Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
5
Cevap
19885
Tıklama
0
Öne Çıkarma
İş Bankası Anında Şifre Almak ve Bir Sorun

S Sanctus Diavolos Konu Sahibi
12 yıl (4126 mesaj)
arkadaşlar İş Bankası web sitesinden,online işlem yapmak için Anında Şifre al isimli bir bölüm var. şimdi bu bölümde müşteri numaranızı ve cep telefonunuzu yazıp onay kodunu giriyorsunuz ve şifreniz cep telefonunuza gönderiliyor.
bu işlemi yapmak için müşteri numaramı ve cep telefonumu yazdım,onay kodunu girdim ve devam ettim. yalnız karşıma uyarı çıktı,girdiğiniz cep telefonu numarası ile şubemizdeki kayıtlı cep telefonu numaranız aynı olmalıdır vs vs. şimdi ben bankamatik kartımı alırken bankaya hangi numaramı verdim bilmiyorum. kartı aldığım dönemlerde şu an kullandığım cep numaramı ya yeni almıştım yada henüz almamıştım net hatırlamıyorum.
benim sormak istediğim şu;diyelim ben oraya numarayı girerken yanlış bi cep numarası yazdım,online işlemler için şifre o numaraya gönderilmiş olabilir mi?eğer gönderilmiş olsaydı ekrana "geçici şifreniz yazdığınız numaraya gönderilmiştir" şeklinde bir yazı çıkardı değil mi?biraz kafama takıldı hani geçici şifrem ve müşteri numaram başka birinin cep telefonuna mesaj olarak gönderildiyse diye. sizce böyle birşey olabilir mi?
R revenger11
12 yıl (2604 mesaj)
Hayır olamaz, için rahat olsun.Dediğin üzere eğer başka telefona gönderilmiş olsaydı, o hatayı vermezdi.

Zaten bankalar bu işi sıkı tutuyorlar hatta fazla güvenlikten ötürü çileden çıkartıyor bazen. Yani müşteri numarası ile senin yazdığın numaranın onlarda kayıtlı olan numaralarla birebir eşleşmesi gerekiyor mesajın gönderilmesi için.Bu olayda hiçbiryere bir mesaj gitmemiş.

Tamamen rahat olabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi revenger11 -- 15 Mart 2010; 21:48:59 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

S Sanctus Diavolos Konu Sahibi
12 yıl (4126 mesaj)
teşekkür ederim revenger11
D dionysos_07
12 yıl (5260 mesaj)
o şifre başka numaraya gitse nolucak, o numara ile senin hesabına girebileceğinimi zannediyon, 6 rakamlı interaktif şifre, müşteri numarası ve parolayıda bilmesi lazım ayrıca 1 kerelik şifreyi 45 saniye içinde kullanması lazım


Bu mesaja 1 cevap geldi.

S Sanctus Diavolos Konu Sahibi
12 yıl (4126 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: rasim888

o şifre başka numaraya gitse nolucak, o numara ile senin hesabına girebileceğinimi zannediyon, 6 rakamlı interaktif şifre, müşteri numarası ve parolayıda bilmesi lazım ayrıca 1 kerelik şifreyi 45 saniye içinde kullanması lazım6 rakamlı şifre mi?online şifre 4 rakamlı ayrıca kart parolasını girmiyorsun,sadece müşteri numarası ve online şifre yani telefona yollanan şifreyi giriyorsun. 45 sn olayı ne onu çözemedim?


Bu mesaja 1 cevap geldi.

D dionysos_07
12 yıl (5260 mesaj)
sen başka bir yöntemle giriyormuşsun ben yanlış anlamışım, olsun genede 4 rakamlı interaktif şifren var bence korkmana gerek yok, 45 saniye olayı i-anahtar ve cep anahtar şifresinde geçerli 8 rakamlı 45 saniyede giremezsen kabul etmiyor yeni şifre istiyorDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.