Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
5
Cevap
1323
Tıklama
9
Öne Çıkarma
'Fetö Arastirilsin' onergesi bir kez daha reddedildi.
W
4 yıl
Yüzbaşı
Konu Sahibi

quote:

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun Sağlık Bakanlığı’ndaki FETÖ örgütlenmesi iddialarının araştırılması için komisyon kurulması önergesi ‘kaba ve yaralayıcı’ ifadeler bulunduğu gerekçesiyle iade edildi.

Tanrıkulu’nun 24 Aralık 2018 tarihinde Meclis Başkanlığına verdiği araştırma önergesi 8 Nisan’da Meclis Başkanı Mustafa Şentop’un imzasıyla iade edildi.

Gazete Duvar'dan Tamer Arda Erşin'in haberine göre, önergeyi işleme koymama gerekçesini Şentop şöyle açıkladı:

“Önergenin ikinci paragrafındaki ikinci, üçüncü ve dördüncü cümleler Meclis İçtüzüğü’nün 67’nci maddesi kapsamına girmektedir. 67’nci maddede ‘Başkanlığa gelen yazı ve önergelerde kaba ve yaralayıcı sözler varsa, Başkan gereken düzeltmelerin yapılması için, o yazı veya önergeyi sahibine geri verir’ hükmü yer almaktadır. Söz konusu bölümlerin çıkarılması ve İçtüzük hükümlerine uygun hale getirilerek yeniden düzenlenmesi halinde önerge işleme konulacaktır.”

‘SON 15 YILDA RAHATÇA ÖRGÜTLENDİ’

Tanrıkulu araştırma önergesinde Meclis Başkanlığınca “kaba ve yaralayıcı” olarak nitelendirilen şu ifadelere yer vermişti:

“FETÖ’nün en rahat ve yaygın örgütlenmesinin ise son 15 yılda AK Parti hükümetleri döneminde olduğu anlaşılmaktadır. Bu dönemde FETÖ’nün devlet içerisinde kadrolaşmasına bilinçli şekilde göz yumulmuştur ve hatta desteklenmiştir. Bu amaçla cemaatin vakıf ve dernekleri üzerinden eğitim faaliyetlerine destek sağlanmıştır.”


AA





< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wake Up Lieutenant -- 15 Nisan 2019; 0:34:30 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Son 15 yılda chp tarafından örgüt devlete yerleştirilmiştir diye sunsunlar. Araştırma sırasında gerçek ortaya çıkar zaten.
Yoruma Git
asderty - 4 yıl +7
A
4 yıl
Binbaşı

Son 15 yılda chp tarafından örgüt devlete yerleştirilmiştir diye sunsunlar. Araştırma sırasında gerçek ortaya çıkar zaten.



< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

İ
4 yıl
Çavuş

Ters mıknatıslanma yapar





< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İroniMan -- 18 Nisan 2019; 10:23:23 >

A
4 yıl
Yarbay

L
4 yıl
Binbaşı

< Resime gitmek için tıklayın >

Feto kendileri olduğu için ret etmişler.



< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

K
4 yıl
Yarbay

Kaba ve yaralayıcı mı? Canım ya, ne kadar hassassınız siz öyle.



< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.