R

Yarbay
29 Ekim 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
12 üye
Görüntülenme (?)
95 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
R
11 yıl
İnternet sitesi olmayana hapis
Yeni Türk Ticaret Kanunu'na göre internet sitesi olmayan şirket yöneticilerine hapis cezası geliyor.Kanunun 1524. maddesinde öngörülen internet sitesini kanunun yürürlüğü için verilen süre ve ayrıntılar şöyle:

Marka ve Patent Uzmanı Avukat Murat Altındere, yeni Türk Ticaret Kanunu'nda sermaye şirketleri için elektronik işlemlere yönelik önemli ve yaptırım getiren düzenlemelere yer verildiğini ifade ederek, internet sitesini kanunun yürürlüğe girmesinden itibaren 3 ay içinde oluşturmayan anonim şirket yönetim kurulu üyeleri, limited şirket müdürleri ve yöneticilerinin 6 aya kadar hapis ve 100 günden 300 güne kadar adli para cezasıyla cezalandırılacağını belirtti.

Marka ve Patent Uzmanı Avukat Murat Altındere, Türk Ticaret Kanununun "internet sitesi" kenar başlıklı 1524. maddenin ilk fıkrasında, "her sermaye şirketinin, bir internet sitesi açmaya mecbur olduğu"nun belirtildiğini söyleyerek, "Buna göre, anonim, limited ve sermayesi paylara bölünmüş komandit şirketlerin bir internet sitesi açmaları gerekmektedir.


Kanunun bu zorunluluğu getiren 1524. maddesi, Kanun'un yürürlük tarihinden itibaren 1 yıl sonra yürürlüğe girecektir" dedi.

YÖNETİCİLERİN 3 AYI VAR
Kanunun 1524. maddesinde öngörülen internet sitesini kanunun yürürlüğe girmesinden itibaren 3 ay içinde oluşturmayan veya internet sitesi mevcut ise aynı süre içinde internet sitesinin bir bölümünü bilgi toplumu hizmetlerine göre düzenlemeyen anonim şirket yönetim kurulu üyeleri, limited şirket müdürleri ve sermayesi paylara bölünmüş komandit şirkette yönetici olan komandite ortakların 6 aya kadar hapis ve 100 günden 300 güne kadar adli para cezasıyla ve aynı madde uyarınca internet sitesine konulması gereken içeriği usulüne uygun bir şekilde koymayan bu bentte sayılan faillerin 3 aya kadar hapis ve 100 güne kadar adli para cezasıyla cezalandırılacaklarını belirten Altındere, "Yasaya göre sadece web sitesi kurmak yetmiyor ayrıca içeriği yasanın aradığı şartlara uygun hale getirmek de gerekiyor" diye konuştu.

Türkiye'de alan adı verme konusunda yetkili ODTÜ bünyesindeki Nic.tr verilerine göre, Ocak 2011 sonu itibariyle toplam 164 bin 238 "com.tr' uzantılı alan ve bin 74 "net.tr' uzantılı alan adı bulunduğunu sözlerine ekleyen Altındere, "Marka ve patent tescili konusunda ülkemizde tek yetkili kuruluş olan Türk Patent Enstitüsü verilerine göre, 2010 yılı itibariyle ortalama 250 bin şirketin marka tescili ve başvurusu söz konusu" dedi.

1 MİLYON ŞİRKETİN WEB SİTESİ BULUNMUYOR
TOBB verilerine göre Türkiye'de oda ve borsalara, çeşitli büyüklüklerde ve bütün sektörlerden 1 milyon 250 binin üzerinde firmanın kayıtlı olduğunu söyleyen Altındere, hali hazırda ise sadece 250 bin şirketin web sitesi ve buna bağlı marka tescilinin söz konusu olduğunu belirtti.

Buna göre 1 milyon şirketin web sitesinin ve marka tescilinin bulunmadığını ve bu kadar sayıda şirketin yeni yasaya göre web sitesi kurması ve bunun için de markasını Türk Patent Enstitüsü nezdinde tescil ettirmesi gerektiğini ifade eden Altındere, "Marka tescili zorunluluğu da, web sitesi kuruluşunda şirketlerden istenen ilk belgelerin başında marka tescil evrakı olmasından kaynaklanıyor.

Şirket yöneticileri açısından hapis cezası yaptırımı dahi getiren bu yeni düzenlemeler konusunda işin uzmanları ile kapsamlı bir inceleme ve uyarlama sürecine girmek kaçınılmaz olmuştur" dedi.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25184255/
R
11 yıl
İnşallah
R
11 yıl
Benimle Bir Elmanın 2 Yarısı Olmaya Ne Dersin? (Kızların şaşırtıcı yanıtları)
R
11 yıl
.
.
R
11 yıl
Loves Katy Perry - VS
R
12 yıl
NTV Dünya Tarihi Kitabı Olan yada Bu Kitabı Gören İçeri, Bir Sorum Var
Arkadaşlar, idefixten birkaç kitapla birlikte ntv dünya tarihi kitabini aldim. Kitabi önceden kitapçıda falan görmediğim için boyutu hakkında bilgim yoktu.

Bugün kitaplar gelince küçük çaplı bir şok yaşadım zira ntv dünya tarihi kitabı boy olarak epey ufaktı, yani baya kalın ama boyu küçük biraz cep kitabı gibi ( gerçi o kalınlıkla cebe sığmaz).

Gören yada okuyan varsa kitabın boyu hakkında fikir verebilir mi?

Bunun cepboyu varmı diye baktım (bazı kitaplarda oluyor) ama yok tek tip görünüyor heryerde.
R
12 yıl
Hüseyin Üzmez'in pantolonu düştü
Cinsel istismar suçundan yargılanan yazar Hüseyin Üzmez, cezaevi aracından inerken zor anlar yaşadı. Jandarmanın yardımıyla pantolonunu toplayan Üzmez ilginç görüntüler ortaya koydu.

< Resime gitmek için tıklayın >

BURSA - Küçük yaştaki B.Ç'ye cinsel istismar suçundan yargılanan yazar Hüseyin Üzmez'e verilen 13 yıl hapis cezası Yargıtay tarafından bozulmuştu.

Hüseyin Üzmez, bugünkü dava için Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesi'ne yeniden getirildi.

Adliye arka kapısından geniş güvenlik tedbirleri altında araçtan inen Üzmez'in bol olan pantolonu belinden aşağıya doğru inmeye başladı. Yürümekte güçlük çeken Üzmez'in bir taraftan pantolonu tutması işini zorlaştırdı.

Jandarma Üzmez'in pantolonunun düşmemesi için yoğun çaba sarf etti. Yaşanan sıkıntının ardından Hüseyin Üzmez adliyeye girebildi.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25153805/

Eee Allahın sopası yok.
R
12 yıl
NTV SON DAKİKA... YÖK BAŞKANI: KPSS'DE TAM PUAN ALAN YOK, KOPYA İDDİASI GÜÇLENDİ
SON DAKİKA... YÖK BAŞKANI: KPSS'DE TAM PUAN ALAN YOK, KOPYA İDDİASI GÜÇLENDİ

http://www.ntvmsnbc.com/ de yukarıda kırmızı barda yazıyor şuan detay yok.

< Resime gitmek için tıklayın >

İLK SONUÇLAR 'KOPYA' DİYOR

Kopya skandalı yüzünden iptal edilip tekrar yapılan KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı'nda tam puan alan çıkmadı. YÖK Başkanı, önceki sınavdaki kopya iddialarının güçlendiğini söyledi.


Güncelleme: 14:06 TSİ 12 Kasım. 2010 Cuma

10 Temmuz'da gerçekleştirilen ancak kopya çekildiği ve soruların sızdırıldığı kesinleşince iptal edilen KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı'na giren 280 bin öğretmen adayından 350 kişi tam puan almıştı.

21 Ekim'de tekrarı gerçekleştirilen sınavdan ise tam puan alan kimse çıkmadı.

Sonuçların açıklanmasından bir kaç saat önce YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan, KPSS Eğitim Bilimleri sonuçlarına ilişkin ipuçları verdi. Özcan, tekrar edilen sınavda hiç bir adayın tüm soruları doğru cevaplayamadığını, en yüksek puan alan adayın 120 soru üzerinden 111 net yaptığını belirtti.

Sınav sonuçları, bugün saat 14.00'de ÖSYM'nin internet sitesinde duyuruldu. Ancak yoğunluk nedeniyle ilk dakikalarda siteye girmek mümkün olmadı.

İptal edilen sınav nedeniyle 30 bin öğretmenin ataması yapılamamıştı. Açıklanan sonuçlarla birliket öğretmenlerin ataması da gerçekleştirilecek.
R
12 yıl
izmir depremmm
deprem oldu
R
12 yıl
Acemi er eğitimde öldü
< Resime gitmek için tıklayın >

Acemi birliğindeki eğitimini tamamlamasına 2 gün kalan Koç, önceki sabah eğitim sırasında tüfekle vuruldu.
Yakınları Koç’un cenazesini teslim almak üzere Isparta’ya giderken, amca İbrahim Koç ilginç iddialarda bulundu. Amca Koç şunları söyledi:
“Bize verilen bilgiye göre sabah 09.00’da eğitim için intikale gidiyorlar. 09.30’da Onur mermiyi yiyerek yaralanıyor. Acemi birliğinde bir askerin eline mermi nasıl geçer? Bize bu konuda bilgi veremiyorlar. Onur’u 8 saat boyunca askeri hastanede ameliyathaneye yatırıyorlar. Sonra eks (ölü) vaziyette akşam Süleyman Demirel Devlet Hastanesi’ne götürüyorlar. Sabah 09.30’da olan olayı aileye 11 saat sonra haber veriliyor.“
Askeri yetkililerin kendileriyle ilgilenmediğini de savunan İbrahim Koç, “Resmen oldu bittiye getirme edasındalar” dedi.
Denizlispor’da forma giyen futbolcu Okan Koç’un amcasının oğlu olan Koç’un ailesi, evlatlarının şehit olarak kabul edilmediğini belirterek, bu duruma isyan etti. Kendilerine Onur’un şehit olduğu ancak prosedür gereği şehit olarak kabul edilemeyeceğinin söylendiğini belirten, dayı Hüseyin Çolak, “Sayın Başbakan, kaldırın prosedürü. Eğer cenaze şehit olarak kabul edilmezse Taksim’e gideriz. Genelkurmayın önünde açlık grevine başlayacağım. Şehitliğini geri verin. Para istemiyoruz. Şehitliğini verin, biz de gururlanalım. ‘Bu vatan için bir şehit verdik’ diyelim” diye konuştu.TAHSİN AKSU İstanbul, SÜLEYMAN KAYA İstanbul DHA
http://www.milliyet.com.tr/acemi-er-egitimde-oldu/guncel/haberdetay/10.11.2010/1312414/default.htm
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.