Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
3
Cevap
2977
Tıklama
0
Öne Çıkarma
EFI shell version 2.31 yardım lütfen...
S
8 yıl
Onbaşı
Konu Sahibi

Öncelikle merhaba. Yanlış yere mi açtım konuyu bilmiyorum ama lütfen yardım edin. Pc win8. Güncelleme gelmişti ve tabi ki pc yi kapatmayın diyordu fakat kardeşim yanlışlıkla kapatmış bilgisayarı. Daha sonra EFI shell version 2.31 diye yazılar çıktı ve pc açılmadı. Daha sonra boot ve bios menüsünden bi şeyler yapmaya çalıştım fakat ilgi alanım daha çok web üzerine olduğu için bilgisayarı fazla bilmiyorum ve burada kaldım. Ne boot menüden çıkabiliyorum, ne de EFI shell version 2.31 yani o sarı yazılardan geçip pc yi açabiliyorum. Bu kadar uzun yazdığım için de kusura bakmayın ama lütfen yardım bu konular üzerinde fazla bilgim yok.
< Resime gitmek için tıklayın >< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

A
8 yıl
Yarbay

bu konuda daha evvel paylaşılan yöntemler var.. şöyle bir göz atın eğer çözülmezse bilgi verin..

http://forum.donanimhaber.com/m_85376524/tm.htm

http://forum.donanimhaber.com/m_81259763/tm.htm
Bu mesajda bahsedilenler: @sword_272
S
8 yıl
Onbaşı
Konu Sahibi

Cevabınız için teşekkür ederim. İkinci linkteki çözümleri denedim fakat, bir çözüm yok. Bir dükkana vermeyi düşünüyorum şimdi. Onlar tamir etsinler. Tekrardan teşekkürler.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

N
3 yıl
Yüzbaşı

Arkadaşlar bende 2.0 hatası veriyordu. Ne yaparsam yapayım açamadım. ssd takılıydı ve anakart modelim p67a gd65 b3 versiyon. Çözümüme gelince netteki bir çok çözüm yöntemini uyguladım. Bunlardan bootx64.efi ile windowsu açmayı başardım. Ancak her açılışta bunu yazmam gerekiyordu, bunun nasıl kapatılacağı ile ilgili de net bilgi yoktu. En son bayağı bir kızıp sakinleştikten sonra acaba regeditte sorun mu oldu diye düşündüm ve ccleaner full sürümünü kurdum. Önce Healt Check yaptım sonra Kayıt defteri bölümünden tümünü seçip Sorunlar için tarama yaptım. Seçili sorunları gider dedikten sonra Bu lanet efi shell ortadan kalktı. Daha sonra biosa baktığımda sorunumun Windows boot manager seçeneğinin ortadan kalkması olduğunu öğrendim. Şu anda problem yok. Biraz uzun oldu sanırım ancak umarım bu sorunu yaşayanlara yada yaşayacaklara çözüm olur.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.