Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
339
Cevap
0
Tıklama
409
Öne Çıkarma
KOCAELİ KAYALAR KİA TARAFINDAN KANDIRILDIM.(Lütfen öne çıkar)

L laedri1907 Konu Sahibi
geçen hafta (17 mesaj)
Arkadaşlar merhaba.Ben 2 hafta önce Kocaeli Kıa Kayalar Plazadan sportage prestige paket ötv muaf araç anlaşması yaptım. 180000 tl kapora gönderdim. Ama raporda bi kod eksik olduğu için maliye onaylamadı. Sonra bayiye bana bir ay süre verin parada sizde kalsın dedim onlarda tamam dedi. Bir hafta içinde rapordaki eksik kodu eklettik ama bu sabah öğrendimki benim aracımı SATMIŞLAR! Ticari ahlaktan yoksun vicdansız bu bayiyi buradan da ifşa etmek istedim olur ya bu bayiyle bi ticaretiniz olursa bunları bilin istedim. Burası böyle gayri ciddi bir bayi. Benim paramı 2.5 hafta tuttular tertibat param yandı. Beni mağdur ettiler. Sözlerine güvendiğimiz için sözleşmede yapmamıştık maalesef. Ayrıca bu durumda ne yapabilirim. Bu bayiyide ayrıca her yere şikayet edeceğim.

Edit: (Bir başka arkadaştan gelen mesaj,Osman Fethi arkadaşımız adına paylaşılmıştır)
Arkadaşlar olayın tüm detaylarını aşağıya ekliyorum.

İyi günler. Ben İstanbulda yaşıyorum. 17 Mart 2021 tarihinde KİA’nın müşterisi oldum ve KİA 2020 model KİA Sportage Prestij paket bir araba aldım. Fakat bu arabayı aldığım Kocaeli Kia Kayalar Bayisi ile ilgili çok ciddi bir sorun yaşadık. Biz bu bayiden aynı anda biri kendime diğeri babama olmak üzere 2 araba almıştık, fakat bu bayi tarafından parasını ödediğimiz babamın aracı bizden habersiz bir şekilde başkasına satılmış durumda.

Öncelikle başımızdan geçen olayı en başından en sonuna kadar anlatmak istiyorum.
Öncelikle ben engelli bir vatandaşım. Engel durumuna göre bazı engellilere tanınan ÖTV muafiyetli araç alımı gibi bir hak mevcut. Bu hakka göre belirli şartlardaki araçları ÖTV’sini ödemeden alabiliyorum. Benim babamda aynı hakka sahip. Ben ve babam 2020 model KİA SPORTAGE PRESTİJ paket bir araç almaya karar verdik. Bunun için öncelikle İstanbuldaki KİA Tek Kar Bayisine gittik. Ben kendime orada bir araç beğendim, almaya karar verdim ama beğendiğim aracın siyah koltuklusu olmadığı için oradan almadım. İstanbulda bulamadığımız istediğimiz araçları Kocaeli Kia Kayalar Bayisi’nde bulduk. 9 Mart 2021 Salı günü Kia Kayalar Bayisi ile konuştuk. Daha araçları dahi görmeden iki araç için 20.000 TL kaparo gönderdik. (Banka dekontları mevcut). Daha sonra araçlarımızın geldiğine dair Kia Kayalar Bayisi satış müdürü Berna hanım tarafından araçların fotoğrafları 10 Mart 2021 Çarşamba günü bize atıldı. (Whatsapp yazışmaları ve fotoğraflar hala duruyor). Biz de 11 Mart 2021 Perşembe günü aracımızı görmek ve parasını ödemek için İstanbuldan kalktık ailecek kocaeliye gittik. Aldığımız iki aracın parasını da ödedik. SATIŞ İŞLEMLERİ YAPILDI. İKİ ARABANIN DA FATURASI KESİLDİ. 5-10 bin eksik bıraktıkki o da usulen, aracı teslim aldığımızda o kısmı da ödeyecektik. Buraya kadar her şey 3 gün içerisinde oldu. Biz bu süreçten sonra hem ben hem babam engelimize uygun olarak araçlarımıza tertibat taktırdık, 16 Mart 2021 Salı tarihinde araçlarımız TSE’nin onayından geçti ve KİA Kayalar Bayisi satış müdürü 17 Mart 2021 Çarşamba günü beni aradı. Bana benim aracımın ÖTV muafiyetinin kabul edildiğini, fakat babamın aracının kabul edilmediğini şu an gelip bir aracı teslim alabileceğimi söyledi. Biz de hemen İstanbuldan kalktık gittik Kayalar Bayisine. Ben o gün kendi aracımı teslim aldım. (ha bu arada benim aldığım araçta rezalet bir haldeydi, sıfır bir arabanın camlarında içten kalmış leke mi dersiniz, paspas yerlerinde bi dolu kir mi dersiniz artık siz düşünün) Daha sonra ben aynı gün içinde babamın hem oğlu hem de avukatı olarak vergi dairesindeki müdür yardımcıları ile görüşmeye gittim. Açıkça hukuk aykırı iş yaptıklarını, kanunu uygulamadıklarını belirttim. Onlarla konuştum, tartıştım. Israrla bizden babamın ehliyetinde 10.04 kodu bir kod istediler. Sonuç olarak ÖTV muafiyeti kabul edilmedi. (Bayiye vergi dairesine dava açma hakkım olduğu için kesinlikle vergi dairesinden gelecek resmi ret yazısını tarafıma ulaştırmalarını söyledim. Bugün 06 Nisan 2021, hala elime ulaşan bir belge yok.)

ASIL KISIM BUNDAN SONRA BAŞLIYOR. LÜTFEN DİKKATLİ OKUYUN. Biz 19 Mart Cuma günü Kia Kayalar Bayisine gittik.Satış müdürü Berna hanımla karşılıklı oturduk. Yanımda annem, babam, abim vardı. Ötv muafiyetimiz kabul edilmedi, hukuka aykırı iş yapıyor vergi dairesi ama biz sorunu 2 ila 4 hafta arasında çözeceğiz dedik. Süre istedik. Berna hanım da bize yardımcı olacağını, aracı en fazla 1 ay bekletebileceğini söyledi. Ama vergi dairesi aracı onaylamadığı için satış faturasını iptal etmesi gerektiğini, bu yüzden bizden imza alacağını, sorunu halledip geldiğimizde tekrar fatura kesileceğini, aracımızı beklettiğini söyledi. Biz de tamam dedik, imzamızı attık. Bakın aracımızda babamın engel durumuna ait aparatlar takılıydı ve bu aracın sigortası dahi tarafımızca yaptırılmıştı. BİZ DAHA 2 GÜN ÖNCE BU BAYİDEN ALIŞVERİŞ YAPIP BİR ARABA ALMIŞ MÜŞTERİYDİK, ALACAĞIZ DEDİĞİMİZ 2. ARABANIN DA NEREDEYSE TÜM PARASI BAYİDEYDİ. TÜM BU DURUM İÇERİSİNDE BİZE KARŞI BİR YANLIŞ YAPILMAZ DİYE DÜŞÜNEREK ARACIMIZI BIRAKTIK VE İSTANBULA DÖNDÜK.


Öncelikle babamın ehliyetine kod ekletebilmek için durumu anlatır bir dilekçeyi Sağlık Bakanlığına yazdık, tekrar rapor almak istediğimizi belirttik.(hepsi resmi kayıtlarda mevcut) Daha sonra da beklemeye başladık. 2. Yol olarakta mevcut ehliyet ve sağlık raporumuzla bu aracı alıp alamayacağımızı 23 Mart Salı günü, Sakarya Vergi Dairesine sorduk. Vergi müdürüyle konuştum, bize aracı alabileceğimizi söylediler.(Resmi bir kurumla resmi bir hattan konuştuğum için telefon kayıtları mevcuttur). Ben de bu durumu derhal Kia Kayalar Otomotiv bayisi satış müdürü Bernaya ilettim. (güya aracı bekleteceklerini söyledikleri günden 4 gün sonra). Çünkü kendisi aracın ÖTV muafiyetini Sakarya Vergi Dairesine de sunabileceğimizi söylemişti (Konuşma kayıtları mevcut, firma yetkilileri yaptıkları rezaletle ile ilgili yapılan yorumlara verdikleri cevaplarda bizim araçtan vazgeçtimizi iddia ediyorlar. Böyle bir durum kesinlikle söz konusu değil. Biz vazgeçtimiz araçla ilgili niye satış müdürünüzle görüşmeye devam edelim, neden Sakarya Vergi Dairesine gidip araştırma yapalım?) .

Aynı gün(23 Mart Salı), Kia Kayalar Bayisinden abİme bir telefon geldi. Babamın aracının parasını gönderen abimdi. Arayan Melek isimli bir çalışandı. Burada bir araç olduğunu, faturasının iptal edildiğini bu yüzden de parayı geri iade etmek zorunda olduklarını söyledi. Abim de aracı alacaklarını, bir sorun olmadığını, paranın kalabileceğini söyledi. Onlarda bu konuda bir sorun olmadığını, satış müdürüyle ne konuştuysak onun geçerli olduğunu ifade etmişler. Ben bunu öğrenir öğrenmez derhal Kia Kayalar Bayisini aradım. Parayı neden iade ettiklerini sordum. Fatura iptali sebebiyle dediler. Ben kesinlikle para kalsın, biz aracı alacağız, sorunu çözdük, arabaya yeniden fatura kesilecek hiç parayı iade etmeyin dedim. Tamam dediler, arkadaşlara da söyleyeceğiz dediler. BAKIN TAMAM DEDİLER, BANA SATIŞIN İPTAL OLDUĞUNU, ARACI BAŞKASINA SATTIKLARINI, BİZE ARAÇ SATAMAYACAKLARINI VS.. HİÇ BİR ŞEY SÖYLEMEDİLER. Bu konuşmanın telefon kayıtları mevcuttur. Fakat bu konuşmadan bir gün sonra parayı iade etmişler abimin hesabına. (Bugün farkettimki; bize parayı iade ettikleri gün bizim aracımızı başkasına satmışlar, onun da fotoğrafını Kia Kayalar Otomotiv instagram sayfasına koymuşlar.) Bize para yatınca ben, herhalde mecburlar parayı iade etmeye, demekki fatura iptali olunca böyle yapmak zorundalar, bi yanlış yapmazlar diye düşünüyorum. Çünkü biz daha geçen hafta bu bayinin müşterisi olmuşuz, araba almışız, diğer arabanın parasını yatırmışız, bize niye bir yanlış yapsınlarki diye düşünüyorum. Biz 27 Mart 2021 Cuma günü ehliyetimize gerekli kodu eklettik, ötv muafiyeti hakkında sorunu çözeceğim bekleyin dedikten sadece 1 hafta sonra, bayiye parayı iade etmeyin sorunu çözdük tekrar fatura kesilecek dediğim günden sadece 3 gün sonra bunu yaptık ve ben bayiyi aradım. Sorunu hallettik arabayı alıyoruz, tekrar fatura keselim dedim. Bana satış yetkilisinin döneceğini söylediler. Kimse dönmedi. Arayan soran kimse olmadı. Karşımda yetkili bile bulamadım. Zor bela oradaki güvenlik görevlisiyle konuşabildim. Ertesi gün tekrar aradım, yine karşıma güvenlik görevlisi çıktı. Artık kızdım, bağırdım çağırdım. 1 saat sonra güya aracı bekleteceğini söyleyen satış müdürü beni aradı, aracınız satılmış dedi. MEĞER ÇOKTAAN BİZİM SİGORTASINI YAPTIRDIĞIMIZ, ÜZERİNE BABAMIN ENGEL DURUMUNA GÖRE APARATLAR TAKILMIŞ OLAN ARACI BAŞKASINA SATMIŞLAR, BİZE HABER VERME GEREĞİ DAHİ DUYMAMIŞLAR. Ben hayatımda böyle rezil, böyle ahlaktan yoksun, böyle insanları mağdur eden bir firma görmedim. KİA Sportage aracımı çok sevdim ama bu bayiden araba aldığıma bin pişmanım.
Şu an biz istediğimiz aracı ÖTV muafiyetli olarak hiçbir bayide bulamıyoruz. Ve bütün bayiler gelecek araçların ÖTV muafiyetinde olmama ihtimalinin yüksek olduğunu söylüyorlar. Babam engelli bir insan ve gerçekten bu süreçte çok mağdur oldu. Kia Kayalar Bayisi eğer bize aracı bekletemeyeceklerini söyleyip paramızı da hemen iade etselerdi biz başka bir bayiden hemen hafta araç bulup, onun kaporasını vererek opsiyonlar ve kodu eklettiğimiz Cuma gününe kadar bekleterek aracımızı alırdık. Fakat Kocaeli Kia Kayalar Bayisinin yaptığı düzenbazlık ve ticari ahlaksızlık sebebiyle bunu yapamadık.

Olayın tamamı bundan ibarettir. Benim anlattıklarımın hepsinin tarihi saati belli, hepsini belgeyen konuşmalar, kayıtlar, şahitler vardır. Zaten hukuki yola da başvurduk. Buraya da insanlar bu bayinin yaptığı rezil ve ahlaksız işi bilsin diye yazıyoruz. İsteyen istediğine inansın. Diyecek lafım yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laedri1907 -- 6 Nisan 2021; 18:50:11 >

Burası Türkiye ve siz sözleşme vs olmadan 180 bin lirayı 2 hafta bayide tutmuşsunuz. Kandırılmayı geçtim dolandırılmadığınıza şükredin.
Yoruma Git
Hakan K. - geçen hafta +345
bir mağduriyet falan ben göremedim. adamlar müşterisini bulup satmış sizin evrağı mı bekleyeceklerdi.baktılar senin evrak işi yaş müşterisini buldu okuttu. diyelim ki evrak işi olmadı b...
Yoruma Git
Yorumun Devamı bennett.antony - geçen hafta +175
Konu sahibi haklı. Madem evrakı, sizin tabirinizle müşterinin keyfini bekleyemeyeceklerdi ve başka bir müşteriyi buldukları anda aracı ona satacaklardı o zaman arkadaşın 180k'yı baştan a...
Yoruma Git
Yorumun Devamı selamolsun1 - geçen hafta +113

H Hakan K.
geçen hafta (145 mesaj)
Burası Türkiye ve siz sözleşme vs olmadan 180 bin lirayı 2 hafta bayide tutmuşsunuz. Kandırılmayı geçtim dolandırılmadığınıza şükredin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakan K. -- 4 Nisan 2021; 13:57:59 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

L laedri1907 Konu Sahibi
geçen hafta (17 mesaj)
Adamlar inanılmaz yüzsüzler ayrıca, özür bile dilenmedi.
Ortadoğu ülkesi olmanın verdiği mükemmel huzur içinde her sabah kufrederek başlıyorum m

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


S SYE35
geçen hafta (4632 mesaj)
Paranızı iade alıp başka bir markadan sözleşme yaparak araç almaktan başka yapacak bir şey yok. Kia genel merkezini ararsanız belki başka bir bayiden aynı şartlarda araç temin ederek mağduriyeti giderebilirler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

F fakiramaseksi
geçen hafta (579 mesaj)
Her bayi aynısını yapardı senin keyfini mi bekleyecek eksik evrak teslim etmişsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 4 cevap geldi.

L laedri1907 Konu Sahibi
geçen hafta (17 mesaj)
Konuyu anlamamışsınız,sorun şu:
Bana tamam merak etmeyin zaten kaporaniz alındı , araç sizdedir diyip 3 gün sonra aracı başkasına satmak...
Bunun keyfi olduğunu nerden çıkardın?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @fakiramaseksi

B bennett.antony
geçen hafta (417 mesaj)
bir mağduriyet falan ben göremedim. adamlar müşterisini bulup satmış sizin evrağı mı bekleyeceklerdi.baktılar senin evrak işi yaş müşterisini buldu okuttu. diyelim ki evrak işi olmadı bu seferde 180bin paramı verin diye tutturacaktın. orası ticarethane muhabbet kuşu sevenler derneği değil.
sen evrak işin olmasaydı ne kadar paranı içerde bırakacaktın ondan bahset??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 6 cevap geldi.

L laedri1907 Konu Sahibi
geçen hafta (17 mesaj)
Empatiden uzak bir yorum,sana söz verilip yapılmayan bir şey olduğunu düşün ve paranın 2 hafta boyunca isletildigini ve aracın başkasına satıldığını şey mi derdin :
"Tebrik ederim mükemmel bir ticarethanesiniz kim olsa aynısını yapardı,beni bir daha öpmek isterseniz telefonumu lütfen kaydedin..."
O yüzden biraz empatiden zarar görmezsiniz.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @bennett.antony

S selamolsun1
geçen hafta (1061 mesaj)
Konu sahibi haklı. Madem evrakı, sizin tabirinizle müşterinin keyfini bekleyemeyeceklerdi ve başka bir müşteriyi buldukları anda aracı ona satacaklardı o zaman arkadaşın 180k'yı baştan alıp araç sizin demeyeceklerdi. Hem bunu de hem de müşteri buldun mu sat. Yok öyle bir dünya 180k'yı almayı biliyorlar ama. Dürüst ve etik davranmamışlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selamolsun1 -- 4 Nisan 2021; 16:11:52 >
Bu mesaja 3 cevap geldi.

L laedri1907 Konu Sahibi
geçen hafta (17 mesaj)
Teşekkür ederim,tam söylemek istediğim budur.
Deseler ki evrakta sorun var satamiyoruz paranızı iade edelim,o zaman eyvallah deyip çıkarız...
Ama olay o değil işte.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @selamolsun1

C cormen
geçen hafta (4432 mesaj)
Geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cormen -- 4 Nisan 2021; 22:37:45 >


2 207m
geçen hafta (7522 mesaj)
Öncelikle geçmiş olsun. Objektif olarak yorum yapmak gerekirse, hiçbir bayi 1 ay arabayı tutmaz maalesef. Sizin iş uzayınca onlarda arabayı satmış. Raporunuzun olmadığını düşünün, 1 ay beklettikten sonra paranızı iade isteyecektiniz. O zamanda mağdur olan karşı taraf olacaktı. Yani sizde biraz empati yapsanız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 4 cevap geldi.

S selamolsun1
geçen hafta (1061 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: laedri1907

Teşekkür ederim,tam söylemek istediğim budur.
Deseler ki evrakta sorun var satamiyoruz paranızı iade edelim,o zaman eyvallah deyip çıkarız...
Ama olay o değil işte.
Canın sağolsun hocam vardır bunda da bir hayır. Başka suv bak. Bayilerde varsa 3008, grandland x vs sportagedan daha iyidir zaten bence.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

S selamolsun1
geçen hafta (1061 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: 207m

Öncelikle geçmiş olsun. Objektif olarak yorum yapmak gerekirse, hiçbir bayi 1 ay arabayı tutmaz maalesef. Sizin iş uzayınca onlarda arabayı satmış. Raporunuzun olmadığını düşünün, 1 ay beklettikten sonra paranızı iade isteyecektiniz. O zamanda mağdur olan karşı taraf olacaktı. Yani sizde biraz empati yapsanız.
Hocam arkadaşın da demek istediği şu; 1 ay süre isteyince (ki konuyu 1 haftada da halletmişler) baştan kusura bakmayın bekleyemeyiz deselermiş veya bekleriz ama müşteriz çıkarsa da satarız diyip dürüst olsalarmış. O zaman zaten sorun yok. Ama bu durumu Kabullenip, bekleyeceklermiş gibi parayı alıp, araç sizin deyip, sonra da verdikleri sözden cayıp aracı başkasına satmışlar. Olay bu kadar net.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selamolsun1 -- 4 Nisan 2021; 16:21:9 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

B bennett.antony
geçen hafta (417 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: laedri1907

Empatiden uzak bir yorum,sana söz verilip yapılmayan bir şey olduğunu düşün ve paranın 2 hafta boyunca isletildigini ve aracın başkasına satıldığını şey mi derdin :
"Tebrik ederim mükemmel bir ticarethanesiniz kim olsa aynısını yapardı,beni bir daha öpmek isterseniz telefonumu lütfen kaydedin..."
O yüzden biraz empatiden zarar görmezsiniz.
empatik arkadaşım çok net bir sorum vardı es geçtin.

1 ay bekletip evrak işi olmadı dediğinde firma 180binden kesinti yapsa ne diyecektin? kaç bin tl feda edecektin?? ama senin derdin başka çünkü arabaya zam geldi. şuan araba bulamıyorsun.
180bini sen bırakmışsın adamlar istememiş çalıştırmışmışmışmışlar ya kardeş 180binin 2 haftalık getirisi 1000tl neyin kafasındasınız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 3 cevap geldi.

L laedri1907 Konu Sahibi
geçen hafta (17 mesaj)
Kapitalizm sevgisiyle ruhunu beslemiş zeki forumdasım gayet açık yazıyorum. Yazdığın senaryo gerçek olsaydı
1. Araç fiyatı zaten artacağı için kurum hiçbir şekilde zarar etmezdi yine işine gelirdi.
2. Biz bunun anlaşmasını yaptığımızda böyle bir senaryo konuşulmadı senin gibi biri çıkıp böyle bir şey teklif etseydi de oturup anlaşılır idi.Ama o da olmadı.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @bennett.antony

E en1gma
geçen hafta (1415 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: laedri1907

Konuyu anlamamışsınız,sorun şu:
Bana tamam merak etmeyin zaten kaporaniz alındı , araç sizdedir diyip 3 gün sonra aracı başkasına satmak...
Bunun keyfi olduğunu nerden çıkardın?
Kardeş seni tanımıyorum da sakın ticaret falan yapma
Söz verdiler falan diye konu açan adamı çok sağlam tokatlarlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

F fatkarah
geçen hafta (121 mesaj)
Sen 180000 tl yi hiçbir anlaşma sözleşme vs olmadan nasıl verirsin, ticarettesöz laf olmaz geçerli olan yazılı belgedir. Ne demiş atalar söz uçar, yazı kalır.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

M münzevii
geçen hafta (908 mesaj)
Söz ola kese savaşı,
Söz ola kestire başı,
Söz ola ağulu aşı,
Yağ ile bal ede bir söz.

Hey gidi hey, bir millet bu kadar mı savrulur yahu!!!


Bu mesaja 1 cevap geldi.

C Canbey96
geçen hafta (468 mesaj)
Dava açın sözleşmeye gerek yok bunlar 180 bin lirayı 2.5 hafta neye göre tuttular neden bu parayı aldılar sizin dediğinize gelecekler sonuçta raporu sundunuz bayiye gidip geldiniz yazışma mail whatsap konuşmasi ne varsa sizi haklı çıkarıcaktır siz dava açın onların sözleşme sunmadığını belirtin kapora alıp kapora aldığı aracı satmak bu şekil sizi mağdur etmesi tamamen yasaların etkisizliğinin vermiş oldu cesarettir.

Bu bayi bir ticaretten dolayı birine 180 bin gönderse 2.5 hafta karşı taraf parayı elinde tutup vazgeçse ertesi gün 2.5 haftanin faizini söke söke alırdı hakkınızı arayın peşini bırakmayın

Gerekli tüm yerlere mail atın şikayetinizi dile getirin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Canbey96 -- 4 Nisan 2021; 17:39:21 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.