Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
41
Cevap
1569
Tıklama
4
Öne Çıkarma
Cevap: LG OLEDG4 TV META Technology 2.0 (2024) ANAKONU (3. sayfa)
P
4 hafta
Yüzbaşı
Konu Sahibi

panelden panele kalibrasyon farklı sonuçlar verir.

bende şu araçlar ile ölçüm yaptım,

i1 Basic Pro 3 Plus Spectrometre
Portrait Displays C6 HDR2000 colormetry
G1 Patern Generator + Pgenerator
Calman Home for Sony yazılımı ve Displaycal Yazılımı

ölçümleri 6500K beyaz dengesinde yaptım Dnice ölçümlerinden çok farklıydı. Hatta benim panel yenisi ile değişti ilk panel ile arasında bile ciddi fark vardı.

G4 parlaklık konusunda A90J modelibi 2 ye katlar. Sony ile G4 arasında resim işleme ve motion konusunda hiçbir fark göremedim. Yani bir eksiklik hissetmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi payda -- 23 Haziran 2024; 18:33:5 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @kado1806
K
6 gün
Onbaşı

PC kullanıcısı için lg çok iyi oyun moduna onem veriyor ve parlaklığı yuksek tutuyor goruntu doğruluğuna cok onem vermiyor samsungdan yinede iyi yükseltme konusunda ama sony ust seçmeni ürünleri olunca iş değişiyor oyunda bile çözünürlük geliştirmenin çöm faydası oluyor 8k yaklaşan hafif bir sihir gibi oluyor 4k görüntülerdeki hareketli sahnelerde cok etkili sony de artık bravia 9 la beraber asiri yuksek parlak vurgular gidiyor sonyde ama yinede yönetmenin çekimine vede ozel kendi referans monitörleri sadık kalarak yapiyor bunu suanki kullandığım x95k Mini parlaklığını cok memnunum d-nice ünlü kalibrasyon 1800 nits lik bir tepe parlaklığı oldu tvide maksimum kişisel modda Uzman 2 ayarı ise 1500 nits oluyor ve yönetmen çekimine sadık kaliyor kalibre ettim cunki YouTuber biri paylaşmıştı. Ve cok dogal oldu hafif oynayarak renkler ve beyaz dengesi bugun sony 75 x95k Mini led olmasa tvi alma konusunda çok karışıklık yasardim lg Qd oled geçmiyor geçse super olur normal oled patlatıyor renk üretimi cok iyi deyil beyazlar bir Qd oled ve Mini led gibi olamiyor samsung desen hep ayni goruntu işleme ve yükseltme konusunda kotu renkler dogal deyil sony 2023 2024 modelleri olsaydi turkiyede gercekden cok satardı a90j a95k qd oled kullandım gercekden parlaklığı dusuk geliyordu bana x95k 2 kat daha parlak neredeyse siyahlar oled kadar derin a95k Qd kolay kolay kimse bırakmaz ama savma yaptigi şey kişisel ozel modda parlaklığı gercekden düdük hafif aydınlık odada bile. Karanlık ksliuor karanlık odada oyle canli modda parlıyor tvi oda netlikden götürüyor ve siyahlar cok derin olup gölge detaylarını eziyor renkler samsunga dönüyor birazda canli modda:) zaten samsung paneli ama dolby visionda cok iyi a95k x95kda onun kadar iyi suan zaten hiç bir oled tvide x95k Mini led deki sdr parlaklığını asla ulaşamaz maksimum lg g4 en parlagi oda 600 nits geçmiyor sdr de ama x95k Mini led 3 kat parlaklığını neredeyse siyahları yerel karatmayla cok iyi koruyor dolby visionda ise rtingde ayni puanları aliyor hdr filmde 8.5 ile yeşil ile tam geçerli not alıyor< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Castle Bravo
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.