1. sayfa
Baz istasyonu yok diyor superbox şartları var kafalarına göre vermiyorlar. |
Superbox-redbox gibi altyapısız alan 2-3 arkadaş oldu. Sonuç aynı, çünkü o cihazlarda baz istasyonu ile internete bağlanıyor. Telefondan ne görüntülü görüşme, ne de banka hesaplarına girip işlem yapılabilir. |
Önemli bir konu ve mesela ben yeni öğrendim bölgede internet sorunu olduğunu, umarım bir an önce gereken yapılır |
para sorunu yoksa uzaynet. https://uzaynet.com.tr/paketler/uzaynet-limitsiz-paketler/ |
Geçmiş olsun. Bölgenizde yaşadığınız sorunları şuraya aktarır mısınız? tuketici.btk.gov.tr Ayrıca Btk Diyarbakır Bölge Müdürlüğü Bağlı İller: Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Adıyaman, Malatya, Elazığ, Tunceli, Siirt, Bitlis, Van, Hakkari, Şırnak Adres: Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Diyarbakır Bölge Müdürlüğü Elazığ Cad. Eski Vali Konağı No:4 Yenişehir/DİYARBAKIR Tel: (0412) 383 21 00 Faks: (0412) 229 46 42 Btk Mersin Bölge Müdürlüğü Bağlı İller: Mersin, Niğde, Adana, Hatay, Karaman, Osmaniye, G.antep, Kilis, Antalya, Konya, K.maraş Adres: Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Mersin Bölge Müdürlüğü Yeni Mahalle İsmet İnönü Bulvarı Kurtuluş Meydanı Klas Plaza A Blok No:70 Akdeniz / MERSİN Tel: (0324) 241 18 60 Faks: (0324) 241 18 62 |
Teşekkür ederim araştırmanız için, evet değerli bir paylaşım, fakat benim amacım her konteyner evine ulaşılabilir bir internet olması. Burada yaşayan bir çok aileye, çocuğa uygun internet hizmeti verilmesi için çabalıyorum. Tekrardan teşekkürler |
Teşekkürler bilgi için gerekli yerlere başvuruları yapıyoruz. Umarım çözüme kavuşur. İnternet firmalarından yetkili kişilere ulaşabilsek aslında daha hızlı sonuçlar alabiliriz belki de ama ulaşmak zor sanırım. Çünkü burada bir sürü abone olabilecek insan var, onlar içinde karlı bir yatırıma dönüşebilir. |
konteyner'a asla yatırım yapmazlar, telekom olaylara para gözü ile bakıyor. asla yatırım yapmaz. baz istasyonlarını güçlendirmeleri için bastırın, bir ihtimal magnet verebilirler. |
Konteyner kentlerde direklerin üzerinden dağıtım ile internet veriyorlar hatta forumda da onlarca arkadaşımız paylaştı fotoğraflarını. |
Hocam benim edindiğim bilgilere göre onlar, Koç holding 'in yaptığı konteyner kentlerde var. Bizim burada halen yok. Umarım bizim tarafa da birisi görür, ve işlemleri hızlandırır. |
İnşallah size de ulaşır, üstte paylaştığım bilgilerden taleplerinizi iletin lütfen resmi kurumlara. |
bizim 2002 depreminden sonra 1 yıl sonra altyapı gelmişti o zamanlar bakır kablo çekmişlerdi. |
Selamlar Arkadaşlar, Dün yeni güzel bir haber aldık. Umarım yakın zamanda internete kavuşacağız. Herkese teşekkür ederim. İnternet bağlantısı yapıldıktan sonra tekrar detaylarını paylaşırım. < Resime gitmek için tıklayın > |
1. sayfa
Öncelikle depremde hayatını kaybeden kişilere Allah rahmet eylesin, evlerini kaybeden kişilere büyük geçmiş olsun diliyorum. Ben Kahramanmaraş'ta orta okul öğretmeniyim. Yaşanan depremi buradaki durumu, çocukların gözünden görebiliyorum. Evet olanlar oldu, fakat asıl üzerimize düşen görev şimdi burada. Yaşam yeni yeni kuruluyor. Bir çok konteyner kent var ve yardım sıkıntısız olarak gelmekte. Bir çok gönlü bol ve yardımsever arkadaşlar var. Teşekkürlerimi borç bilirim.
Burada bir çok evi yıkılan, evsiz kalan veya benim gibi görev yapmaya gelen arkadaşlar konteyner kente yerleştirildi. Çevremizde ortalama 5000 adet konteyner ev bulunmakta ve ortalama 8000-9000 kişi yaşamakta.("Merkezde 15 bin 391, kırsalda 11 bin 40 konteyner ev dağıtımı gerçekleştirildi. Toplamda 26 bin 71 konteyner evimiz vatandaşların hizmetine sunulmuş durumda."#Trt Haber) Artık yaşamımızın ve eğitimin en altın kuralı internet altyapısının olması. Araştırmalar için, ödevleri sisteme girmek için, kafamızı dağıtmak için bile olsa açıp bir dizi izlemek. Teknolojiden geri kalmamış bir gelecek nesil yetiştirmek için internetimiz olması gerekiyor. Burada bir çok insan bu durumdan mustarip ve arayışta. Ücreti ney ise vermeye razı bir çok konteyner ev bulunmakta. Gerekli firmalardan destek bekliyoruz. Air-fiber, uydu internet, en azından bir bas istasyonu bile olsa telefonumuzun internetinden giriş sağlamak.
Umarım forumda açtığım bu yazı ilgili kişilere ulaşır.
Teşekkürler.
DH forumlarında vakit geçirmekten keyif alıyor gibisin ancak giriş yapmadığını görüyoruz.
Üye Ol Şimdi DeğilÜye olduğunda özel mesaj gönderebilir, beğendiğin konuları favorilerine ekleyip takibe alabilir ve daha önce gezdiğin konulara hızlıca erişebilirsin.