Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
4
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Millenicom FTTB port hızı problemi

H Hazar Konu Sahibi
2 ay (6013 mesaj)
@millenicom müşteri panelindeki tüketici şikayet bölümünde derdimi anlayabilen biri çıkmadı. Aynı mesajı buraya da yazarak bir de bu kanalı deneyeceğim. Benzer şikayeti olanlar için de ortak bir konu olarak kullanabiliriz.

Şikayet ID: 19491210 (Modem S/N vb. bilgiler burada yer alıyor)

Superonline altyapısında 100Mbit Internet kullanıyorum. Port hızım (binadaki switch ile evdeki router'ın konuşma hızı) 1GBit iken Superonline kaynaklı bir kesinti/arıza sonrası 100MBit'e düşürüldü.
Kayıplardan dolayı taahhüt edilen hızın tamamını alamıyorum. Port hızımın tekrar 1Gbit'e çıkarılmasını talep ediyorum, bina içi tesisat bunu destekliyor ve dediğim gibi öncesinde 1Gbit port hızı kullanabiliyordum. Var olmayan bir şey istemiyorum.
Konunun Superonline saha ekibine aktarılması gerekiyor, sizin yapacağınız sadece arıza talebini açmak. Ben Superonline'dan isteyemiyorum direk onların müşterisi olmadığım için.

Kanıt:
< Resime gitmek için tıklayın >

Ayrıca destek sisteminizde sürekli bir Whatsapp'a yönlendirme var, Whatsapp kullanmıyorum. E-posta gibi standart bir iletişim biçimi de sunmanızı öneririm müşterilere.
< Resime gitmek için tıklayın >
Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hazar -- 20 Ekim 2021; 20:25:40 >


Bu mesajda bahsedilenler: @millenicom

M millenicom
2 hafta (1695 mesaj)
Merhaba, PM üzerinden isim soy isim ve iletişim bilgilerinizi iletebilir misiniz? Konu hakkında sizlere yardımcı olmak isteriz
M mrtgfb
2 hafta (548 mesaj)
TT alt yapısından kullanıyorsan FTTB de portların hızını çıkartamıyorlar. Bu Millenicom kaynaklı değil TT Kaynaklıdır.
M mehmet_alp
2 hafta (4332 mesaj)
Bendede FTTHB-Eth de sıkıntı var. Ben TT alt yapı TurkNET kullanıyorum..

Bir soru. Mikrotikde WAN IPV6 ayarı nasıl yapılıyor bilginiz varmı? TurkNET IP6 dağıtıyor fakat ben router ayarını pek bilmediğimden IPv6 almayaı başaramadım.
< Resime gitmek için tıklayın >


Bu mesaja 1 cevap geldi.

H Hazar Konu Sahibi
2 hafta (6013 mesaj)
SOL altyapısında IPv6 verilmiyor şu an, dolayısıyla Mikrotik'te ipv6 konusunda deneyimim olmadı. Turknet konusunda IPv6 kullananları görmüştüm, o konuya yazmanız daha faydalı olabilir.
Bu mesajda bahsedilenler: @mehmet_alp
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.