Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
14
Cevap
557
Tıklama
3
Öne Çıkarma
Gaziantep.. Tarih kokan memleket ! (ServetKy)
S
9 yıl
Er
Konu Sahibi

Merhaba arkadaşlar, Gaziantepliyim, amatör çekimler yapıyorum ve kentime aşık birisiyim. Gaziantep hakkında tüm bilgileri bu topic altında toplayacağım. Sizi tarihi bir yolculuğa çıkarıp, dünyanın ve Türkiye'nin "en" 'lerinin bu kentte bulunma hikayelerini anlatıp, sizi Gaziantep mutfağına misafir etmek istiyorum. Bunu yaparken başlıkta belirtiğim gibi amatör çekimlerimden yararlanacağım. Ayrıca merak ettikleriniz ve istekleriniz olursa onların yüklenmesini ne alacağım. İşten güçten fırsat buldukça arşivimden görsellerle burada olacağım.


İlk önce Gaziantep hakkında biraz bilgi vermek isterim, Gaziantep M.ö 1800!lü yıllarda Babiller tarafından kurulmuş olan bir kenttir. Şu an üzerinde hala insna yaşayan "Dünyanın en eski kenti" ünvanına sahiptir. Bu şehirde kan ve gözyaşlarıyla geçen, kurulan ve yıkılan medeniyetlerin eserlerine denk gelmeniz kaçınılmazdır. Gaziantep, medeniyeti en çabuk kabul eden bir şehir olmakla beraber, sanılanın aksine çok milliyetçi bir kenttir. Öyle ki, 8 ay 10 gün Fransızlara ve İngilizlere direnmiş düşmemiştir. En sonunda düşmanlarını yıldırmalarına değil açlığa yenilmiş bir şehir olarak 4 ay 8 gün esir düşmüş daha sonra Mustafa Kemal Atatürk tarafından imzalanan Ankara antlaşması ile geri kazanılmıştır.(Fırsat buldukça eklemelere devam edeceğim)

İlk olarak Gaziantep'e 60 km uzaklıkta Yavuzeli ilçesi sınırlarında bulunan Rumkale ile başlayacağım. (Anlatım en kısa sürede eklenecektir.)


< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >1700 yıldır ayakta olan ve Roma döneminden kalan Gaziantep'in simgelerinden biri
Gaziantep Kalesi
< Resime gitmek için tıklayın >

Tarihi Gaziantep Evleri, Nam-ı diğer "Antep Evleri"
< Resime gitmek için tıklayın >

Hollywood sinemasının başarılı filmlerinden Elegon, 300 Spartalı, ve Harry Potter filmlerine yemenilerin Gaziantep'ten gittiğini biliyor muydunuz ?
< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Servet Kaya -- 18 Kasım 2015; 23:58:39 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

A
9 yıl
Yarbay

Güzel fotoğraflar. Başarılar.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
A
9 yıl
Yarbay

Y
9 yıl
Yüzbaşı

güzel fotolarG
9 yıl
Teğmen

Güzel.Gaziantep'i çöl sanıyordum şimdiye kadar.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
A
8 yıl
Yüzbaşı

R
8 yıl
Binbaşı

güzel fotograflar olmuş başarılar.M
3 yıl
Yarbay

basarılı hocamM
3 yıl
Yarbay

emeğinize sağlıkM
3 yıl
Yarbay

tebrik ederimM
3 yıl
Yarbay

başarınızın devamını dilerimM
3 yıl
Yarbay

umarım devamı gelirM
3 yıl
Yarbay
D
2 yıl
Teğmen

Gaziantep en sevdiğim yerlerden biri selamlar Gaziantepe< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

A
2 yıl
Yüzbaşı

güzel memleket vesselam GaziantepDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.