I

Yüzbaşı
23 Mayıs 2018
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
188 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
I
4 hafta
iPhone'nunuz Çalındığında
Merhaba, zaman zaman aklıma telefonumun çalınmasıyla ilgili senaryolar ve bu durumlarda neler yapabileceğim aklıma geliyor. Aşağıda listeleyeceğim durumlarda sizin öneriniz neler olur bunları merak ettim.

Senaryo 1: Sokakta yürürken veya otururken iPhone'nunuz ile oynuyorsunuz ve birden birisi gelip elinizden telefonu alıp kaçıyor. Bu durumda telefonunuzun ekranı hala açık olduğu için çalan kişi istediği kadar ekranı açık tutabilir ve verilerinize erişebilir. Ekranı uzaktan en hızlı şekilde nasıl kapatabiliriz?

Senaryo 2: Telefonunuz herhangi bir yolla, ekranı kapalı bir şekilde çalındı. Geçmiş olsun onu bulmanız artık çok zor peki "Find My" uygulaması ile telefonun konumunu takip etmeye çalıştınız ama burada şöyle bir problem var çalan kişi uçak moduna alabilir ya da telefonu tamamen kapatabilir. Bu duruma engel olmanın bir yolu var mıdır? Yani telefonun kapatılmasını veya sinyal almasını kapatmasını engelleyebilir miyiz?

Bu yukarıda bahsettiğim 2 senaryonun Türkiye'de olma olasılığı geldiğimiz şu dönemde çok yüksek. Aslında tek derdim cihazdaki verileri koruyabilmek yoksa cihazı geçtim ona ulaşamayacağımı biliyorum. Belki 2.Senaryoda ki sorun çözülürse cihazı bulma şansımızda artar.
I
3 ay
Millet Kıraathanelerinde verilen kek?
Arkadaşlar hangi keklerden veriyorlar sadece çay içmeye gitmek istemiyorum.

Bir de kaç çay ve kek'e kadar ücretsiz bilgisi olan var mı?

Mamak Belediyesi'ne ait bu devasa büyüklükteki Millet Kıraathanesine gitmeyi düşünüyorum.


< Resime gitmek için tıklayın >
I
4 ay
Green Card Hakkında Bilgisi Olan?
Merhaba dostlar, Green Card hakkında tavsiye verebilecek birileri var mı?

Ne zaman başvurulur?
Bireysel olarak nereden başvurulur?
Eklenmesi gereken belgeler nelerdir?

vb.
I
5 ay
Telegram Mesaj Silme Saçmalığı 😡
Hepinizin bildiği gibi Whatsapp Skandalından sonra herkes ya Telegram ya da Signal gibi uygulamaları yüklemeye başladı. Bende buna tepki olarak Telegram'a geçtim ancak gördüğüm şey beni şok etti.

Diyelim ki birisi ile yazıştınız ardından bunun üzerinden ne kadar süre geçerse geçsin isteyen taraf 'Bu sohbeti sil' ardından 'İki taraf içinde sil' diyerek sizin telefonunuzda olan yazışmayıda silebiliyor.

Diyelim Telegram üzerinden bir satıcı vb. kişilerle görüştünüz ve sonrasında dolandırıldınız ve siz bunu kanıt olarak saklamak istiyorsunuz ya da çok farklı konularda saklamanız gereken mesajlar var ama o da ne karşı taraf çoktan sizin telefonunuzdan da o yazışmayı silmiş.
I
6 ay
Bahar Dönemi Online mı? Örgün mü?
Evet bu konuda ne düşünüyorsunuz? Üniversitelerde Bahar dönemi online mı devam etmeli? Yoksa örgün sisteme mi geçilmeli?

Fikirlerinizi merak ediyorum.

Bu arada Güz dönemi final sınavları %90 online olacak gibi duruyor.
I
9 ay
Dolandırıcı Numarası (YARDIM!)
Beyler bayanlar, 0212 907 03 58 diye bir numaradan arandım. Digitürk Spor paketi teklifi sundu ardından ilgileniyorsanız 0'a bir daha aranmak istemiyorsanız 2'ye basın dedi.

Ben de boş bulunup 2'ye bastım. Sizce başıma bir şey gelir mi?
I
10 ay
TTNET Müşteri Hizmetleri Kimlik Doğrulama
Merhaba, dün müşteri hizmetleri ile yaptığım konuşmada ilginç bir kimlik doğrulaması gerçekleştirdiler.

Normalde atıyorum anne kızlık soyadının 2. 5. harfi ya da kimlik numaranızın son 4 harfi gibi sorular sorarlar.

Dün bağlandığım temsilci bana kimlik numaranızın tamamını söyleyin dedi ben de işlemi halledebilmek için doğal olarak söyledim bu yarın obürgün temsilcinin yapacağı bir pislikle alakalı olabilir mi yoksa soruluyor mu?

Hayır daha önce müşteri temsilcilerinin bu şekilde bilgi toplayıp başkalarına sattıklarını hatta dolandırmaya dahil olduklarını falan biliyoruz.

İçimi rahatlatırsanız sevinirim.
I
10 ay
En Ucuz Turkcell Paketi (YARDIM!)
Dostlar hepinize merhaba, bana Turkcell'de sadece SMS için kullanabileceğim en uygun tarife,paket ya da başka bir yöntem söylebilir misiniz?

Hat sadece SMS atmak için kullanılacak ve illa bir paket almaya zorluyor Turkcell beni bu konuda nasıl bir yol izlemeyelim yardımınıza ihtiyacım var.
I
geçen yıl
Kaç Mbps Hız Alıyorsunuz? 🚀
Merhaba, DonanımHaber üyelerinin kaç Mbps hız kullandıklarını merak ettim ve bunun için genel bir anket yaptım.

Hangi ISS üzerinden aldığınızı ve konumunuzu il/ilçe şeklinde belirtirseniz sevinirim.
I
geçen yıl
Servis Sağlayıcısı Değiştirme?
Hocalar merhaba, ben TTNET internet kullanıyorum ve 1 ay sonra taahhütüm bitecek.

Superonline'a geçiş yapmak istiyorum, nasıl bir yol izlemem gerekli? TTNET'in bittiği gün mü aramam gerekli Superonline'ı?

İnternetsiz kalmak istemiyorum nasıl bir yol izleyerek kolayca geçiş yapabilirim?

Sonuçta Superonline'ın eve gelip kurulum vs. yapması gerekicek.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.