Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
4
Cevap
23962
Tıklama
0
Öne Çıkarma
'let it be' tam olarak ne demek?
N
12 yıl
Yüzbaşı
Konu Sahibi

"let it be"nin tam olarak anlamı ayda cümle içinde kullanırken hangi anlamlarda kullanıldığını söyleyebilecek biri var mı?B
12 yıl
Yarbay

"öyle olsun" diye biliyorum.Birde şimdi baktığım kadarıyla "Varsın Olsun" gibi bir anlamıda var.

Edit :

Ayrıca Let + Subject olduğundada rahat bırakmak veya kendi haline bırakmak anlamına geliyor.Özneninde yanına bir fiil geliyorsa bırak ..... olsun gibi bir anlamı oluyor.Ozzy Osbourne'un bir şarkısı var mesela "Let It Die" - "Bırak Ölsün".Let It Go deyincede "boşver,bu işin peşini bırak" anlamına geliyor.Let in deyincede birini içeri almak,içeri sokmak anlamı var.Belki biliyorsundur ama gene yazayım dedim bildiklerimi faydası olur belki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Babblebabble -- 5 Kasım 2011; 22:25:02 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
F
12 yıl
Yarbay

Kendi haline bırak, ne hali varsa görsün, ne olacaksa olsun, varsın olsun, salla gitsin, peşini bırak gibi anlamları var. Fakat kullanıldığı yere, tartışmaya, konuşmaya göre hangi anlamı alacağı değişir tabi ki.. Kızgınsanız "bırak, ne hali varsa görsün" anlamına gelir. Birine tavsiye verecekseniz "kendi haline bırak" gibi kibar bi tavsiye olabilir.

Let me be = Kendi halime bırak
Let them be = Kendi hallerine bırak, ne halleri varsa görsünler

vs.. gibi farklı şahıslarla da kullanılabilir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FrontLiner -- 7 Kasım 2011; 3:30:35 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
G
12 yıl
Teğmen

Y
12 yıl
Yarbay

koyver gitsin :)DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.