Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
9
Cevap
117
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Farkında Olmadan Mikro Ödemelere 8.000$ Kaptırdı!

N
n0.pRobLem Konu Sahibi
5 yıl (5233 mesaj)

 
      Kanada'da gerçekleşen bir olay konsollara kredi kartı bağlayarak alışveriş yapma ve mikro ödeme sisteminin ne gibi maddi felaketlere yol açabileceğini bir kez daha gözler önüne serdi.
 
 23 Aralık 2015 tarihinde aile reisi Lance Perkins, oğlunun kendisine ait kredi kartını kullanarak FIFA 16'da yaptığı oyun içi alışverişlerin sonucu 7.625.88 $'lık bir faturayla karşılaştı. O anda şoka uğradığını dile getiren baba, oğluna kredi kartını acil durumlar ve aile için ihtiyaç duyulan ihtiyaçların kolay alınabinmesi için teslim ettiğini dile getiriyor.
 
Oğlunun bir kereliğe mahsus kaçak olarak kredi kartını oyun içinde kullanması ise aslında sonun başlangıcı olmuş:
 
"Oğlum oyun içi ürünü alırken bunu tek seferlik bir ödeme sanmış. Benim kadar saf bir çocuk ve daha sonra yaptığı işlemlerin hiç birinden para alınmayacağını düşünümüş."
 
     Yaşanan olay sonrası hemen bankasıyla görüşen baba Perkins, bankadan, dolandırıcılık olmadığı müddetçe yapılabilecek hiç bir şeyin olmadığı cevabını aldı. Haberi gerçekleştiren CBC ajansının, satın alımın gerçekleştiği Xbox'ın yetkilileriyle röportaj yapma isteği yanıtsız kalırken bir sözcü konsolda reşit olmayanların ailelerinden izinsiz satın alımlarına engel olan bir güvenlik seçeneğinin yer aldığının altını çizdi.

B
bozcan
5 yıl (7563 mesaj)
kartlardan ne çıktı acaba :)
A
alito
5 yıl (9324 mesaj)
Ek kart filan verseydi çocuğa da limitini kendi ayarlasaydı. Bence suç tamamen babasının.
M
MytHnfr
5 yıl (1001 mesaj)
Çocuk kaç yaşında bilmiyorum ama aile için ihtiyaç diye çocuğa kart teslim etmek nedir? Şahsen ailede buluyorum hatayı çocuk aklı diye bir şey var heves eder alır, farkedilmez sanar aksi bir durum olur iş çığırından çıkar.
D
dominnic
5 yıl (599 mesaj)
işin kötü yanı fifa16 da 23 bin türk lirası kadar fifa points aldığı halde kartlardan ronaldo yada messi çıkmadıysa bak sen işe :D :D
O
Onur Önder
5 yıl (9 mesaj)
Allah kimsenin başına vermesin bankaya borçlanma olayını.Bir keresinde kredi kartı ile değil ama kefil yoluyla dost kazığı yedikte gördük.Ve ne kadar ciddi olduklarını anladıkta.5.000 TL lik eşyalara 250 tl yazdıklarına göre elimizdeki herşeyi alabilirlerdi.Allah'dan içimizde yasa bilenlerimiz vardıda kurtardılar bizi.Nefsimiz var.Kredi kartını oyuncak gibi görürsek ne gibi sonuçları olacağını bildiğimiz için hiç elmizi sürmedik bile.Maaş kartımla bile steam üzerinden alış veriş yapsam bile, alış-veriş den sonra kartın bilgilerini hemen sistemden siliyorum.Yalnışlıkla, denemem amaçlı uğarştığımda Dayz'i aldığımı hatırlıyorum.Dalgınlık olabilir.O yüzden maddi zorluk riskine girmemek için aman dikkat.
P
Patren
5 yıl (12727 mesaj)
tam dayaklık çocuk ama babası iyi maaş alıyorduk aylık en az 5k dolar
A
amcaoğlu
5 yıl (204 mesaj)
çocuk kredi kartını değil babasının App Store şifresini kullanarak alıyor.
M
MALTHAEL
5 yıl (7238 mesaj)
Paracıklar paracıklar .
J
John Voxville
4 yıl (1469 mesaj)
Bu arada çocuk dediğiniz kişi 17 yaşında. Bu tarz detayları kırpmayın haberden abi. :/

Benim 17 yaşında çocuğum olsa normalde ben de kredi kartı emanet ederim. Herhalde ergenliği tuttu ve babasına uyuzluk yapmak için çekti. 17 yaşında olup da, eşşek kadar bilmem kaç dolar yazısını görmeden alıp kullanmasının başka mantıklı açıklaması yok.

Gerçekten saf olduğu için böyle olduysa çocuğu bir doktora götürsünler.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.