Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
3
Cevap
187
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Eliptik Bisikleti Yüksek Dirençde Kullanmak Diz Eklemlerine Zarar Verir mi ?

G
Ginga Eiyuu Konu Sahibi
2 yıl (2216 mesaj)
Decathlon'dan 9 kg disk ağırlıklı bir model aldım 15 direnç seviyesi var, cihazdaki hazır programlardan birini kullanıyorum bu programda direnç bazen 10'a çıkıyor o şekilde bir süre kullandıktan sonra dizlerim ağrıyor.

Her yerde eliptik bisikleti kullanırken, koşarken yaptığımız gibi zemine direk darbe vurmadığı için ve vücut ağırlığının eklemlere yaptığı baskıyı azalttığı için dizinden rahatsız olanlar bile kullanabilir diyor ama hiç bir yerde direncin etkisinden bahsetmiyor

Bu konuda bir bilgisi olan var mı ?? Dirençli kullanmak zararlıysa programsız dirençsiz dümdüz kullanacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ginga Eiyuu -- 13 Ocak 2018; 18:52:47 >


_____________________________

Eski kullanıcı adı: KanbinaR
radiohead71
2 yıl (794 mesaj)
Dirençli kullanmanın hiçbir zararını görmedim ben aksine çok yararlı bacak kaslarım gelişti. Ben direnci kendim ayarlıyorum. Eğer yeni başladıysanız 1-5 arası tavsiye ederim. Ben ilk 1 ay bu şekilde kullandım. Zaten düzenli kullandıkça direnç size az gelecek kendiniz artırmak isteyeceksiniz. 4. Ay içerisindeyim şu anda 7-10 aralığında kullanıyorum. Örnek olarak 7 ile 5-6 dk başlayıp sonra 9 a çıkıyorum eğer çok yormazsa 5 dk sonra 10 yapıyorum. Bi süre sonra tekrar 7 ye alıyorum bacaklarım dinlenince tekrar yükseltiyorum. Başlangıç için siz de 2 de başlayıp sonra 4 tekrar 2 olarak bu şekilde yapabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radiohead71 -- 14 Ocak 2018; 19:48:35 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

G
Ginga Eiyuu Konu Sahibi
2 yıl (2216 mesaj)
Sağolun hocam dediğiniz gibi yapacam
_____________________________

Eski kullanıcı adı: KanbinaBu mesajda bahsedilenler: @radiohead71

K
kaplan1222
2 ay (133 mesaj)
Ben de bahsettiğiniz eliptik bisikletten kullandım. Toplamda 5 6 kez kullanmışımdır muhtemelen her biri 40 dakikadan oluşacak şekilde. Ve şuan sağ dizim arada sancilaniyor. İkinci el almıştım ve kullandım sattım 1 aydır bu sızlama gitmiyor. Öyle ki normal şartlarda sakatlanmaya müsait bir diziniz var ise eliptik bisiklet tümden berbat ediyor. Üzerine daha fazla yuklrnmeyecegim bir süre umarım dizimdeki rahatsızlık bir süre sonra gider ve hafif tempolu koşuya devam ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.