Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
1
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
İkinci El İlan Ve Çek-Satış Editör Rehberi

J Jeolog. Konu Sahibi
2 ay (4275 mesaj)
Selamlar, forumun büyük bir bölümünde kullanıma sunduğumuz yeni mesaj editörünün "İkinci El İlan" ve "Çek-Satış" forumları versiyonunu da aktif hale getirdik. Bu yazıda adım adım yeni editörde nasıl ilan açılacağını görsellerle destekleyerek göstereceğim.


1) İlan Oluşturma


İlan Aç butonu ile ilgili bir değişiklik yapmadık. Buton mevcut yerini ve özelliğini koruyor. İlan açmak isteyen kullanıcının "İlan Aç" butonuna (Şekil 1). tıklaması yeterli.
< Resime gitmek için tıklayın >
Şekil 1.


2) İlan İçeriği Oluşturma


Butona tıkladıktan sonra yönlendiğiniz sayfada alım veya satımını yapacağınız ürün ile ilgili bilgileri gireceğiniz formu görüntüleyeceksiniz. Arayüzü son derece basit, modern ve kullanışlı olan formun en üst kısmında DH'nin bir uyarı kutusu bulunmakta (Şekil 2). "Anladım Bir Daha Gösterme" butonu ilgili infoyu kapatır ve bir daha bu uyarıyı görmezsiniz.


< Resime gitmek için tıklayın >


Uyarı kutsunun altında ilanın türünü seçeceğiniz checkboxlar mevcuttur (Şekil 3). Bu kısım alım, satım veya takas mı yapacağınızı belirtirsiniz.
< Resime gitmek için tıklayın >


Kategori Seç kısmı (Şekil 4.) dinamik olarak değişkendir. Seçtiğiniz Ana Kategori'ye göre altında alt kategoriler listelenir ve seçim yapmaya buradan devam edersiniz.
< Resime gitmek için tıklayın >
Şekil 4.


Alım-Satım yapabilmek için geçerli olan GSM onayı kuralımız halen devam etmektedir. GSM numaranızın son dört hanesini girip "Tamam" butonuna basmanızın ardından mobil cihazınıza gelecek olan doğrulama kodunu, açılacak olan inputa yazdıktan sonra onaylamanızın ardından işleminize devam edebilirsiniz.


< Resime gitmek için tıklayın >
Şekil 5.


< Resime gitmek için tıklayın >
Şekil 6.


İlan Başlığı konu listesinde konunun görüneceği başlığıdır, yani Konu Başlığı'dır. İlgili alana tıklayıp başlığınızı girebilirsiniz. Başlık sınırı 100 karakterdir.
< Resime gitmek için tıklayın >


Şekil 7.


Ürün Durumu ve Fiyat satırından ürünün sıfır/kullanılmış olma durumunu, garanti durumunu seçersiniz. Garantisi Var olarak işaretlemenizin arından görünür olan zaman seçiciden ürününüzün garantisinin hangi tarihe kadar geçerli olacağını seçersiniz. Ardından Ürün adedi ve Fiyat bilgileri girilir.


< Resime gitmek için tıklayın >


Şekil 8.


Konum ve Kargo satırından bulunduğunuz ili ve çalıştığınız kargo firmasını ve kargo ücretini kimin karşılayacağını seçersiniz.


< Resime gitmek için tıklayın >
Şekil 9.
Daha sonra mesaj yazma kısmından ilanınızla ilgili belirtmek istediğiniz şeyleri yazar ilanınızın detayını oluşturursunuz.


< Resime gitmek için tıklayın >
Şekil 10.
Buraya kadar bütün işlemleri doğru yapmanız durumunda ilanınızı son kez gözden geçirip "İlanı Gönder" butonu ile yayına alabilirsiniz.


Her türlü soru, öneri ve sorununuz için bu konu altından veya özel mesajdan bana ulaşabilirsiniz.< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >


Y Youngman17
geçen ay (61 mesaj)
Merhaba, defalarca denememe rağmen ilan açamıyorum
 (oops beklenmedik hata) iletisini alıyorum sebebi ne olabilir..

 not: gsm onayını yaptım, tüm seçimleri doğru bir şekilde yaptım..
_____________________________

Eski kullanıcı adı: legendfb


DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.