Şimdi heyet raporu alsam (okul sonuna kadar) 2. Sinavlara girmesem performans notları ne olur hocalar gıcıklıgina okula gitmiyorum diye düşük verir mi ?
Hastanede düzenli tedaviyi gerektiren durumda olduğuna dair rapor alman lazım. Böyle bir rapor olmazsa aldığın raporun hükmü yok. Bunu da son zamanlarda psikolojik düzenli tedavi raporu alıyorlar.
ben bir okulda müdür yardımcısı olarak çalışıyorum. ne araştırdın bilmiyorum ama yanlışı sen biliyorsun, buyr yöentmelik:
(5) (Değ: 28/10/2016-29871 RG) Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplamda 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılır ve durumları yazılı olarak velilerine bildirilir. Ancak üniversite hastaneleri, eğitim ve araştırma hastaneleri veya tam teşekküllü devlet hastanelerinde kontrol kayıtlı sürekli tedaviyi ya da organ naklini gerektiren hastalığı bulunanlar, kaynaştırma ve özel eğitim gerektirenler, sosyal hizmet, emniyet ve asayiş birimlerinin resmî raporları doğrultusunda koruma ve bakım altına alınanlar ile tutuklu öğrencilerin özürsüz devamsızlık süresi 10 günü geçmemek kaydıyla toplam devamsızlık süresi 60 gün olarak uygulanır. Devamsızlık nedeniyle başarısız sayılan ve öğrenim hakkı bulunan öğrenciler takip eden öğretim yılında okula devam ettirilir. Öğrenim hakkı bulunmayanlar ise okulla ilişikleri kesilerek Açık Öğretim Lisesi veya Mesleki Açık Öğretim Lisesine gönderilir.
Brnde hasta oldugum icin gidemedim ve heyet raporu aldım.Okul muduru ,ogretmenlerim ve milli egitum bakanligindaki mudur yardimciari evet 60 gun olduğunu söylediler.Normal rapor ile heyet raporu farklı yani.Heyet raporu alirsan 60 gun oluyor
< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >