklı sanırım sonuçta kendi kumandası vs TV için üretilmiş bir cihaz zaten. Ben Roku Streaming Stick alacağım.K
8 yıl
Yüzbaşı

Selamlar arkadaşlar, Neflix Türkiye ortak hesap kullanımına sıcak baktığını duyurmuştu bir nevi twitter hesabından. Bu başlık da iyi olmuş. Henüz sağlıklı bir geri dönüş alamadığımdan ilanımı yaniliyorum. Hazır yeri de burası :)4K içeren 4 kişilik Netflix hesabı açtım. Ortak olmak isteyen özellikle benim gibi eski üyelerden dönüş bekliyorum.


İyi seyirler şimdiden.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
4
8 yıl
Yüzbaşı

Pm
Bu mesajda bahsedilenler: @tugays77
T
8 yıl
Teğmen

Hocam madde 11'e istinaden denedim şu an kullandığım ücretsiz versiyondan, hesaplar arası farklı renk ve boyutlarda altyazı kullanılabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ttow -- 19 Kasım 2016; 12:08:01 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @chaturanga
F
8 yıl
Yarbay

ininlal kart geçerli mi? Tek kişilik temel paket'e üye olsam görüntü kalitesi hd olmayacağı için, içerikleri hangi çözünürlükte izlerim?
Şu an Türkiye için ortalama kaç film vardır? Dizileri pek takip edemiyorum.
Digitürk filmlerine göre filmler daha mı kaliteli?


Bu mesaja 2 cevap geldi.
T
8 yıl
Yüzbaşı

Arkadaslar gruba katilmak isteuen varsa lutfen pm den ulassin< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

C
8 yıl
Binbaşı
Konu Sahibi

quote:

Orijinalden alıntı: Halebi

Hocam madde 11'e istinaden denedim şu an kullandığım ücretsiz versiyondan, hesaplar arası farklı renk ve boyutlarda altyazı kullanılabiliyor.

Hocam aynı hesap içerisindeki farklı profillerden mi denediniz?

Edit: Tamamdır haklısınız o şekildeymiş, konudaki yanlış bilgiyi düzeltiyorum, çok teşekkürler uyarınız için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chaturanga -- 19 Kasım 2016; 14:25:18 >