Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
3
Cevap
5813
Tıklama
0
Öne Çıkarma
flashget ile torrent dowload sorunsalı

K kheops Konu Sahibi
13 yıl (392 mesaj)
arkdaşalar umarım başlığı doğru yere açmışımdır..

sorunuma gelince dün gece saat 12 den itibaren bilgisayarım acık, flashget programı ile bir torrent indirmeye calışıyorum yaklaşık boyutu 7.4gb

dün gece saat 3 e kadar baktığımda indirme hızını 104-106kb arasında gösteriyordu. halada dowload işlemi devam etmekte, fakat indirilen dosyanın boyutunu 340mb gibi komik bir rakam gösteriyor keza yüzde hesabına görede %4lerde görnüyor.

şuanda bile 100kb nin altına düşmemiş bir hızla indirme yapıyorum. flashgetin harddsikte actığı dowloads dosyası ise 6 gb gösteriyor.

torrent indirimi konusunda tecrubem yok bu durum flashget'in hatasından mı kaynaklanıyor, yaklaşık 14 saatte 100kb ortalama ile 340 mb indirmesi doğal mı?

şimdiden teşşekurler..
E erh_tun
13 yıl (866 mesaj)
Flashget torrent dosyalarını da indirebilse de size uTorrent kullanmanıızı öneririm.

http://www.utorrent.com/download.php

Buradan indirebilirsiniz.
B Batuist
13 yıl (12059 mesaj)
flashget torrende pek başarılı değil gibi.. bende bir ara kullandım torrent indirmek için ama mesela torrent durdurup yeniden başlatmak isteyince kesinlikle kaldığı yerden başlamıyor.. yani ne indirdiysen onunla kalıyosun.. hadi indirdiklerimizi indirmeleyim ne indirdiysek kardır da diyemiyorsun çünkü dosya formatı farklı olduğu için kullanamıyorsun.. diyelim 100MBlık bir parça indiriyorsun. önce diskte 100MBlık bir alanı bloke diyor. farklı bir uzantı ile kaydediyor o dosya tamamlanmadıysa o uzantı ile dosya yarım kaldığı zaman boş yere indirmiş oluyorsun.. çok gıcık etmişti beni... bende aşağı yukarı 7GBlık bir oyun indimek istemiştim 4GB kadar indirdim.. sonra bir ara flash geti durdurdum ama bir daha kaldığı yerden başlayamadı.. elimde saçma sapan dosyalar vardı hiçbiri işime yaramadı yazık oldu...

Uzun lafın kısası torrent için flasget kullanmak mantıklı bir seçim değil... hatta beni torrentten nefret ettirdi.(her ne kadar daha sonra utorrent kullansamda o da aynı şekilde). rapid üyeliğim vardı bitince torrente yöneleyim demiştim ama rapidin kıymetini şimdi çok daha iyi anlar oldum...
K kheops Konu Sahibi
13 yıl (392 mesaj)
yorumlar için teşşekur ediyorum. bende anlamadım yakllaşık 16 saattir ne inbdiriyor hızıda 100kb üstü ama göstergede 400mb indiridli diyor sanırım bende iptal edecem.. utorren deneyeyim.

tekrardan teşşekurler.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.