Yüzde 25 ile ne alakası mı var? Konunun esası yüzde 25.Bu uyanık fırsatçı yüzde 25 artırıyorum deyip 1800 lira kira veriyor , ev sahibi de dava açıp 55 günde evi tahliye ettiriyor, konuyu derinliğine falan incelemeye gerek yok.Yüzde 25 artır geç git diyenler bu kafaya devam etsinler bakalım nereye kim evrilecek göreceğiz.
Bir kelime okuduğunuzu sanmıyorum. Açılan dava ihtiyaca binaen tahliye davası, çıkan karar ev sahibinin ihtiyacı sebepli kiracının tahliyesi.
Bu karar alınırken 1800 tl yatırıyor olması, %25 veya %125 zam yapması, eski kiraları, artış oranları vs bakılmıyor, bu değişkenler tamamen alakasız. Eğer bu kiracı 50bin tl kira yatırıyor olsaydı veya tüik enflasyonununun 2 katı kadar zam da yapsaydı veya çevredeki emsal kiraların 3 katı kadar kira da verseydi, bu şekilde ilerlerdi dava ve yine aynı sürede aynı karar çıkardı (kiranın fazla olması sebebiyle istinaf yolunun açılması sebepli gecikme dışında). Dolayısıyla neymiş, %25 ile alakasız bir habermiş.
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacroPhageAB -- 20 Mayıs 2024; 19:39:45 >
< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >