Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
74
Cevap
2104
Tıklama
12
Öne Çıkarma
Cevap: Milli Muharip Uçak’ın pist üstü yüksek kaliteli fotoğrafları yayınlandı (2. sayfa)
O
geçen yıl
Yarbay

"Milli Muharip Uçak’ın ilk uçuşu ise 2023 sonunda olacak."

eminiz :)

maketi hangardan çıkartmak için TAI'de ne taklalar atıldığını bi TAI çalışanlarına sorun bakalım size neler anlatacaklar :)Bu mesaja 2 cevap geldi.
T
geçen yıl
Yarbay

Adam kendini o koltuğa oturtana minnet olarak yalakalık yapma zorunluluğu hissediyor seçim arefesinde RTE diye tweet atıyor.
Insanların badem bıyıkla değil de liyakatle bir yere geldiği kurumlarda minnet olmaz. Ben "Liderimiz Merkel sayeside Leopard 2 A7 ürettik bugün 30 ülkeye satıyoruz" gibisinden bi manşet hatırlamıyorum. Hatta kadın yeter artık deyip son derece başarılı olmasına rağmen aday olmadı koltuğu bıraktı. Darısı her biri 70 yaş üstü siyasi parti liderlerimizin ve başımızdakilerin başına...Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @yc#1
R
geçen yıl
Binbaşı

Kalorifer peteğinden nereye < Resime gitmek için tıklayın >< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

C
geçen yıl
Yarbay

Hürkuş içinde aynı yorumlar yapılıyordu. Şimdi Hürkuş ihraç ediliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CleanCoders -- 18 Mart 2023; 15:37:10 >

Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @oray
F
geçen yıl
Yüzbaşı

He öyle mi olmuş?
Hangi maket motor çalıştırıyormuş? Pek bilgili birisine benziyorsunuz.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @oray
F
geçen yıl
Yüzbaşı

İmkansız, başka çıkış yolu yok.
Türkiye ve Avrupa-amerika arasındaki çıkar çatışması olduğu sürece ambargolar devam edicek ne zaman kendi kendine yeten bir ülke olursak o zaman rahat ederiz. Keşke ülkemde silikon döküm fabrikaları, lcd-Led panel üretim fabrikaları da olsa< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @snomask
F
geçen yıl
Yüzbaşı

Dediğin olsa meleklerin bacaklarına bakıyor diye rasathane topa tutulmazdı.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @erniko34
U
geçen yıl
Yüzbaşı

Şimdi bu cümlenin günümüzde karşılığı yok mu? İstikbal gayet te göklerde. Ha bunu yaparken Allah'ın ilmini! keşfedip kullanmak lazım. Şu an ki siyasal islamcıların kafası ile bir adım ileri gidemeyiz. Bak Ramazan geliyor, başlar yine sakız orucu bozar mı tartışmaları. Gerçek müslüman sürekli okuyacak-araştıracak. Başta kendisini-çevresini-memleketini-milletini-dünyayı vs geliştirecek ama bu kafa ile zor be. Hem neyine karşı çıkıyorsun ki? Amaç ne?U
geçen yıl
Yüzbaşı

Kıbrıs harekatı sonrası memleketin milli savunma sanayine ihtiyacı olduğunu acı bir şekilde öğrendik. Memlekette her şey mümkün ama inşallah dediğiniz gibi bu proje bir siyasi gösterinin olmanın ötesine geçerde milli muharip uçağımıza kavuşuruz. Şu vb projelerin siyaset üzeri olduğu kanaatindeyim.

Bu mesajda bahsedilenler: @snomask
U
geçen yıl
Yüzbaşı

Günümüzde şu cümlenin doğruluğu teyit edilmiş vaziyette, neyine karşı çıkıyorsun ki? Ayrıca Allah çağa ayak uydurun mu diyor yoksa o çağı siz yaratın, siz öncü olun mu diyor? Bu kafa ile zor be...

Bak senin kafandakiler çağa ayak uyduruyor:https://www.youtube.com/watch?v=eLLL7k1mjlwBu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @erniko34
U
geçen yıl
Binbaşı

Evet bir Vecihi hikayesine daha az kaldı.
Malum 7 olursa< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

E
geçen yıl
Yüzbaşı

Istikbale ulasmak her alanda gelismektir sadece goklerde aranmaz bosa atilmis bir sozdur.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @uysaloguz
H
geçen yıl
Yarbay

Almanya savunma sanayii son 20 yılda birden atağa kalkmadı. Almanlar 100 yıldır gelişmiş silah üretiyor. Ama senin ülkenin 20 yıl önce bir milli piyade tüfeği bile üretemezken bugün her tür zırhlı aracını, piyade tüfeğini, hava savunma sistemini, hava-hava füzelerini, seyir füzelerini, balistik füzelerini, obüsünü, sihasını ve nihayetinde 5.nesil savaş uçağını yapabilecek noktaya geldiyse bu 2004'de başa gelir gelmez savunma sanayii toplantısında RTE'nin aldığı kararlarla ve bunu uygulamasıyla oldu. Son 20 yılınız her projeyi öncelikle reddetmekle, yerli değil bu demekle geçti. Şimdi artık yüzlerce proje fiilen sahaya inince, ihracatlar ardarda patlayınca reddedemez hale gelip "bunlar geçmişten devam eden" gibi uydurma tezler sunuyorsunuz. 2002'de 20-30 proje varsa bugün bu sayı 800-900'e geldi. Arada uçurum var, artık bir ekosistem oluşturuldu.

Kabul edin etmeyin bu ülkeyi her anlamda geliştiren isim belli. Bunlar öyle şans eseri olmadı. Bugün MMU üstüne Anka-3 ve Hürjet'in de fotoları yayınlandı. Ülkemiz böyle giderse 10 yıl sonra bambaşka bir seviyede olacak. Buna kimin vesile olduğunu kabul edin.
< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @tahir40
T
geçen yıl
Yarbay

Tabi savunma sanayinde yapılan güzel işler var. MMU ülkemizin havacılıkta bağımsızlık savaşıdır. Keşke proje yıllarca kağıt üstünde kalmasaydı, milyarlarca doları coninin F35 uçağına, "anlaşmazlık haline hiçbir mahkeme yetkili değilir. Taraflar kendi aralarında anlaşır" diye saçma sapan bi anlaşmaya imza atarak ödeyen iktidarımız, tüm ipleri coninin eline verdikten sonra bağımsızmış gibi gidip Rusun hiçbir işe yaramadığını ukraynada defalarca gördüğümüz hava savunma sistemine de milyarlarca doları gömmeseydi. Birazcık sorumluluk ve öngörüyle açlık sınırında yaşamaya mecbur bıraktıkları vatandaşın maaşından kestikleri milyarları böyle sorumsuzca gavurlara peşkeş çekmeseydiler. Yani bu kadar devasa bir kaynak o yıllarda MMU ve Siper'e harcansaydı şu an her ikisi de envanterde olur. Katarlıya bıraktığımız milli tank projemiz gibi prototip aşamasında kalmazlardı.
Bu mesajda bahsedilenler: @hollowman_
Ş
geçen yıl
Binbaşı

O
geçen yıl
Yarbay

umarım haksız çıkarım.
Bu mesajda bahsedilenler: @CleanCoders
S
geçen yıl
Yarbay

D
geçen yıl
Yarbay

Müslümanlar için vergi ne kadardır, Osmanlı ne kadar almıştır
D
geçen yıl
Yarbay

Uçağın gökyüzüyle gerçekten buluşması, Hava Kuvvetleri envanterine girmesi (sağlıklı bir şekilde) çok yıllar alacak.