Babanın ödeyecek durumu yoksa yüksek hızdan vazgeçip hızı düşürmek en mantıklısı hocam. Daha düşük hızlı paketlere bakabilirsin. Tahmin ediyorum daha düşük hızlı paketler işini görmeyecek ama eğer babanın ödeme gücü yok ise onu da çok zorlamamak lazım. |
1000 Mbps paketi daha ucuza getirmenin yolu yok mu Telekom tarafında? |
Erdem'ciğim, neden yıllarca forumda bi dünyanın en iyisi demediğin kalan TürkNet'i kullanmıyorsun? Hem o daha ucuz. |
TürkNet alırsak ping arşa çıkacak çünkü Didim'de yaşıyorum ve TürkNet, yakın POP noktalarını kullanmıyor. Diğer sebebi ise 1000 Mbps hız vermiyor TürkNet eğer Türk Telekom'u kiralıyorsa. |
Halbuki ben TürkNet ADSL ile çok iyi pingin olduğunu söylediğini hatırlıyorum. Tek yapabileceğin ikna kampanyası almak. Her ne kadar TT kampanya politikası sabit kalmasa da, en son ikna kampanyası kapsamında 100-200₺ civarı indirim sunabiliyordu. Bunun için MH'yi arayıp "oimdeki teklifler çok pahalı geldi, uygun bir teklif vermemeniz durumunda taahhüt yenileyemeyeceğim" diyebilirsin. Şayet uygun bir ikna kampanyası almayı başarırsan daha sonra aynı kampanya içerisinde hız yükseltme yapabilirsin. Olmazsa İzmir merkezli taahhütlü firmalara churn yapmak zorunda kalacaksın gibi gözüküyor. |
TürkNet ile pingim iyi değildi. ADSL kullandığım dönem TürkNet ile 30-35 ping alırdım en yakın İzmir sunucusundan. Türk Telekom ADSL'ye geçtikten sonra 10 ila 9ms ping alıyordum ADSL üzerinden. Sonra fiber geldi, 4-5ms ping almaya başladım FTTH ile. |
Poyraznet, gigaspeed gibi firmalara bakacaksın o halde. |
1000Mbps istiyorsan TT altyapısı kullanan NetBone'a bakabilirsin. |
1000 Mbps pakette, NetBone'da Upload neden 50 Mbps yerine 20 Mbps? |
Sen öyle yazdığına bakma, tüm firmalarda 50 geliyor, (Kablonet Hariç) |
Peki Aydın - Didim bölgesi için ping olayı ne olacak? Aynı POP noktalarından hattım yine geçecek mi? Eskiden öyle sorunlar vardı ve alternatif ISS'ye geçince, ping artışı olurdu. En yakın sunucularda bile. |
Ping şans işi, ama evet muhtemelen Türk Telekom harici bir firma kullanırsan pingin biraz artar. Fiyat performans düşünüldüğünde bence bu artışı çok da kafaya takmayın. |
Alternatif İSS'lerde ping artışına genel bir çözüm getirilir mi ileride? |
Gelmez çünkü bunun sebebi alternatif ISS'lerin pop noktalarının az olması, çoğunun sadece 1 tane var, ama çözüm olarak İstanbul'a gelebilirsiniz. İstanbul'da neredeyse hiç fark etmiyor, hatta çoğu durumda Türknet, Türk Telekomdan daha iyi ping veriyor :D |
Alternatif İSS'lerin, Türk Telekom'un POP noktalarını kullansa peki? Olmaz mı öyle? Ben biliyorum, Didim'den İstanbul POP'a gittiği zaman pingim örneğin 8-10ms ise, 30-40ms'lere çıkıyor (En yakın sunucuda)... Felaket kötü oluyor. Avrupaya pingim 100ms leri görür. 2018 Yılında TürkNet kullanırdım ve TTNET altyapısı üzerinden VAE olarak kullanırdım, TTNET'e geçince pingim 8-11ms'lere düşerdi (ADSL). Ancak TürkNet'te iken pingim 30-40ms'lerdeydi. |
Olmaz, her firmanın sunucusu kendinin. |
Peki bu ping farkı hakkında ne düşünüyorsun? Çok farkediyor bölgemde. |
3 ay
Acaba 1000 Mbps hızı Avantajı yakala kapsamında alabilmemiz mümkün mü? Çok daha ucuz bir fiyattan alabilir miyiz?
< Resime gitmek için tıklayın >
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erdem the mixer -- 29 Nisan 2024; 21:5:12 >