Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
8493
Cevap
266343
Tıklama
54
Öne Çıkarma
Ecovacs Deebot Ozmo 900 ve T serisi robot süpürgeler
H
3 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

Dünyanın önemli ev robotu üreticilerinden Ecovacs firmasının Ozmo mop sistemli 900 ve T serisi robotlar hakkında deneyim paylaşma forumudur.

Yeni kullanmaya başlayan üyelerimize kolaylık olması ve yol gösteresi amacı ile @KRML üyemizin özenle hazırladığı bilgilendirme metnini okumanızı öneriyorum.

Kurulum

1. Dock, sağ ve solunda 50 cm, önünde 100 cm boşluk kalacak bir noktada prize takın. Dockun duvarlara paralel olması haritanın açılı çıkmaması için faydalı olabilir.
2. Robotu yan fırçaların olduğu ön tarafı docka bakacak şekilde dockun 1 metre kadar önüne bırakın.
3. "Ecovacs Home" uygulamasını indirin. "Register" butonu ile hesap açıp sonrasında giriş yapın.
4. "Add a Robot" butonuna tıklayıp, QR taratarak ya da listeden ilerleyerek "DEEBOT OZMO 950 Series" i seçin. Uygulamaya lokasyona erişimi için izin verin.
5. Uygulamada kendi kablosuz internetinize bağlantı ekranı açılacak. Robotların bağlanabilmesi için internetiniz 2.4 GHz olmalı. Şifre girin.
6. Robotun kapağını kaldırın ve kırmızı butonu açık konumuna getirin. Açılış sesini duyduktan sonra uygulama ekranında "I've switched on DEEBOT" işaretleyip devam edin.
7. Kırmızı butonun yanındaki küçük butona 3 sn kadar basılı tutun. DEEBOT hazır sesini duyduktan sonra uygulamada ekranında "I've heard the sound" işaretleyip devam edin.
8. Telefonunuzun internet ayarlarından, "ECOVACS ..." ile başlayan robotun kablosuz ağına bağlanın. "Ecovacs Home" uygulamasına geri dönün. Sonrasında bağlantı yapılmış olacak.
9. Ana ekranda robotunuzun resmi görünecek. Resmin bulunduğu karta basın. Robotunuzun ana sayfası açılacak.
10. Robot kendi kendine temizliğe başlayabilir. Siz sağ alt köşede bulunan priz ikonuna tıklayın. Robot docka gidecek ve şarj olmaya başlayacak. Robot üzerinde ışık yanıp sönmeye başlayacak. Uygulama içerisinde sağ üst köşede şarj dolum miktarını göreceksiniz.
11. Şarj tam dolduğunda sağ üst köşedeki elektrik/şimşek ikonu yeşile dönecektir, robot üstündeki ışık da tamamen sönecek.

İlk Haritalama

1. Robotu seçince açılan ekranda, sağ üst köşede bulunan "..." ikonu içerisinde "Advanced Mode" aktif hale getirilir.
2. Sol alt köşede bulunan harita ikonu içerisinde "Multi-Floor Map" aktif hale getirilir.
3. İlk haritalama öncesinde robotun geçeceği alanlar düşünülerek odalar düzenlenebilir. Kablo, küçük eşya, aralıklar (en az 37 cm boşluk ideal olacaktır) ayarlanabilir. Kapılar tam açık konuma getirilebilir. Mavi moplu plastik aparatı takmayın yoksa halılara çıkmayacaktır. Moplu plastik aparatı kolay çıkartmak için şu videoyu izleyebilirsiniz: https://youtu.be/KARRmzCNdHE
4. İlk haritalamayı tek şarjda bitirebilmesi için "..." içerisinde "Vacuum Power" ayarı "Quiet"a ve "Auto-Boost Suction" ayarı kapalı konuma getirilebilir, özellikle büyük ve bol halılı evler için.
5. İlk haritalama için "AUTO" seçili iken kare başlama tuşu ile temizlik başlatılır.
6. Robot haritalamaya belli bir alan belirleyip çerçeve çizerek başlıyor. Sonrasında içini tarıyor. Odalarda garip boşluklar kalabilir endişelenmeyin. Sonradan dönüp boşlukları da yine önce çerçeve çizip sonra içini tarayıp dolduracak.
7. Bu sırada hiçbir şekilde uygulama üzerinden ya da robota dokunarak müdahalede bulunmamanız gerekiyor. Tüm ev tamamlandıktan sonra docka dönecektir. Ev çok büyük ise arada docka dönüp tam şarj olması (5 saat kadar sürecektir) gerekebilir ancak "Quiet" modunda 200 dakika "Max+" modunda 150 dakika gibi bir performans sergiliyor. Yaklaşık 350 m2 bir evi tek şarjda süpürebileceği söyleniyor. Tabi evdeki mobilya/aksesuar detaylarına bağlı olarak süre değişecektir.
8. Docka döndükten sonra harita oluşmuş oluyor. Sol alt köşede harita ikonuna tıklayarak girdiğiniz ekranda, haritayı disket (eskiler bilir :)) ikonuna tıklayarak kaydedebilirsiniz.
9. Sonraki temizleme işlemlerinizi "AUTO" değil "Area" seçerek yaparsanız haritanız bozulmayacaktır.

Önemli Konular

1. Beyaz renkli ana filtre KESİNLİKLE YIKANMAZ. Selülozik yapıdaki ana filtre gözenekleri su ile şişer, kurusa bile zamanla fan motorunda arızaya sebep olur.
2. Robotlar sadece 2.4 GHz bant genişliğinde kablosuz internete bağlanabilir.
3. Yasaklı süpürme/silme alanları tanımlama, alan/oda birleştirme ve bölme, alan/oda harflendirme ve isim atama işlemleri, ilk haritalama başarı ile oluşturulduktan sonra sol alt köşedeki ikona tıklayıp, harita seçilerek yapılıyor.
4. Silme moduna geçmek için uygulama üzerinden bir şey yapmanıza gerek yok. Plastik mop aparatını taktığınızda otomatik olarak silme moduna geçiyor. Su tankına en fazla 2 çay kaşığı/1 tatlı kaşığı kadar beyaz sirke veya köpürmeyen yüzey temizleyici koyabilirsiniz. Silme öncesi mopu ıslatıp nemli hale getirebilirsiniz isterseniz.
5. Plastik mop aparatı takılı iken robot halılara çıkmaz. Geçecek yeterli yeri yok ise içerideki alanlara/odalara gidemez. Halıları kaldırabilirsiniz ya da aparatı takmadan belirli bir alana/odaya yollayıp, durdur tuşu ile duraklatıp, aparatı takıp devam tuşu ile devam edebilirsiniz.
6. Plastik mop aparatını kolay çıkartmak için yöntem videosu: https://youtu.be/KARRmzCNdHE

İyi günlerde kullanınız.

Ecovacs tarafından sağlanan bu döküman da haritalama konusunda yardımcı olabilir. https://ecovacs.zendesk.com/hc/en-us/articles/360038681774-Making-maps-with-your-OZMO-920-950-T5

Forumdan sevgili dostumuz Çağatay beyin çok detaylı hazırlanmış aşağıdaki videolarını izlemenizi ve kanalına abone olmanızı da öneririm.
https://www.youtube.com/watch?v=YsDwnx-mfUA&feature=youtu.behttps://www.youtube.com/watch?v=Zbqkbo8o3EM&feature=youtu.be


Ozmo serisi için yedek sarf malzemesi konusunda aşağıdaki link yardımcı olabilir, üyelerimiz tarafından denenmiştir. https://tr.aliexpress.com/item/4001186466944.html?srcSns=sns_Copy&spreadType=socialShare&bizType=ProductDetail&tt=MG&aff_platform=default&sk=_B05RI2&mergeHashcode=23968356091&description=US+%244.37++13%25OFF+%7C+Ana+f%C4%B1r%C3%A7a+yan+f%C4%B1r%C3%A7a+Hepa+filtre+paspas+bezi+bula%C5%9F%C4%B1k+bezi+Ecovacs+Deebot+OZMO+920+950+robotlu+s%C3%BCp%C3%BCrge+yedek&aff_trace_key=ae8ae76d1b55428c94888ca753780cba-1605337249067-09850-_B05RI2&businessType=ProductDetail&title=US+%244.37++13%25OFF+%7C+Ana+f%C4%B1r%C3%A7a+yan+f%C4%B1r%C3%A7a+Hepa+filtre+paspas+bezi+bula%C5%9F%C4%B1k+bezi+Ecovacs+Deebot+OZMO+920+950+robotlu+s%C3%BCp%C3%BCrge+yedek&platform=AE&terminal_id=fd45b13b3404459caa3e89720031fb8e&templateKey=white_backgroup_101

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hepsirobot -- 25 Şubat 2021; 16:13:1 >

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

Bi el süpürgesine 6000TL vereceğim ve temizlik yapmak için beni yerimden kaldıracak!
Yemezler...
Yoruma Git
Hepsirobot - 3 yıl +12
Evet efendim...
Pahalı elektrik süpürgelerini boş verin. Mutfak ve banyoları temiz tuttuğunuz müddetçe evleriniz o kadar da kirlenmiyordur, hele de Ozmo her gün süpürürse, haftada/onbeşte bir de siz arkasından detaylı silerseniz tam olur.

Özellikle çocuğum ilk doğduğunda elimin altında olmadığına pişman olduğum 2 makina var:

Biri çamaşır kurutma makinası, diğeri de bu robot süpürge. :-)))

Allah tasarlayan, üreten ve tavsiye edenlerden razı olsun.
Yoruma Git
Yorumun Devamı gamgam - 3 yıl +6
Ben de evdeki tadilat bittikten sonra bugün ilk defa şarj edip kullandım. Çalıştırma talimatlarını izledim ve hiç sorunsuz kurulum yapıp ilk haritalamayı yaptım. Odaları böldü...
Yoruma Git
Yorumun Devamı kdundar - 3 yıl +3
W
3 yıl
Yüzbaşı

Ecovacs deebot 950 Alarak aranıza katıldım< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
H
3 yıl
Yüzbaşı

Bende dün sipariş verdim. 2 Haziran teslim olarak görünüyor.< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
H
3 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

Hoşgeldiniz< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @wtn
F
3 yıl
Yüzbaşı

Başlık hayırlı olsun< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

H
3 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

Hoşgeldiniz Hatice hanım< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Haticenurkc
H
3 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

Ben her iki tarafta da bana ulaşan bilgileri paylaşacağım.< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

Y
3 yıl
Onbaşı

Merhabalar, teşekkür ederiz Ali bey. Umarım az sorun konuşulan bir başlık olur 🙏< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

D
3 yıl
Onbaşı

Merhabalar. Teşekkür ederiz Ali bey tüm destekleriniz ve bilgilendirmeleriniz için. Ben de 16 mayısta sipariş verdim. Teslimat 22 mayıs cuma olarak gözüküyor. İnşallah hep güzel izlenimlerimizin paylaşıldığı bir başlık olur< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

H
3 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

Ben yine de görüş ve sorunlarınızı diğer forumda da paylaşmanızı öneririm. Orası çok kalabalık ve deneyim paylaşımı çok.< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

M
3 yıl
Er

Evet başlık için çok çok teşekkürler. Şimdi sırada robotlarimiza kavustugumuz günü beklemek kalıyor. Umarım hepimiz memnun kalırız, sorunsuz bir şekilde kullanırız Ozi.lerimizi 😁< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

K
3 yıl
Yüzbaşı

Hayırlı olsun forum herkese.

Ben de 13 Mayıs'ta sipariş verdim. Teslimat yarın, 20 Mayıs görünüyor. Heyecanla bekliyoruz. İlk haritalama için evi düzenliyoruz : )


Bu mesaja 1 cevap geldi.
H
3 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

Süper, beklediğinize değeceğini düşünüyorum.
Sağlık ve huzur içinde kullanınız.< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @KRML
E
3 yıl
Teğmen

Acaba bir benim mi teslim tarihi 6 kasım görünüyor


Bu mesaja 2 cevap geldi.
W
3 yıl
Yüzbaşı

Üstad kutunun içinden ekstra aşağıdaki görsel çıkıyor. Standartta var mı bunlar ? Fırça seti, tek kullanımlık mob, filtre. Ama aparatı ne için nasıl kullanmamız lazım< Resime gitmek için tıklayın >< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Hepsirobot
H
3 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

Fırçasız olarak da kullanabiliyorsunuz Ecovacs’ları.
Bu aparat kaba temizlik ve sadece vakum ile temizlik yapmak için.< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @wtn
W
3 yıl
Yüzbaşı

6 Kasım mı ?< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @elify.
W
3 yıl
Yüzbaşı

Dün gece arkadaşımın aldığı 48 Euro iadeden sonra tarihleri esnetmiş olabilirler 🤭< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @elify.
H
3 yıl
Yüzbaşı

😂😂 hoşbuldum hocam.< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Hepsirobot
E
3 yıl
Teğmen

iadeyi kargo vaad edilen sürede gelmediği için mi aldı?


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @wtn