Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir
40
Cevap
43178
Tıklama
6
Öne Çıkarma
Cevap: Fren servosu devre dışı, Hata! start-stop (3. sayfa)
E
2 yıl
Teğmen

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emr0606 -- 31 Mayıs 2021; 17:59:12 >

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @CihangirCanavarı
E
2 yıl
Teğmen

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emr0606 -- 31 Mayıs 2021; 17:59:58 >

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @kalender77
C
2 yıl
Yarbay

Servo vakum kaçırıyor.L
2 yıl
Er

Hız sabitleyici kurulu vaziyette uzun yolda giderken gözle farkedilmeyecek kadar bile olsa yoldaki eğim farklarında tırmanış esnasında veriyor Hız sabitleyiciyi kurduktan bir süre sonra eğer hiç ani hızlanma ya da yavaşlama yapılmadıysa, hız sabitleyici devreden çıkartılmadıysa bu hatayı mutlaka veriyor. Frene bir kez dokunup bırakınca herşey normale dönüyor ama fren çok sert oluyor ilk basışta. Hayati bir sorun oluşturmuyor. Frenlemeyi etkilemiyor.

Bazen hız sabitleyici açık sabit hızla çok dik rampalardan tırmanırken veriyor.

Merhaba,
Yazdıklarınızla aynı durumu yaşamaktayım. Ustanın tavsiyesi üzerine fren servo ve ana merkez silindiri değiştirildi ancak sonuç aynı. Ne yaptınız bir sonuç bulabildin mi?
Acaba araç uzun süre hız sabitleyici ile sürmeme izin mi vermiyor.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
E
2 yıl
Teğmen

Bir çözüm bulamadım, bu şekil devam 😊< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @LöveMTN
M
geçen yıl
Yüzbaşı

----------
Aracımda bu hatanın gerçekleştiği koşullar şöyle;
Hız sabitleyici kurulu vaziyette uzun yolda giderken gözle farkedilmeyecek kadar bile olsa yoldaki eğim farklarından sonra veriyor Hız sabitleyiciyi kurduktan bir süre sonra eğer hiç ani hızlanma ya da yavaşlama yapılmadıysa, hız sabitleyici devreden çıkartılmadıysa bu hatayı mutlaka veriyor. Frene bir kez dokunup bırakınca herşey normale dönüyor. Hayati bir sorun oluşturmuyor. Frenlemeyi etkilemiyor.

Bazen hız sabitleyici açık sabit hızla çok dik rampalardan tırmanırken veriyor.
---------

Birebir aynısını ben de yaşıyorum. Sadece hız sabitleyici kuruluyken yapıyor. Hız sabitleyici kapalıyken 1 kere dahi hata almadım. Bana yazılımsal bir hata gibi geliyor. Hidrolik seviyesi normal, bir eksilme yok. Frenler gayet iyi tutuyor. 2 ay önceki bakımda ön fren balataları değiştiydi, hidrolik yenilendi. Hız sabitleyici kullanınca bu hataya alışmaya başladım, sürekli uzun süreli hız sabitleyiciyi kullanmak yerine arada devreden çıkarıp biraz değişken gazla kullanıp tekrar devreye alıyorum. Böyle yapınca görülme sıklığı azalıyor. 2 ay önceki bakımda yeni yazılım var mı yükleyelim dedim, yazılımı güncel dediler. Bu hatayla yaşamaya alışacağız sanırım yoksa serviste deneme yanılma herşeyi deneyecekler, çözüleceğinin de bir garantisi yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MelihTR -- 18 Nisan 2022; 13:26:27 >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.