Arkadaşlar merhaba kablonetin vermiş olduğu dandik docsis modemdem bıktım, netmastermıdır nedir. sizce amazondan şu ikiliyi alsam iş görürmü yada başka tavsiyeniz varmıdır?
Bence modeme hiç para gömmeye gerek yok.Daha önce Motorola SB6120E kullanmıştım ve cihazı kurup bir kere Türksat'a tanıttım sonra modemin nerede olduğunu unuttum.Bir kere bile müdahele etmedim cihaza.2. el piyasasında 40-80 TL bandında gidiyor.Hatta geçen ay ben kendiminkini sattım 50 TL'ye.Niye sattın diye soracak olursan , bende bilmiyorum, rahat battı.Geçtim Netmaster Infinity'e, hayat maceralarla doluymuş meğersem, ben Motorola ile gayet durağan bir hayat yaşıyormuşum. ;)
Dağıtıcına (daha doğrusu routera) istediğin kadar para gömebilirsin.Bu senin bütcene kalmış ancak bence artık bu devirde mutlaka ve mutlaka AC destekli bir router almanı tavsiye ederim.Ev için 150 TL'yede router var 1500 TL'yede.Dediğim gibi seçim senin bütcene kalmış...
NETGEAR CM600 tavsiye ederim, alacaksanız en az 24 kanallı bir modem alın ayrıca bu marka ve model turksatda çalışıyor denendi.
Bu modeme baktımda çok pahalı geldi TL ye çevirince neredeyse 400 tl filan :/ bana daha uygun bir şey lazım, yanına daha dağıtıcısı filan da olacak wifi için.
Saygılar.
modem:https://www.amazon.com/NETGEAR-340Mbps-Spectrum-Cablevision-CM400-1AZNAS/dp/B0111MRLES/ref=sr_1_17?s=electronics&ie=UTF8&qid=1494794950&sr=1-17&keywords=docsis+3.0+modem
dağıtıcı:https://www.amazon.com/TP-Link-Wireless-Router-450Mbps-TL-WR940N/dp/B003Y5RYNY/ref=pd_bxgy_147_img_2?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B003Y5RYNY&pd_rd_r=V2W0QY2GK9GG9V333Y7F&pd_rd_w=e4dPG&pd_rd_wg=5giiP&psc=1&refRID=V2W0QY2GK9GG9V333Y7F