Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
2
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Localhostta çalışan basit asp.net sayfası hosta yükleyince hata veriyor

M marmosetta Konu Sahibi
5 ay (2 mesaj)
Bir kaç gün önce kullanmaya başladığım turhost hosting hizmetinde html sayfalarını sorunsuz şekilde kullandım. Fakat visual studio'da hazırladığım çok basit bir asp.net(c#) projemi yüklediğimde web.config hatası aldım. Bu arada projeyi klasör olarak yayınlayıp, dosyaları ftp ile yükledim.

Çoğu videoda belirtilen <customErrors mode="Off"/> düzeltmesini de yaptım.

Hatanın ekran görüntüsü aşağıda:

Server Error in '/' Application.
Configuration Error
Description: An error occurred during the processing of a configuration file required to service this request. Please review the specific error details below and modify your configuration file appropriately.

Parser Error Message: The CodeDom provider type "Microsoft.CodeDom.Providers.DotNetCompilerPlatform.CSharpCodeProvider, Microsoft.CodeDom.Providers.DotNetCompilerPlatform, Version=2.0.1.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=31bf3856ad364e35" could not be located.

Source Error:


An application error occurred on the server. The current custom error settings for this application prevent the details of the application error from being viewed remotely (for security reasons). It could, however, be viewed by browsers running on the local server machine.

Source File: C:\Inetpub\vhosts\damgasoft.com\httpdocs\yan\web.config    Line: 38


Version Information: Microsoft .NET Framework Version:4.0.30319; ASP.NET Version:4.7.3690.0


< Resime gitmek için tıklayın >
Yardımcı olabilecek birisi olursa çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marmosetta -- 12 Kasım 2020; 13:20:52 >


M mokoko_TR
5 ay (949 mesaj)
herşey olabilir google amcay ayazıp aratacaksın
M marmosetta Konu Sahibi
5 ay (2 mesaj)
Sorunu hallettim. Hostingdeki .NET sürümü, projeyi hazırlarken kullandığım sürümden düşükmüş. Sil baştan yapıp visual studio'da version 4.0 seçerek projeyi baştan yaptım.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.