Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
91
Cevap
8873
Tıklama
147
Öne Çıkarma
Cevap: Kral Çıplak... Kral Çıplak... Kral Çıplak... (ÖTV+KDV Zulmü!) (5. sayfa)

S snoppy
4 yıl (1998 mesaj)
devletin halktan değil de halkın devletten korktuğu bu düzen sürdükçe durum değişmeyecek. fazla kafa yormayın.
G Guest-855252A40
4 yıl (22 mesaj)
Bunun sebebi malesef dış ticaret açığı ve devletin vergi toplayamaması.Bununda acısını biz çekiyoruz. ÖTV 2001 yılında gerek ekonomik krizden gerekse Avrupa'nın etkisiyle ülkemize gelmiştir.İlk geldiğinde %27. Almanya ve Fransa gibi ülkelerde şu an bu oran %20 civarı.Tabi bu kadar yüksek olmasındaki sebebin tek suçlusu hükümet değil. İnsanımızın özellikle de işverenlerin ahlakı değerlerinin düşük olması.Vergi kaçırmak için her türlü dalavereyi çevirmesi.Devlet düzenli vergi geliri sağlayamadığı için kolay alabileceği yöntemlere yönelip acısını bizden çıkarıyor.Bu ülkede işveren işçisinden daha az vergi veriyor.Gel görelim sevgili hükümetimiz bunlara çok bir şey yapmıyor.Bu vergi sistemini onlar getirmedi ama düzeltmek için de bir şey yapmadı.Dünyanın hangi ülkesinde zırt pırt vergi affı çıkar merak ediyorum.Amerika'da vergi kaçırmak cinayetten bile daha büyük suç, hiç affı yok.Adamlar yasalarını insanlarına göre ayarlayıp hiç bir gevşeklikte göstermeyince gelirde de denge oluyor.Arabalara ucuz biniyor, benzini ucuz alıyor, telefonu ucuza alıyor.Araba günümüzde yeme,içme, barınma gibi temel bir ihtiyaç.Tabi bir de şu var lisans hakları bize ait olmayan bir aracın olmaması da bir nevi ithalatı engellemek için alınan bir tedbirmiş gibi gösteriyor ama değil.Bu yüksek vergi oranlarına rağmen de yıllardır satışlar rekor kırıyor.Aslında insanımız sürekli daha yenisi ve daha iyisi mantığıyla düşünmeyip elindekilerle idare etse ve satışlar acayip derece düşse ve sanayicilerde isyan edip hükümeti eleştirse bakın bakalım ötv nasıl düşüyor.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

M murat1407
4 yıl (1014 mesaj)
Arkadaşım yata binin sizde ya işe yatla gidip gelin herşeye ağlamayın.Benzinde 2.30 TL idi sanırım en son yatlara ötv'de yok trafikte yok oh mis..Hem ulaştırma bakanı demedi köprü çalışması başlarken vatandaş önlemini alsın diye önleminizi alın gidin yat alın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat1407 -- 14 Ağustos 2017; 9:24:36 >


S SpawniN
4 yıl (213 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Karaçay


quote:

Orijinalden alıntı: babasamsunlu

araba satislari hala takir takir vallahi.Acimiyorum bu ulkede kimseye.Su itfaiye hortum vbvbvbv

insanlar zorunda olduğundan alıyor, napsın? gece 12'de kaynanasının annesinin evinden 3 çocuğuyla nasıl dönecek arabası yoksa? çerçöp tofaşlara 10bin lira mı versin, pert kayıtlı arabalara 20bin lira mı versin? 0 alırım 10 yıl binerim diye giriyor krediye mecbur alıyor.yuh artık.


bu mantıkla insanlar j1 e 750 lira mı versin, çöp kespır mı alsın tabi borca girip iphone 7 plus alacak.
T tigers615
4 yıl (113 mesaj)
tek başına mükemmel bir protesto örneği ortaya koymuşsun bu anlayışı ülke geneline yayarsak şikayetçi olduğumuz birçok sorunu çözebiliriz, bu tavrını gerçekten taktir ettim. ancak altın bardaklardan su içildiğini ve altın kaplama klozetlere sıçıldığı noktasında çuvalladığını düşünüyorum, böyle bir durum söz konusu değil bunun üzerinden yürüyen muhalefet de bazı gazetelerde işin aslının öyle olmadığını gördüler ve bu yalanlardan vazgeçtiler, bence o kısım olmamış.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @xmms

F Fatih617
4 yıl (1464 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Karaçay


quote:

Orijinalden alıntı: babasamsunlu

araba satislari hala takir takir vallahi.Acimiyorum bu ulkede kimseye.Su itfaiye hortum vbvbvbv

insanlar zorunda olduğundan alıyor, napsın? gece 12'de kaynanasının annesinin evinden 3 çocuğuyla nasıl dönecek arabası yoksa? çerçöp tofaşlara 10bin lira mı versin, pert kayıtlı arabalara 20bin lira mı versin? 0 alırım 10 yıl binerim diye giriyor krediye mecbur alıyor.

Işte güzel olan da bu. Fakir adam parası olmadığı halde tüm parasını arabaya yatırırsa (ki ne kadar fakir olursa olsun bunu yapacak) evde ancak makarna yiyebilir. Diğer hiçbir mal üzerinde talep oluşturamayacağı için enflasyon kontrolsüz dövize rağmen sınırlı kalır çok sevdiğiniz kırmızı et de pahalanmamış olur. Ülkede her yıl kırmızı et üretimi azalıyor. Talep de artarsa fiyatlar uçar. Orta üst sınıftaki adam, zengin adam arabaya eve daha çok zam istemeli. Bunu istesin ki fakirlerin alım gücü tükensin dediğim olay gerçekleşsin. Zenginler bu sayede daha da güçlensinler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fatih617 -- 14 Ağustos 2017; 10:41:53 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


V VipLife
4 yıl (2545 mesaj)
Bence de yeniden düzenlenmeli ve arttırılmalı vergi. Ama öyle böyle değil en az iki katına çıkartılmalı. Başka türlü anlamayacak vatandaş..
D DaRK_Z7D
4 yıl (1106 mesaj)
"Kimse de çıkıp "Bu ne ya? Bu kadar ÖTV+KDV zulmü mü olur? "

Kimseler çıktı zamanında.Anayasa Mahkemesine başvuruldu davalar açıldı.
Sonuç olarak Anayasa Mahkemesi ; "ÖTV'nin KDV'si olur" dedi.
Bizlerde "He tamam o zaman" dedik :)

Kaynak:
http://www.cumhuriyet.com.tr/koseyazisi/296437/Vergiden_vergi_almaya_Anayasa_Mahkemesi_onayi.html
X xmms
4 yıl (780 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: tigers615

tek başına mükemmel bir protesto örneği ortaya koymuşsun bu anlayışı ülke geneline yayarsak şikayetçi olduğumuz birçok sorunu çözebiliriz, bu tavrını gerçekten taktir ettim. ancak altın bardaklardan su içildiğini ve altın kaplama klozetlere sıçıldığı noktasında çuvalladığını düşünüyorum, böyle bir durum söz konusu değil bunun üzerinden yürüyen muhalefet de bazı gazetelerde işin aslının öyle olmadığını gördüler ve bu yalanlardan vazgeçtiler, bence o kısım olmamış.

Altın kaplama olayı dediğin gibi asparagas haber olabilir ama lüks içinde yaşadıkları aşikar israf çok fazla.Benim umudum insanların bu konuda bilinçlenmesi. Afedersin biraz kıçının keyfinden kısacan protesto edeceksin ki başkaları da sıkıntıya girsin. Şöyle yüzde 30 40 benzin almasın araba almasın bakın ne oluyor o zaman.Sen yattan pırlantadan vergi alma gariban çiftçiye mazotu geçir hayvan gibi vergiyle adam üretmez tabi.Vergiyi döşe maaşlar kuş misali 2 bine mühendis çalışsın sonra beyin göçü oluyorrr de.
Vatanım seviyorum ama bu insanlardaki vurdum duymazlık yiyicilik bitmedikçe buradan kaçmak farz oldu bize. Atatürk ün dediği gibi keşke Türk milleti Çalışkandır sözü keşke herkes için geçerli olsa.Çoğu cahil,tembel, yiyici, kısa yoldan yan cebime koyucu, Helikçi, Yalaka ve yandaş.(Not söylediklerim genelleme değil sadece bir kısım için geçerlidir.Çalışkan üreten ülkesine katkıda bulunan insanlarda var ama maalesef sayıları az.)
Z Zerathu
4 yıl (87 mesaj)
Hocam Almanya'da ve Fransa'da ÖTV gibi bir vergi yok, araç alımlarında sadece KDV var.(VAT)Bizde KDV bir de ÖTV'nin KDV'si var.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @veyso90

G Guest-855252A40
4 yıl (22 mesaj)
O zaman kusura bakma.Bu konuda uzun bir araştırma yapmıştım orada bu ülkelerde olduğu yazıyordu ya da ben yanlış okudum.
Bu mesajda bahsedilenler: @Zerathu

Z Zerathu
4 yıl (87 mesaj)
100 liranın tamamı niye gitsin hocam 100 lira vermeyeceğiz ki zaten? ÖTV kalkarsa başta herkes bir saldırır ama sonradan durum değişir, insanlar illa parasının dibine kadar araba almaz bir süre sonra. Şu anda trafikteki araçların %20'si 20 yaşındaymış, en azından ötv olmasa belki bu insanlar daha düzgün arabalara binebilir, trafik güvenliği artar.
Bu mesajda bahsedilenler: @goodorevil
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.