Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
1
Cevap
365
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Excel Makro ile 1. sayfadaki kişi sayısı kadar 2. sayfada çıktı almak?

M murderer_utku Konu Sahibi
7 yıl (2980 mesaj)
Merhaba arkadaşlar,
Bir sertifika programı yapıyorum. Konu seçimleri isim seçimleri ekle birleştirler tamam. Ancak en son artık eğitim katılım listesi (1. sayfa) ile eğitim alan listesine yazdığım kişilerin 2. sayfada sertifikalarını tek tuş ile yazdırmak istiyorum. Normalde 1. sayfayı yazdırıyorum sonra 2. sayfaya gelerek kaç kişiye eğitim verdiysem yazdır kısmından kaç kşi varsa aralığı belirleyerek yazdırıyorum. Bunun yerine makro veya benzeri kodlar ile olursa tek tuş ile hem 1. sayfayı hem de 1. sayfada yazdığım isim kadar 2. sayfayı yazdırmak düşüncesindeyim.
Acaba yardımcı olabilir misiniz?
Örnek vermek gerekirse.
sayfa1 de B1 den B90 a kadar isim listesi mevcut. Sayfa 2 de ise Eğitim konu kişi kurum eğitici vb. bulunduğu sertifikalar var. Bunlarda 98 sayfa ve hepsi için tek tek isim listesindeki kişiler bu alanlara direkt olarak = ile çağrılıyor. Benim isteğim tek tuş ile hem sayfa1 hem de hemen arkasından sayfa1 deki b1 b90 arası kaç kişi varsa sayfa 2 de o kadar sayfalık çıktı almak. Yani tek butona basarak hem eğitim katılım listesini(sayfa1 de) hem de eğitime giren çalışanların sertifikalarını(sayfa2 de 1-90 arası sayfa) çıkarmak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murderer_utku -- 12 Şubat 2015; 15:17:58 >


A akcan
7 yıl (1947 mesaj)
adres mektup birleştir gibi birşey gerekli galiba size. word ile bu iş olur.
Videoyu izlemek için tıklayınızDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.