Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
8893
Cevap
679733
Tıklama
8
Öne Çıkarma
Cevap: iData® [ANA KONU] (Almanya & İtalya Vize) (445. sayfa)
İ
geçen hafta
Binbaşı
Konu Sahibi

Zaten başvuru esnasında randevu tarihinizi alıyorsunuz. Yoğunluğa göre değişiyor. Bilgilerinizi girerek iData sistemi üzerinden tarihleri kontrol edebilirsiniz.< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Blind Man
S
geçen hafta
Yüzbaşı

Bende 10 Kasım tarihinde İzmir iDATA üzerinden Almanya vizesine başvuru yaptım. İlk defa bu kadar uzun sürdüğünü görüyorum. (Üçüncü schengenim olacak elbette ki olursa.) Yolculuk 10 Aralık'ta ve çıkacağına dair umudum kalmadı doğrusu.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
İ
geçen hafta
Binbaşı
Konu Sahibi

Hocam Almanya için süreç son zamanlarda çok uzadı, zaten iData web sitesinde de eskiden 15 gün yazarken şimdi yanına 45 güne kadar uzayabileceği bilgisi de eklendi.

Umarım seyahatinizden önce elinizde olur vizeniz.< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @SilenceRaziel
S
geçen hafta
Yüzbaşı

İlginç, danışmadaki kişilerde bu konuda beni hiç bilgilendirmedi. Tüm evraklarım tamdı ve davetiyem mevcut acaba uçak bileti yansa bile vizeye sahip olabilirmiyim? 30 günlük bir tatil için başvurmuştum çünkü.

Edit: hızlı yanıt için teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SilenceRaziel -- 1 Aralık 2022; 20:44:53 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @iDoctor
M
6 gün
Çavuş

11 kasım taihinde trabzondan ziyaret amaçlı vize başvurusu yaptım halen cevap gelmedi. Seyehat tarihim 14 ocak umarım yetişebilirim.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
C
6 gün
Binbaşı

Tarih geçse bile vize çıkabiliyor.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @SilenceRaziel
C
6 gün
Binbaşı

İki ay önce başvurmuşsunuz. Büyük ihtimalle yetişir.
Bu mesajda bahsedilenler: @mtso_221
S
6 gün
Yüzbaşı

Mükemmel haber. Teşekkürler.
Bu mesajda bahsedilenler: @cleanton
P
5 gün
Çavuş

Selamlar,
Tüm koşulları sağlamama, bu sene içinde bir başka Schengen vizem olmasına rağmen Almanya vize başvurum 10. madde işaretlenerek(Planlanan kalışın amacı ve şartlarına ilişkin sunulan gerekçe inandırıcı değildir*) reddedilmiş. İtiraz süreciyle ilgili bilgisi olan, ve/veya elinde itiraz dilekçe örneği olan var mı?

*Başvurumda neye inanmadıkları konusunda ise hiçbir fikrim yok.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
C
5 gün
Binbaşı

İtiraz dilekçesini Almanca veya İngilizce yazmalısınız. Türkçe kabul edilmiyor.

Red durumları herkes için farklı olduğu için matbu bir itiraz dilekçesi yok. Verdiğiniz evrakları siz biliyorsunuz. O evrakların içinde konsolosluğu tatmin etmeyen şeyler var ki red ettiler. Eksik şeyleri ancak siz bilebilirsiniz. Aynı evrakları yeniden vererek itiraz edebilirsiniz.

Yazdığınıza göre seyahat sebebinizi inandırıcı bulmamışlar. Ne amaçla seyahat ediyorsanız daha inandırıcı gerekçeler bulmalısınız. Saçma ama böyle maalesef.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @pl45
P
5 gün
Çavuş

Çok sağolun. Maalesef hangi nedenle inandırıcı gelmediğini aklım almıyor. Tek aklıma gelen seyahat süremin 1 ay olması(süre uzun gelip, turistik olduğuna inanmamış olabilirler), ki geçmişte (2022 Mart ve Nisan ayi) bu şekilde Fransa ve Hollanda turistik seyahatim de bulunuyor. Neye takıldığını anlamamakla birlikte verdiğim belgelerin geçerliliğini ve bu seyahatte nereleri görmek istediğimi detaylandıran bir dilekçe/mektup yazıyor olacağım.

Yönlendirmeniz için teşekkür ederim< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @cleanton
C
4 gün
Binbaşı

Geçmişte ne kadar kaldığınız gibi bilgileri değerlendirmeye almıyorlar. Geçmişte aldığınız vizelerin de önemi yok. Daha önce nasılsa defalarca vize aldım bu seferde alırım gibi düşünceyle bazı evrakları onların istedikleri şekilde vermemiş olabilirsiniz.
Bu mesajda bahsedilenler: @pl45
T
3 gün
Onbaşı

Herkese merhaba. 12 Ekim'de İzmir Idata üzerinden çalışma vizesine başvurdum. Sağlıkçı olarak gideceğim. Atama süreleri hakkında bilgisi olan var mı acaba? Ne kadar sürede randevu ataması yaparlar?M
2 gün
Çavuş

11 kasım da trabzondan yaptığım ziyaret başvurusu sonucunda bugün sms ulaştı pasaportum bugün kargoya verilecekmiş , 1 ay dolmadan süreç tamamlanmış oldu.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.