Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
5
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Karavan Kiralama İşi Hakkında

A Antalya.Gayrimenkul Konu Sahibi
6 ay (29 mesaj)
Selamlar..Malum pandemi dolayısı ile insanlar otellerden uzakta ve yeni trendlerden karavan tatilciliği yapmaya başladılar.Bende emlak işinin yanındma hem işim ile ilişkili hemde pasif bir gelir olsun istiyorum.
Bilindiği üzere karavanlar çekme ve motokaravan oluyor.İlk etapta ortalama 200 250 bin bütçe ayırarak bir motokaravan almayı ve sonrasında kiralamayı düşünüyorum.Sektörel tecrübesizliğimden dolayı düşük bütçe ile sabit noktada karavan kiralamak istiyorum...
 
 Antalya'da sahil kenarında denize sıfır bir ara sokak var.Tahminen 10 15 kadar sürekli sabit duran karavanlar var.Extra ücretli deniz kenarında sabit karavan park alanı var.Oraya çekme karavan'ı sabit kursam gerekli ekipmanı alarak o şekilde kiraya vermeyi düşünüyorum.Başlangıç için ortalama 60-70 bin liralık karavan alarak işe başlamayı planlıyorum.
 
Araştırdığım kadarı ile sigorta ,muayne(750 kg altı için) yok..Bu şekilde bir iş yapsam resmi prosedür nasıl olmalı ? Yada olmalı mı ? 
Müşteri kısmını işim gereği çok rahat bulabilirim o konuda problem yok sadece merak ettiğim resmi prosedür ve bu işi yaparken dikkat etmem gereken hususlar.
 
Fikri olan arkadaşları bekliyorum :)
R Reaper87
6 ay (1010 mesaj)
YouTube da birsürü video var hocam mevzuu uzun burda mesaj yazmakla olmaz.
İnce detaylarda sorun olursa Facebook'ta karavancıların grupları var orda bilgili arkadaşlar var...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reaper87 -- 18 Nisan 2021; 0:38:53 >

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

A Antalya.Gayrimenkul Konu Sahibi
6 ay (29 mesaj)
Araştırma aşamasındayım henüz sağlıklı bilgi alamadım.
Bu mesajda bahsedilenler: @Reaper87

M meola147of
6 ay (92 mesaj)
hocam uzun süredir düşünmüyorsanız bence çok aceleci davranmayın zamana bırakın karavan kaçmıyor ama üstüne düşünün gerçekten almak istediğinize emin misiniz
S shopsiemens
4 hafta (2148 mesaj)
Merhabalar bilgim olduğundan değil fakat bir komşum yaptığından biliyorum.

Yeni evli bir çift 1,5 yık kadar önce motokaravan aldılar. İzmir'deyiz bu arada. Evlerinin önünde park halindeyken çekilmesi falan gerekir düşüncesi ile numara koyuyorlar cama yaz boyu arayan 10'un üzerinden insan olmuş kiraya veriyormusunuz diye. Hiç vermediler aktif kullandıklarından fakat önümüzdeki yaz için kendilerine daha iyi bir şey alıp bunu sırf kira yapmayı planlıyorlar.

Sokak arasında duran bir araca bile bu talep var ise bence iş yapar mantıklı hareket sadece riske atılabilecek düzeyde bir girişle başlanmalı ki zaten siz işiniz gereği bu kısma hakimsiniz.

Umarım güzel olur.
Saygılar,

Serdar Çetin
05533976676


Bu mesaja 1 cevap geldi.

A Antalya.Gayrimenkul Konu Sahibi
3 hafta (29 mesaj)
Selamlar Serdar Bey..Öncelikle detaylı mesajınız için teşekkür ederim.Motokaravan almak sistem olarak güzel ancak büyük aracı herkes kullanamadığı için riskli görüyorum.Allah korusun ölümlü yada yaralanmalı kazada sistem çıkmaza girebilir.Benim kafamda ki ilk düşünce sabit karavan ile yola çıkmayı dünüşüyorum.İşim gereği elimde hali hazır müşteri potansiyeli var .Mevcut müşteirlerimi daha verimli ve alternatif yerler yönlendirmeyi planlıyorum.

Güzel düşünceleriniz için saygılarımı sunuyorum

Murat Bayraktar

0532 795 15 39
Bu mesajda bahsedilenler: @shopsiemens
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.