Bu konudaki kullanıcılar: 3 misafir, 2 mobil kullanıcı
4
Cevap
359
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Liseler ne zaman açılacak? Resmi bilgiye ihtiyacım var.

K Kamikaze57 Konu Sahibi
11 yıl (1723 mesaj)
internette sağlam bir şey bulamadım.Bir yerde 28 Eylül,bir yerde 19 Eylül, bir yerde de 20 Eylül deniliyor.Ciddi olarak tam ne zaman açılacak?
. .Predatör.
11 yıl (1985 mesaj)
Yeri bura değil kusura bakmayın birşey soracağım. Şimdi yeğenim ortaokulu bitirdi sınavlara vs girdi ama puanı yetmedi. Şimdi bunu düz liseye vereceğiz. Seneye bu tekrar meslek lisesi için sınava giremez değil mi? Ya da bu seneki puanıyla seneye tercih yapma durumu var mi? Şimdiden teşekkürler.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

D dergul
11 yıl (4046 mesaj)
19 eylülüde okullar açılacak. daha ayrıntılı bilgi istiyorsan, 2011-2012 eğitim-öğretim takvimi başlığında bulabilirsin.

ister meslek lisesi olsun, isterse düz lise fark etmez. 9. sınıf ortak dersler vardır. meslek-düz(artık meslek-anadolu ayrımı olacak) ayrımı 10 sınıfta yapılıyor. 9. sınıfta tanıtım ve yönlendirme dersi aracılığıyla seçim yapılmaktadır.(hangi okulda olduğunun bir önemi yok.) zaten 9. sınıfta, bu dersin öğretmeni daha fazla yardımcı olacaktır. ama merak etme, çünkü meslek lisesine 10. sınıfta girmek, 9. sınıfta girmekten daha kolaydır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dergul -- 19 Ağustos 2011; 8:53:56 >


. .Predatör.
11 yıl (1985 mesaj)
Yani anladığım kadarıyla yeni sistemde; ilk etapta yeğenim eski adıyla düz liseye kayıt oldu,9. sınıfı okuyacak ve 10. sınıfa geçerken meslek-anadolu ayrımı yapılacak. Orada istediğine mi gidecek yoksa bir sınav ile puanı hangisine yeterse ona mi gidecek?


Bu mesaja 1 cevap geldi.

D dergul
11 yıl (4046 mesaj)
ayrı bir sınav yok,. ders notları ve sınav puanının belli bir yüzdelik katılımıyla belirleniyor. tanıtım ve yönlendirme dersine girmediğim için tam olarak söyleyemem. bu dersi öğretmeniyle konuşursan, sana daha fazla yardımcı olurlar. mesleki eğitimle ilgili en iyi kaynak megep'in sitesinde var. buradan alanlarla ilgili bilgiler ve tanıtıcı video2lar indirebilirsin.

http://megep.meb.gov.tr/DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.