Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
10
Cevap
1075
Tıklama
12
Öne Çıkarma
Hollanda hükümeti, ASML'i kaçırmamak için kesenin ağzını açtı
D
3 ay
Binbaşı
Konu Sahibi

Hollanda hükümeti, ASML'i kaçırmamak için kesenin ağzını açtı
Hollanda hükümeti, çip üretiminde kullanılan gelişmiş litografi makineleri alanında dünyada neredeyse tekel durumda bulunan ASML'in büyümesini desteklemek ve şirketin Hollanda dışına taşınmasını engellemek için "Beethoven Projesi"ni başlatıyor. Bu proje kapsamında ASML'nin bulunduğu Eindhoven bölgesindeki altyapıyı, eğitimi ve konutları geliştirmek için 2,5 milyar euro yatırım yapılacak.ASML, Hollanda'daki iş ortamından rahatsızASML bir süredir, yabancı yetenekleri kısıtlayan işgücü göçü düzenlemeleri ve göçmenler için vergi indirimleriyle ilgili sorunlardan dolayı Hollanda'daki iş ortamından rahatsız. Bu nedenle şirket, genel merkezini taşıma ve Fransa'da ek üretim kapasitesi oluşturma gibi olasılıkları değerlendiriyor. Hollanda hükümeti de, ASML'nin Hollanda'da yatırım yapmaya devam etmesini ve genel merkezinin Veldhoven'da kalmasını sağlayacak bir plan başlattı.Hükümet, işletmeler üzerindeki vergi yükünü azaltmak için henüz detayları belirtilmeyen uygulama planlarını duyurdu. Açıklamada, "Kabine bu önlemleri alırken, ASML'nin Hollanda'da yatırım yapmaya ve yasal, mali ve fiili genel merkezini korumaya devam edeceğini varsaymaktadır." ifadesine yer veriliyor.Ayrıca Bkz.Çin 5.5G'ye geçmeye başladı: 5G'ye göre avantajları ne?Tahsis edilen fonlar yollar, otobüsler ve trenler de dahil olmak üzere ulaşım ağının iyileştirilmesi için kullanılacak. Ayrıca, ASML'nin vasıflı işçi talebini karşılamak için teknik ve mesleki eğitim desteklenecek. Bunların dışında bölgede gerçekleştirilecek konut projeleriyle bölgenini büyümesi sağlanacak.ASML, Hollanda'daki genişleme planları için vasıflı yetenek, altyapı ve konut projeleri gibi iş koşullarının önemini vurgulayarak hükümetin duyurusunu memnuniyetle karşıladı. Şirket, genişlemeye ilişkin karar verme sürecini tamamlamak için Hollanda hükümetiyle birlikte çalışmayı sabırsızlıkla beklediğini söyledi.  
Kaynak:https://www.reuters.com/world/europe/dutch-government-launch-plan-keep-asml-netherlands-2024-03-28/

 Haberi Portalda Gör

Siemens Almanya için ne ise ASLM Hollanda için o dur. Siemens CEO sunun seçiminde Alman hükümeti söz sahibidir, benzer bir yapının ASML örneğinde olmadığını düş...
Yoruma Git
Yorumun Devamı camelon - 3 ay +7
başa ırkçı parti getirdiler adamlarda işçi bulamıyor gelen işçiler çoğu yurt dışından.baştaki parti geri adım atacak mecburen.
Yoruma Git
mladenbmv - 3 ay +6
En son tanesini 400 müydü 700 müydü milyon fiyata satmıyor muydu bu şirket

Ne yani 4-5 makine fiyatına mı tav olacak yani :) :)

Siyasetin Abd şakşakçılığının bed...
Yoruma Git
Yorumun Devamı doruhüso - 3 ay +6
M
3 ay
Binbaşı

başa ırkçı parti getirdiler adamlarda işçi bulamıyor gelen işçiler çoğu yurt dışından.baştaki parti geri adım atacak mecburen.Bu mesaja 1 cevap geldi.
D
3 ay
Binbaşı

En son tanesini 400 müydü 700 müydü milyon fiyata satmıyor muydu bu şirket

Ne yani 4-5 makine fiyatına mı tav olacak yani :) :)

Siyasetin Abd şakşakçılığının bedeli kim öder

Tabiki o ülkenin namuslu vergi mükellefi halkı öder. O 2,5'u sanki cebinden verecek o şakşakçı siyasetçiler :) :) :)


Olayı ırkçılığa bağlayanlar olmuş, hey Allah'ım.
Abi bu yeni nesil medya sayesinde demokrasi, ırkçı, faşist gibi gibi daha nice kelimelerin içi boşaltıla boşaltıla ne hale geldi be.
Artık birine git öteye desen ırkçı oluyorsun arkadaş. Ne biçim bir toplumsal mühendislikten geçiyorsak artık :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doruhüso -- 31 Mart 2024; 23:3:49 >

Bu mesaja 1 cevap geldi.
S
3 ay
Yarbay

2021, 2022, ve 2023'teki yillik gelirleri sirayla 22, 22, ve 29 milyar dolar.
M
3 ay
Er

Özellikle eğitimli göçmen ve bir kısmk Tüekiyeden çok gelen oldu ancak sağcı partilerin yönettiği kabine buna larşo ağır yaptırımlar sununca ASML restini çekti, şimdi tutuştular.
B
3 ay
Yarbay

Beethoven Projesi

proje ile içeriğin örtüşmesi arasında giderken sıralı sıralı ruh hali değişimi:

max portakal orda kal kafası


Bu mesaja 1 cevap geldi.
C
3 ay
Yüzbaşı

Kimsin de neyle dalga geçiyorsun hoca.

Bu mesajda bahsedilenler: @BekirTemel
C
3 ay
Yüzbaşı

Siemens Almanya için ne ise ASLM Hollanda için o dur. Siemens CEO sunun seçiminde Alman hükümeti söz sahibidir, benzer bir yapının ASML örneğinde olmadığını düşünmek komik olur. Haliyle böyle önemli firmaların hükümetler tarafından şekillendirilmesi, regüle edilmesi çok doğal ve kendi ülkeleri için stratejik. Sonuç olarak ASML öyle kolay kolay ülkeden kaçamaz.
B
3 ay
Yarbay

sen niye alev aldın hoca, belli ki sen kimsesin, anlat bakalımB
3 ay
Yarbay

Umarım turkıyedede böyle parti gelir< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @mladenbmv
K
3 ay
Yarbay

Evet yeni makineyi 400 küsür milyon Dolara satıyorlardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 2 Nisan 2024; 15:22:54 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @doruhüso
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.