Avrupa da doğal yaşamdaki hayvanları koruyan yasalar vardır evet! Lakin evcil hayvanlar bu yasaya girmiyor.sahipsiz bir kedi bile şikayet edildiğinde ,belli bir süre içerisinde barınak da sahiplenilmez ise!uyutuluyor. Bunu bizzat veterinerden duydum.bunun acımasızlık olduğunu söylediğimde,sahipsiz evcil kedilerin bile doğal yaşama büyük zararları olduğunu söyledi.doğada nadir bulunan kuş popilasyonu,sincap gibi türlerin için bu tarz başı boş hayvanlar tehlikeli olduğunu anlattı.bu tar, kedi,köpek tüm doğal hayat için tehlikelidir.bu yüzden avrupanın bir çok şehrinde karacalar,ceylanlar,sülünler v.b görürsünüz.ve bu türlerin doğal düşmanı yine doğadaki vahşi yırtıcılardır,vaşaklar,kurt çakal,şahin doğan gibi.sokakdaki evcil hayvanlar vahşi doğa için çok tehlikeli olduğunu bu veteriner anlattı. Avrupa avrupa diyen arkadaşlar avrupada herşeyden önce insanlık gelir.insanlığı yüceltirlerki ,insanlık ve doğal yaşam birlikde gelişsin. Avrupada sokak hayvanı (kedi köpek v.s) bulamazsınız çünkü kimse 3 gün sonra sokağa atmak için hayvan satın almaz. Aldıysa ya sonuna kadar bu hayvana sahip çıkar,yada sorumluluğu başkasına devreder. Ve o hayvanın yaşamasının bir şekilde devam etmesini sağlar. Bazı yorumlar gerçekten çok boş geliyor.avrupayı bırakın dünyanın hiç bir yerinde kuduz salgını olan bölgeden sağlıklı bölgeye hayvan nakli yapacak insana çok ağar cezalar kesilir. Bu tarz insanların sağlıklı düşündüğünü ben sanmıyorum. Tabiki 100 kişiye sorsak 90 kişi çözümün katliyam olmadığını söyler.bende katliyam istemem ama sanırım çözüm içinde çok geç kalındı.
Ya verdiğin örneğe bak osurarak güldüm şu örneğe. Başka var mı böyle örneklerin ?
Köpek ve kediyi saldırganlık açısından kıyaslayacaksın. Köpeklerin ekosisteme hiç bir katkısı yok. Aksine ekosisteme zarar veren canlılardır. Kurttan evrimleşmişlerdir.
İnsanları koruması için, insanlar tarafından evcilleştirilmiş canlılardan ibaretler. Eski zamanlarda insan gözetimi altında öncü olması için yetiştirilmiş canlılardır.
Sen gidip bu canlılar ile kediyi kıyaslayamazsın.
He kıyaslayacaksan eğer;
Farelerin, hamam böceklerinin, yılanların cartın curtun da öldürülmesine karşı çıkacaksın.
Eğer kediler sivri dişleri ile insanları ısırıp, insanları parçalayıp, insanları yer ise kediler de uyutulsun dostum.
Bu kadar basit bir matematiği de yapamıyorsan yorum yapıp kendine güldürtme. Ben çok güldüm şahsen.
Hacı abi ekosistem diye bir şey var hiç duydun mu bilmiyorum.
Kedigiller bu eko sistemin milyonlarca yıldır müdavimi.
Eğer kedi popülasyonunu yok edersen, Daha fazla hastalık yayman işten bile değil. Farelerin taşıdığı virüsleri, hastalıkları bir bilsen kedi çiftleştirmeye başlarsın şimdiden.
Burada matematik yapman gerekir.
Köpek popülasyonu yok edilirse ekosistem de ne gibi değişiklikler olur ? Kedi popülasyonu yok edilirse ekosistem de ne gibi değişiklikler olur ? *** popülasyonu yok edilirse ekosistem de ne gibi değişiklikler olur ?
Köpek diye bir hayvan yok. Köpekler insan gözetimi altında en uysal, evcilleşmeye müsait kurtlar çiftleştirilerek insanlar tarafından üretilen bir kurt ırkıdır. O yüzden ekosistem sorusunu buna göre cevapla.
Ben hiç köpekten zarar gören görmedim, haberler dışında. Ama kediden dolayı 1 kişinin ciğerine kaçan kıldan dolayı çocuğunu ameliyat ettirdiğini, 1 kişininde kolundaki pati darbesi yüzünden kolunun bi kısmını şiştiğini görmüştüm.
< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
kedinin sokakta ne işi var
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi august landmesser -- 13 Haziran 2024; 13:59:12 >
Bu mesajda bahsedilenler: @Ytümak
Lakin evcil hayvanlar bu yasaya girmiyor.sahipsiz bir kedi bile şikayet edildiğinde ,belli bir süre içerisinde barınak da sahiplenilmez ise!uyutuluyor.
Bunu bizzat veterinerden duydum.bunun acımasızlık olduğunu söylediğimde,sahipsiz evcil kedilerin bile doğal yaşama büyük zararları olduğunu söyledi.doğada nadir bulunan kuş popilasyonu,sincap gibi türlerin için bu tarz başı boş hayvanlar tehlikeli olduğunu anlattı.bu tar, kedi,köpek tüm doğal hayat için tehlikelidir.bu yüzden avrupanın bir çok şehrinde karacalar,ceylanlar,sülünler v.b görürsünüz.ve bu türlerin doğal düşmanı yine doğadaki vahşi yırtıcılardır,vaşaklar,kurt çakal,şahin doğan gibi.sokakdaki evcil hayvanlar vahşi doğa için çok tehlikeli olduğunu bu veteriner anlattı.
Avrupa avrupa diyen arkadaşlar avrupada herşeyden önce insanlık gelir.insanlığı yüceltirlerki ,insanlık ve doğal yaşam birlikde gelişsin.
Avrupada sokak hayvanı (kedi köpek v.s) bulamazsınız çünkü kimse 3 gün sonra sokağa atmak için hayvan satın almaz.
Aldıysa ya sonuna kadar bu hayvana sahip çıkar,yada sorumluluğu başkasına devreder.
Ve o hayvanın yaşamasının bir şekilde devam etmesini sağlar.
Bazı yorumlar gerçekten çok boş geliyor.avrupayı bırakın dünyanın hiç bir yerinde kuduz salgını olan bölgeden sağlıklı bölgeye hayvan nakli yapacak insana çok ağar cezalar kesilir.
Bu tarz insanların sağlıklı düşündüğünü ben sanmıyorum.
Tabiki 100 kişiye sorsak 90 kişi çözümün katliyam olmadığını söyler.bende katliyam istemem ama sanırım çözüm içinde çok geç kalındı.
< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Köpek ve kediyi saldırganlık açısından kıyaslayacaksın. Köpeklerin ekosisteme hiç bir katkısı yok. Aksine ekosisteme zarar veren canlılardır. Kurttan evrimleşmişlerdir.
İnsanları koruması için, insanlar tarafından evcilleştirilmiş canlılardan ibaretler. Eski zamanlarda insan gözetimi altında öncü olması için yetiştirilmiş canlılardır.
Sen gidip bu canlılar ile kediyi kıyaslayamazsın.
He kıyaslayacaksan eğer;
Farelerin, hamam böceklerinin, yılanların cartın curtun da öldürülmesine karşı çıkacaksın.
Eğer kediler sivri dişleri ile insanları ısırıp, insanları parçalayıp, insanları yer ise kediler de uyutulsun dostum.
Bu kadar basit bir matematiği de yapamıyorsan yorum yapıp kendine güldürtme. Ben çok güldüm şahsen.
Kedigiller bu eko sistemin milyonlarca yıldır müdavimi.
Eğer kedi popülasyonunu yok edersen, Daha fazla hastalık yayman işten bile değil. Farelerin taşıdığı virüsleri, hastalıkları bir bilsen kedi çiftleştirmeye başlarsın şimdiden.
Burada matematik yapman gerekir.
Köpek popülasyonu yok edilirse ekosistem de ne gibi değişiklikler olur ?
Kedi popülasyonu yok edilirse ekosistem de ne gibi değişiklikler olur ?
*** popülasyonu yok edilirse ekosistem de ne gibi değişiklikler olur ?
Köpek diye bir hayvan yok. Köpekler insan gözetimi altında en uysal, evcilleşmeye müsait kurtlar çiftleştirilerek insanlar tarafından üretilen bir kurt ırkıdır. O yüzden ekosistem sorusunu buna göre cevapla.
Bu mesajda bahsedilenler: @haykoatmaca
https://www.youtube.com/watch?v=4u5I8GYB79Y&t=583s&ab_channel=Kurzgesagt%E2%80%93InaNutshell
< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesajda bahsedilenler: @Ytümak