Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
3
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Karavan Kiralama İşi Hakkında

A Antalya.Gayrimenkul Konu Sahibi
5 ay (29 mesaj)
Selamlar..Malum pandemi dolayısı ile insanlar otellerden uzakta ve yeni trendlerden karavan tatilciliği yapmaya başladılar.Bende emlak işinin yanındma hem işim ile ilişkili hemde pasif bir gelir olsun istiyorum.
Bilindiği üzere karavanlar çekme ve motokaravan oluyor.İlk etapta ortalama 200 250 bin bütçe ayırarak bir motokaravan almayı ve sonrasında kiralamayı düşünüyorum.Sektörel tecrübesizliğimden dolayı düşük bütçe ile sabit noktada karavan kiralamak istiyorum...
 
 Antalya'da sahil kenarında denize sıfır bir ara sokak var.Tahminen 10 15 kadar sürekli sabit duran karavanlar var.Extra ücretli deniz kenarında sabit karavan park alanı var.Oraya çekme karavan'ı sabit kursam gerekli ekipmanı alarak o şekilde kiraya vermeyi düşünüyorum.Başlangıç için ortalama 60-70 bin liralık karavan alarak işe başlamayı planlıyorum.
 
Araştırdığım kadarı ile sigorta ,muayne(750 kg altı için) yok..Bu şekilde bir iş yapsam resmi prosedür nasıl olmalı ? Yada olmalı mı ? 
Müşteri kısmını işim gereği çok rahat bulabilirim o konuda problem yok sadece merak ettiğim resmi prosedür ve bu işi yaparken dikkat etmem gereken hususlar.
 
Fikri olan arkadaşları bekliyorum :)
R Reaper87
5 ay (991 mesaj)
YouTube da birsürü video var hocam mevzuu uzun burda mesaj yazmakla olmaz.
İnce detaylarda sorun olursa Facebook'ta karavancıların grupları var orda bilgili arkadaşlar var...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reaper87 -- 18 Nisan 2021; 0:38:53 >

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

A Antalya.Gayrimenkul Konu Sahibi
5 ay (29 mesaj)
Araştırma aşamasındayım henüz sağlıklı bilgi alamadım.
Bu mesajda bahsedilenler: @Reaper87

M meola147of
5 ay (86 mesaj)
hocam uzun süredir düşünmüyorsanız bence çok aceleci davranmayın zamana bırakın karavan kaçmıyor ama üstüne düşünün gerçekten almak istediğinize emin misinizDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.