Torbasız süpürgelerde cyclone sistemi ile zaten çoğu toz dönerken kanallarda hapsolur filtre kısmına değmez. Filtreye kadar gelen toz, ucuz, maliyeti çok düşü... |
Torbasız süpürgelerde cyclone sistemi ile zaten çoğu toz dönerken kanallarda hapsolur filtre kısmına değmez. Filtreye kadar gelen toz, ucuz, maliyeti çok düşük süngerden geçer. Süngerden sonra motora uğrar, en son odaya verilen hava hepaya uğrar. Dolayısıyla hepayı yılda bir kez temizleseniz bile kafi. Torbalıda tozlu hava şrak diye torbadan geçip motora ordan odaya gider. Kendi torbasını almazsanız 1-2 yıl olmadan motordan geçen tozlu hava oradaki hareketli parçalara yapışa yapışa sürtünmeyi azaltacak emiş gücünü kahbettirecek. Çoğu süpürge bu yüzden ölür gücünü kaybeder, orjinalini alsanız bile. Torbasızlardaki cyclone kanalları tozu filtre kısmına gelmeden tuttuğundan ömrü de uzun oluyor. Neyse, benim yorumum özetle düzgün orjinal torba alacaksanız güzel fırsat. |
Vay be teknosa sağolsun 300-400 civarına almıştık taş gibi makine |
Gecen kacirmistim, bu sefer alabildim. Haber verdiginiz icin tskler. Kargo gelice o kodla aradigimiz 444 lu numaradan bahsettiginiz toz torbalari tamamen ucretsiz mi geliyor acaba ? |
Bem aradim kargolayacagiz dediler henuz elime gecmedi ama bir ucretten bahsetmediler. 4 lu paket gelecek 4 torba 2 filtre. Turbo basliklari da degerlendirin bence kendi basligi 1760 lira amazon da. |
Biraz dusunurseniz toz torbasiz makinalarin aslinda cok ta mantikli olmadigini fark edeceksiniz. Bir temizlik sonrasi makinayi temizlemek buyuk problem İki torba filtrasyonu olmadigi icin bunu pahali hepa filtrelerle yapmaya calisiyorlar buda torba masrafi kadar maliyet çıkarıyor ve torbasiz makinalarda tozun makine icine kacmasi cok daha sik oluyor buda makinanin omrunu azaltiyor. Toz torbali makina en saglikli hijyenik ve saglam secenek bana kalirsa 3-4 ayda bir torbayi degistiryorsun yilda bir kez de torba kutusundan cikan filtreleri degistiriyorsun o kadar makinanin baska bir bakimi temizligi yok. En guzeli de tozla hic temasin olmuyor.toz torbasizlarda ise makinayi temizlerken az veya cok temasin illaki oluyor cop kutusuna bosaltirken bir kismi eve geri dagiliyor vb. Hayirli gunler |
|
İndirimsiz fiyatı kaçmış? Fırsat diyor ama normal fiyatı yok. Zaten diğerlerine göre en düşük model bu olmalı. |
Teşekkürler, aldım bir tane. Evde 7-8 yaşında C3 Allergy var, beyaz olanından. Başına bir şey gelirse yedek olsun diye aldım, o kadar memnunuz yani. |
bende mavisi var, tutma yeri farklı olandan. bi sürü filtresi var ama hava çıkış yerinden yine de toz kokusu geliyor gibi. evde toza karşı hassas biri var, rahatsızlık yaşadı bu durumdan ötürü. |
Philps marathon ultimate alacaktım, dayanamadım buna aldım umarım pişman olmam |
https://www.trendyol.com/miele/complete-c3-powerline-siyah-sgdf3-elektrikli-supurge-p-37729295 Buradaki ürünle arasında ne farklar var? |
Sadece başlığı bence |
Neden bu kadar sinirlendiniz anlamadim. zaten 1 senelik torbasi hediye, kampanya vb bir sey olur gelecekte ihtiyac duyulacak torbayida alirsiniz kaldi ki kampanya olmadi neden almayalim zaten bu makinanin filtre sistemi torbasi. Siz yilda 300 tl vermeyip makinanizi bozacak zihniyette olabilirsiniz herkes sizin gibi olmak zorunda degil. Hayirli gunler |
Tutma yeri farkli derken butun c3 lerin kasasi ayni sizdeki c1 olabilir mi? |
Ayrica 5990 tl olan 550 w.bu 890w motor olarak ust versiyonu. Bu sekilde degerlendirirseniz firsat oldugunu gorursunuz. Diger pahali misal 9-10bin tl olanlarla farkı ise arzu ederseniz bu makinaya da alip takabileceginiz hepa filtre, turbo baslik ,parke basligi ve konforlu tutma kolu denen bir aparat. Alip takamayacaginiz ufak tefek farkliliklari ise degisik tekerlek dizayni ve kapatma tusuna basmadan supurge sapini cihazin arkasina astiginizda cihazi durduran sistem ve biraz daha ses yalitimi. Yani 10000 lik c3 ile arasinda alerjik bunyeniz yoksa temizlik yetenegi ve filtrasyon acisindan bir fark yok. Alerjiksenizde 500 tl verip hepa filtresini bu cihaza takip 10000 lik versiyonla ayni filtrasyona sahip olabilirsiniz. degistirilemeyen/ esitlenemeyen farklar konforel ozelliklerde. Tuhaf ama oyle tum c3 ekipmanlari tum c3 kasalari ile uyumlu. Basliklarin linkini verdigim sekilde muadilleri de var. Hayirli gunler. |
Çöpü atmaya giderken yanınızda götürüp boşaltıyorsunuz, iki de sertçe tokat atıyorsunuz. Şahsen sitede çöp bulunduğum katta. Siz dışarı çöpe gidiyorsanız da çöpü atar gibi onu da götüreceksiniz ağır değil hazneler. Torba işi iyi değil, doldukça çekim azalacak. Dolunca şimdi bulunuyor veya uygun bilemem seneye miele bu, 800tl dese torbaya almak zorundasın. Almazsan sinnodan farkı kalmaz makinenin çünkü tüm filtre sistemi o torbası... Dandik torba sonucunda toz motordan geçer emiş 2 senede yok olur. Dışarı toz verir temizliğin anlamı kalmaz. Torba işi sıcak fırsatlarda gezen uygun mal arayan adam işi değil. Ha yan sanayi alırsınız o zaman da miele olmuş, sinbo olmuş farkı kalmaz 4k vermeye gerek yok herhangi torbalı makineyi alın onunla kullanın yan sanayi torbayı. |
Temizlik icin katlandiginiz eziyetlerde yaniniza kalacak. bende de yikananilir hepa filtreli bir torbasiz var ama kılavuzunda formunu kaybedene kadar yikayabilirsiniz sonra değiştirmeniz lazim denmekte. Dysonlar filtre masrafi yok deniyor ama onlarda da servis tarafindan degistirlmesi gereken bir ic filtre varmis okudugum kadari ile. Kisaca illa birileri bizi opecek bu filtre torba meselesinde bir de üstüne temizlik eziyeti neden cekelim. Ayrica amazon.de de tuv onayli alman mali muadil torbalar var gene 99.9 filtrasyona sahip onlardan da alabilirsiniz. Ayrica bilindik yerli markalarin torbalilari bile 2-3 bin tl olmus.mieleye 4 bin tl firsattir bu bakimdan. Hayirli gunler |
iki hafta önce de vardı şimdi gene indirime girmiş.
bu modeli ben geçen hafta teslim aldım; iki tip c3 var biri ecoline(550w) biri powerline(890w) .
bu model için powerline 890w nin baz model diyebilirsiniz. içinden standart başlık çıkıyor(ayrı alsanız 1575 tl) ve 3 standart aparat. ayrıca 285 tl değerinde 1 yıllık toz torbası kuponuda çıkıyor kutudan 444 lü numarayı arayıp kargolatıyorsunuz.
süpürge arayanlar kaçırmasın derim.
https://shop.miele.com.tr/complete-c3-active-petrol-yesil
bunun yanında aşağıdaki ürünüde alırsanız 900 tl ye miele uyumlu çift turbo başlığınızda olmuş olur üstelik başlıklarda alman malı merdiven altı noname değil. bu ürünü sipariş verdim ama daha teslim almadım ama amazon.de deki yorumları gayet iyi.
https://www.amazon.com.tr/dp/B0973BMF1G?psc=1&ref=ppx_yo2ov_dt_b_product_details
hayırlı günler.
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 13 Ocak 2023; 8:55:11 >