Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
2
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Ekran Kartı Boştayken Fanın Hızlanıp Yavaşlaması

R R.Rondo9 Konu Sahibi
3 yıl (7473 mesaj)
Selamlar dostlar,

GTX 770 Lightning ekran kartım var. Uzun zamandır muzdarip olduğum bir konu vardı, belki yardımcı olabilirsiniz diye konu açayım istedim. Ekran Kartımın fanı herhangi bir oyun film açık değilken kısaca yük altında olmadığında fanı 5 saniyeliğine hızlanıp daha sonra yine 5 saniyeliğine yavaşlıyor. Bu döngü sürekli devam ediyor.

Herhangi bir oyun açtığımda yani yük altında iken fan oldukça sessiz bir şekilde stabil olarak yavaş çalışıyor. Yani yük altında sorun yokken, boştayken fan hızlanıp/yavaşlıyor.

Bir fikri olan ya da yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden şükranlarımı sunarım.
R R.Rondo9 Konu Sahibi
3 yıl (7473 mesaj)
Sanırım sorunun ne olduğunu buldum. DDU ile tüm ekran kartı sürücülerini sildim ve yeniden başlattım. Fan problemim gitti. Fakat 2 dakika sonra windows sürücü yüklemesi yaptı ekran 1 snliğine gitti geldi ve fan sesi tekrar başldı. Masaüstüne de şu uygulamanın kısayolunu attı.

< Resime gitmek için tıklayın >

Kısacası windowsun otomatik sürücü yüklemesini kapatabilirsem sanırım sorunumu çözmüş olacağım ama birçok yol denedim çözüm bulamadım.

Windows 10 için nasıl otomatik sürücü yükleme ve güncelleştirmeyi kapatabileceğim konusunda yardımlarını ricadır.
R R.Rondo9 Konu Sahibi
3 yıl (7473 mesaj)
Olay tamamiyle sürücü ile alakalı. Ekran kartı sürücüsünü yüklediğim an fan problemi başlıyor. Sorun çözülemedi. Gerçekten çok ilginç.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.