Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
6
Cevap
1684
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Mondeo, Galaxy ve S-Max Üretimi Durdurulacak (İddia)
T
6 yıl
Binbaşı
Konu Sahibi

Dünyadaki otomobil satışlarında trend SUV modellere ciddi oranda kayıyor. Geçen yıl yüzde 30 olan SUV satışları bu yıl yüzde 36’ya yükselmiş durumda. Bundan kaynaklı olarak tüm üreticiler ürün gamlarına ya SUV modelleri ekliyorlar ya da hazırda olan bu modellerini yeniliyorlar.
Amerikan merkezli otomobil üreticisi Ford, üretimde olan bazı modellerinin üretimini durdurma kararı aldı. The Times'ın haberine göre markanın özellikle Avrupa'da satılan Mondeo, Galaxy ve S-Max modellerinin bu durumdan etkileneceği söyleniyor.

Times’ın haberine göre marka Nisan – Temmuz aylarında ürün gamının darlığı ve dizel motorlu modellerin satışlarındaki azalmalardan dolayı 73 milyon dolar zarar etti.


Ford markası da özellikle Avrupa’da SUV pazarından daha fazla pay almak için SUV modellere yöneleceğini açıklamıştı. Yeni SUV modelleriyle pazardaki alternatiflerini arttıracak olan marka bizimle öncelikle yeni Kuga, Ecosport ve Edge modellerini tanıştırdı. Şimdi ise bu konu üzerine yeni çalışmalarla karşılaşacağız.


Markanın D segmenti üyesi olan Mondeo’da ise satış rakamları beklenin altında ve tüketiciler bu segmentte daha çok premium otomobil satın alma eğiliminde. Bu yüzden Mondeo üzerinde kara bulutlar dolaşıyor diyebiliriz.


S-Max ve Galaxy modelleri ise markanın MPV diye tanımlanan büyük aileler için üretilmiş olan otomobilleri. Dünya otomotiv pazarının SUV satışlarındaki artışı incelediğinizde en büyük kaybı yaşayan segmentin MPV olduğunu fark ediyorsunuz. Ford markası da bu durumun farkında ki bu modellerin geleceğine şüpheyle bakıyor.


https://www.sozcu.com.tr/2018/otomotiv/ford-urun-gamini-daraltiyor-2605082/K
6 yıl
Yarbay

Mondeo belliydi zaten .

MPV ler de öldü normaldir bu hamleler . Haklılar .< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

T
6 yıl
Binbaşı
Konu Sahibi

Diğerlerini bilmiyorum da Mondeo'ya üzüldüm.M
6 yıl
Yarbay

Mondeo bitmesin ya
Alıcam bi tane inşK
6 yıl
Yarbay

mondeo avrupada bitmez bence ama, Amerikada fusion kalkabilir diyeceğim ama onun da satış rakamları baya iyi.K
6 yıl
Yarbay

Daha önce zaten Ford Kuzey Amerika pazarından fiesta sedan, fusion)mondeo), focus active hariç diğer focus modellerini ve taurus'u kaldıracağını açıklamıştı. Bu habere paralel olarak işin için s-max ve galaxy gibi mpv lerde girmiş. satamadığı modelleri üretmenin alemi yokA
6 yıl
Yarbay

Avrupa'da Mondeo'nun bitmesi şaşılacak birşey değil.Avensis'ten sonra ikinci vaka.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.