Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
8
Cevap
0
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Kargo şubesi açmak için ne kadar bütçe lazım

A Alisso32 Konu Sahibi
geçen yıl (327 mesaj)
Merhabalar, bir kargo şubesi açmayı daha doğrusu bayilik almayı düşünüyorum. Aras kargo, mng, yurtiçi vesaire. Yaşadığım yer mobil şube olarak geçiyor sadece dağıtıma geliyor araçlar. Ptt haricinde kargonuzu yollamak için 20 kilometre yol gitmeniz lazım diğer ilçeye. İnternetten araştırdım fakat bu konuya dair fiyat bulamadım, İş yerim var iş yerim işlek bir yerde bilgili arkadaşlar var ise bilgilendirirlerse memnun olurum.
M maxi54
10 ay (1 mesaj)
Merhabalar, konuyla alakalı tecrübe edinebildiniz mi? Ya da ne tür bilgilere ulaşabildiniz? Veya bu işe girdiniz mi? :)
O ozbey08
10 ay (5187 mesaj)
kendi iş yeriniz varsa en büyük masraf kalemi dağıtım araçları olacaktır.
M maxi54
10 ay (1 mesaj)
İş yeri var. Dağıtım araçları da bir şekilde halledilir. Önemli olan kâr marjları. Bu işe girdiğin zaman getirisi nasıl olmalı?
Örneğin mesela 100.000 nüfuslu bi ilçede DHL ve UPS gibi büyük global kargo şirketlerinin şubesi yok. Bunlar buralarda iş yapabilir mi? Diğer tüm kargo şirketleri var (Sürat,Aras,Yurtiçi,Ptt vs.) ama bu büyük başlı kargo şirketleri yok. Sizce iş yapabilir mi, Ne düşünüyorsunuz?


Bu mesaja 1 cevap geldi.

F flyer_mig
10 ay (6811 mesaj)
Yapmaz ptt vardir en kotu devletin kargosu en ucuz oluyor. Ozel kargo gibi olmaz ki ozel kargolar paraya tapiyor< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @maxi54

M maxi54
10 ay (1 mesaj)
En ucuz olabilir ama en hızlısı olduğu da söylenemez. Bence şu dönemde kargo sektörü büyüyen bir sektör olduğu için iş yapacağını düşünüyorum. Benim fikrimi çürütebilecek tecrübeli biri veya bir yakınının böyle böyle bu işlerden gidip patlaması lazım.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @flyer_mig

F flyer_mig
10 ay (6811 mesaj)
Aps iyi valla ptt de Ankara Antep arasi 2 gunde gitti kargo Fakat biraz pahali oluyor, is yaparda bu devirde gecici su pandemi keske hic bitmese diyorum ama asi bulundu 3-4 aya finito olur gelecege donuk olmaz.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @maxi54

M maxi54
10 ay (1 mesaj)
İşe müşteri bakış açısıyla bakmamak lazım, gelenden çok giden kargo kazandırır diye biliyorum yani kâr marjı daha yüksek. Bulunduğun bölgede iyi bir reklam ve sürekli kargoyla uğraşan işyerlerini bağladın mı (belli bir süre diğer kargolara göre daha düşük ya da yakın kâr marjı tutmak gerek) sabit getirin olur az çok. İşyerleri haricinde normal kargo göndermek isteyen müşteri de primin olur ekstra kazanç yani. Zaten isim bedeli falan da istemiyor bu dediğim firmalar sanırım. Aslında iş kısaca Kaliteli iş ve Doğru kullanıcıya yapılacak reklam ile olacağını düşünüyorum. İlçede olmasını geçtim tüm il de bile 1 şubeden fazla yok bu firmalar.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @flyer_mig

F flyer_mig
10 ay (6811 mesaj)
Bende diyorum ki o isyerleri ptt ile calisiyordur. Cunku ptt de guvence var. Hakkini arayabiliyorsun, gumruk paketlerini bile onlar getiriyor. Parani riske etme arac alacan 5 tane 250 bin tl, personel su bu derken 300-350 bin tl gidecek cepten.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @maxi54
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.