Merhaba arkadaşlar, ailem uzun süredir tüplü eski tv lerden kullanıyordu hediye olarak Samsung Smart TV 48H6270 modelini aldım. Kablolu yayın kullanıyorduk fakat görüntü berbat diye TV yi takanlar çanak anten taktırmamızı önerdiler. Bizde 2 çanak anten taktırdık.(200tl) Birisi Türk kanalları diğeri ise yabancı Alman kanalları içindi. Şuan 1500e yakın kanal var fakat Alman kanalları dışında her kanal var. RTL, ZDF gibi kanalları nasıl izleyebiliriz ?
Son olarak bu işlerde gerçekten acemiyim, anlatıldığı sürece yapabilirim. TV ile pek aram yok ailem için 2 gündür uğraşıyorum hevesleri kursaklarında kaldı
Yardımcı olacak ve fikirlerini sunacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederiz.
Dipnot: Bu çanak antenleri hem masrafı 1 kere yapıyoruz hemde digiturk vs gibi fazla uğraştırmaz diye aldık. Hatamı yaptık bilmiyorum
Hotbird'den RTL'yi izleyemezsiniz.Sadece ZDF yayınlarını izleyebilirsiniz.ZDF nin frekansı 11054mhz 27500sr h fec 5/6
Hocam zdfyi deniyorum sinyal %5 ekliyorum ama görüntü yok :( Bu rtl i nasıl izleyebiliriz ? tanesi 100 liradan 2 uydu taktırdık biri türk biri yabancı kanallar için ama yok yok ..
Hotbird'den RTL'yi izleyemezsiniz.Sadece ZDF yayınlarını izleyebilirsiniz.ZDF nin frekansı 11054mhz 27500sr h fec 5/6
Hocam zdfyi deniyorum sinyal %5 ekliyorum ama görüntü yok :( Bu rtl i nasıl izleyebiliriz ? tanesi 100 liradan 2 uydu taktırdık biri türk biri yabancı kanallar için ama yok yok ..
Rtl yi izlemeniz için astra 19 a yönelik çanak antwnizin olması gerek yada horbir çanağının yanına lnb taktır izle zdf kanallarıda var astrada
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Super King -- 8 Eylül 2014; 22:43:18 >
19.2 bolca alman kanalı var paylaşımlı uydu alıcılarında neredeyse hepsi izleniyor. Ancak Marmara bölgesi için tabi. Diğer bölgeler için anten çapı daha fazla olması gerekir
19.2 bolca alman kanalı var paylaşımlı uydu alıcılarında neredeyse hepsi izleniyor. Ancak Marmara bölgesi için tabi. Diğer bölgeler için anten çapı daha fazla olması gerekir
yapacağınız çok basit next marka free server destekli bir hd uydu alıcı alın (70-80 liradan başlıyor) sonra alman kanallarının olduğu bir uyduyu seçin ve sky kanalları hariç alman kanallarını izleyin. beş kuruşta para ödemeniz gerekmiyor. forumda next free server diye aratırsanız birçok konu var.
Son olarak bu işlerde gerçekten acemiyim, anlatıldığı sürece yapabilirim. TV ile pek aram yok ailem için 2 gündür uğraşıyorum hevesleri kursaklarında kaldı
Yardımcı olacak ve fikirlerini sunacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederiz.
Dipnot: Bu çanak antenleri hem masrafı 1 kere yapıyoruz hemde digiturk vs gibi fazla uğraştırmaz diye aldık. Hatamı yaptık bilmiyorum