Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
3
Cevap
0
Tıklama
6
Öne Çıkarma
En popüler Android uygulamalarında binlerce güvenlik açığı bulundu

M macromedia21 Konu Sahibi
geçen ay (5736 mesaj)ABD merkezli yazılım şirketi Synopsys, en çok indirilen Android uygulamalarının %60'ında çok sayıda güvenlik açığı tespit etti. Şirket bünyesindeki uzmanlar oyunlardan, finansal hizmetlere kadar 18 farklı kategori altında 3.335 mobil uygulamayı mercek altına aldı.Ayrıca Bkz.Huawei, ARM işlemcili ilk dizüstü bilgisayarını piyasaya sürmeye hazırlanıyorYapılan analiz sonucu uygulama başına ortalama 39 bilgi güvenliği sorunu olduğu ortaya çıktı. Şirket, toplamda 3.137 benzersiz güvenlik açığı keşfedildiğini söylüyor ki bu açıklar kullanıcıların kişisel verilerinin sızmasına yol açabilir.

Sorunun nedeni açık kaynak kodlarSynopsys'e göre güvenlik açıklarının ana nedeni geliştiricilerin uzun süre önce yazılan, ancak hala ilk haliyle kullanılmaya devam eden açık kaynak kod parçalarını kullanması. Açık kaynak kodlar, zamandan ve paradan tasarruf sağladığı için geliştiriciler tarafından sıklıkla kullanılıyor.Tespit edilen güvenlik açıklarının %94 gibi ezici bir çoğunluğu mevcut yamalar kullanılarak kapatılabilir. Ancak geri kalanlar için için henüz yama çözümü mevcut olmadığı için ciddi anlamda risk söz konusu. Son olarak keşfedilen güvenlik açıklarının %46'sının “yüksek riskli” grupta olduğunu belirtelim.
Kaynak:https://www.synopsys.com/software-integrity/resources/analyst-reports/mobile-application-security-covid.html

 Haberi Portalda Gör


K kadir623
geçen ay (60 mesaj)
Gözlüklü üniversite öğrencisi bunu beğendi
A Askaparta
geçen ay (2952 mesaj)
Sızdırmaz deyip sızdırmayan ne kaldı ki, prima iyidir.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


D drjacob
geçen ay (5199 mesaj)
Google yıllar önce çözseydi güncelleme işini bugün bi update ile çözerdiDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.