1. sayfa
Selamlar, Pessoa derki ''Olduğum şeyle olmadığım şey arasında, hayal ettiğim şeyle hayatın beni yaptığı şey arasında bir boşluğum.'' Gandhi ekler ; Söylediklerinize dikkat edin; düşüncelere dönüşür. Düşüncelerinize dikkat edin; duygularınıza dönüşür. Duygularınıza dikkat edin; davranışlarınıza dönüşür. Davranışlarınıza dikkat edin; alışkanlıklarınıza dönüşür. Alışkanlıklarınıza dikkat edin; değerlerinize dönüşür. Değerlerinize dikkat edin; karakterinize dönüşür. Karakterinize dikkat edin; kaderinize dönüşür. |
1.olabilir, olmayadabilir. bence hayatına öyle müthiş bir etkisi yok. 3.eğer ingilizcen yoksa evet öğrenmelisin ama ingilizce varsa yeni dil gereksiz. Zate ndünyanın %95 ina hakimsin %5 'i içinde o dili öğrenmek için efor sarfetmeye değmez(eğer konsolos değilsen) 4.Dinlerin hepsini ayrıntılı inceleyemezsin ki zaten dinlerin mantıksal olarak hatası burada.Dünya üzerinde genel olarak toplamda 4.300 din olduğunu düşünürsek. senin yemeiçme sıçmayı çıkartınca dine ayıracak vaktinin 20 yıl olduğunu varsayalım.Tüm bu dinleri araştır incele benimse..vs..vs sonra içinden birinin doğru olduğunu kabul et. Böyle birşey olamaz.Bunların hepsini 20 yılda yapamazsın zaten. Kaldı ki yapmazsan daha kötü ya o araştırmadığın dinlerden biri öteki tarafa gidince doğru çıkarsa? Zaten hepsini araştırıp öğrenmelisin ki doğru dini(!) bulasın. Çünkü biri bile eksik kalsa olmaz. |
|
mast yapmayı azaltmak |
mastırmasyön yapmayı bitirmek |
yarından itibaren düzenli hayat yaşıyacam 5 de kalkacam 31 bırakacam spor yapacam |
Arkadaşlarını, çevreni değiştir. |
Katılıyorum ve 3. maddeyi biraz daha genişleterek her şerde bir hayır olduğuna inanmak diyorum. Buna inanmak için gerçekten hayatta bir şeyler tecrübe edip onlardan ders çıkarmak gerekiyor, diğer türlü maalesef ki okuyarak edinilebilecek bir motto değil. Kendi adıma konuşacak olursam son 2 yılda kötü diye nitelendirdiğim şeylerin aslında başka yerlere fırsat açtığını görünce buna gerçekten inanmaya başladım. |
Tembel olmamak bence. Benim en büyük problemim bu. |
Şu anki ülke şartlarında yapılacak en mantıklı şey: 18-35 yaş aralığında bir gençseniz, Turkiye'de iyi bir kariyer sahibi olup, iyi paralar kazanma potansiyeliniz yoksa, en kısa sürede gelişmiş bir ülkeye göç edip orada bir hayat düzeni kurmak. Ekonomik alım gücü, hukukun üstünlüğü, insan, işçi ve hayvan hakları, laik/seküler devlet yapısı, medya ve ifade özgürlüğü. Bu saydiklarım olan bir ülkede yaşamaya başlarsanız, hayatımızı her yönden değiştiririz |
Bunu nasıl yaparız hocam? Yazılım öğrenme veya yüksek lisans yapma sanırım iyi bir yöntem gibi. |
31 bırakıp hayatınızı kaydırmayın. her önemli karar öncesi 31inizi eksik etmeyin |
Hayatını değiştirmek için başka hayatları anlaman lazım. Onun için de empati lazım. İnsanları, ideolojilerini, bakış açılarını size uymasa bile anlamaya çalışın, hayata daha büyük bir pencereden baktığınız zaman hayatınızı değiştirme potansiyeliniz de artar. |
1. sayfa
hayatlarımız monoton . Hayata anlam katmak icin yapılması gerekenleri kendi çapınızda söyler misiniz ?
bir günü bir gününe uyan insan zarardadır diye hadisi Şerif var . Bunun icin hayatlarımızı değiştirmemiz şart .
örnek veriyorum siz de devam edin lütfen güzel önerilerle . Hepinizin önerisini inceleyip kendi listeme yazacağım yeni fikirleri
1 - yeni yerler gezmek ( Yurtdısı , yurt içi )
2- yaşlı evi , kimsesiz çocuklar evi ziyaretleri
3- yabancı dil öğrenmek
4- dinlerin hepsini ayrıntılı incelemek
5- Kitaplar okuyup birileri ile tartışmak
6- değişik yemekler yapmayı öğrenmek
vs vs .
DH forumlarında vakit geçirmekten keyif alıyor gibisin ancak giriş yapmadığını görüyoruz.![](https://img.donanimhaber.com/upfiles/smiley/clever.gif)
Üye Ol Şimdi DeğilÜye olduğunda özel mesaj gönderebilir, beğendiğin konuları favorilerine ekleyip takibe alabilir ve daha önce gezdiğin konulara hızlıca erişebilirsin.
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sevemem1985 -- 22 Kasım 2021; 9:38:5 >
< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >