Kullanıcı Adı:
Şifre:
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
11
Cevap
0
Tıklama
3
Öne Çıkarma
e-bike kullanım tecrübem

Y
yekzan
10 ay (594 mesaj)
Arkadaşlar donanimhaberdeki bir haberin altına yazdığım yorumu e-bike Türkçe bilgi/tecrübe bilgisi kıtlığı ve bölümle ilgisi yüzünden buraya da taşıyorum. Bisikletle ilgili teknik ve bakım bilgim oldukça zayıftır. Sadece binip tek başıma gezmeyi severim. Antalya'nın doğu ucundan batı ucuna kadar bir çok yeri gezdim.

Xiaomi’nin yeni duyurulan himo'dan önceki modeli olan xiaomi qicycle bir kaç ay kullandım. Tekerlek çapı 16 cm ve bu haberdeki modelden daha büyük görünmesine rağmen 1.70 boy ve 83 kilo ile maalesef sirkte bisikletle gösteri yapan ayılara benziyordum. 1.60-65 boyunda, zayıf olan bayan ve erkekler için uygun. Haberdeki modelin tekerlek çapını öğrenmeye çalıştım ama İngilizce sitelerde de göremedim. Sanırım hepsi tek bir haberden çeviri yapmışlar her yerde burada verilen aynı bilgileri buldum. İlk incelemeler çıkınca ayrıntılı bilgi alırız.

Tekerlek çapı küçüldükçe yoldaki tümsekleri daha fazla hissediyorsunuz, şarj bitip de pedal çevirerek gitmeniz gerektiğin de zorlanıyorsunuz. Fakat bu e-bike oldukça küçük olduğu için kalabalık olmadığı zamanlarda toplu taşıma araçlarına da binilebilir ya da pili çıkartılarak oturduğunuz bir kafede sizi eve atacak kadar şarj edebilirsiniz.

Hızı ve kaç km kadar yol gidebildiğine gelirsek, bu tür cihazlarda güvenlik nedeniyle hız 25 km ile sınırlandırılmıştır. Bu hızı geçtiğinizde güç kesilir. Daha önce kullandığım Xiaomi qicycle’da (bu haberdekinden önceki modeldir) hız 20 km idi. Bu hızı aşıp 23 km geldiğimde pedal çok ağırlaşırdı. Sanırım gücü kesmeyle birlikte motor freni de devreye giriyordu. Xiaomi dışında e-bike larda motor freni olayını hissetmedim. Tekerlek küçük olduğu için ağırlaşan pedalı yanlış olarak motor freni diye de yorumlamış olabilirim, maalesef bu konuda emin değilim fakat diğer e-bike’larda bunu hissetmedim.Diğer kullandığım e-bike'lar tekerlek çapı 20 inç (önce Benelli city zero sonra Motolux roma) ve 27,5 inç (benelli alphan).

Xiaomi qicycle üç seviye güç modu/ sürüş yardımı vardı. Ben en yüksek modda tam güç kullandığım zamanlarda 20-25 km arası değişen menzile ulaştım 10-12 derecelik eğimleri sorunsuz çıktım fakat fazlasında zorlanır ya da çıkamazsanız. Benelli alphan/cityzero ve Motolux Roma'yla ise Antalya ve Isparta’da bulabildiğim (Antalya’da varyant, Isparta’da Gökçay )tüm yüksek eğimlere çıktım,sorun yaşamadım. Bildiğim kadarıyla 25 derece eğimin üzerine asfalt dökülemiyor. Ben bulabildiğim tüm eğilimlere güç devrede+ pedal desteği ile rahatça çıktım. E-bike reklamlarında menzil verilirken düşük güç modu ve ideal ağırlık ve yol koşulları esas alınıyor. Haberde yer alan Xiaomi himo modelinin de istisna olacağını sanmıyorum. Yine de kullanıcı deneyimlerine bakmak lazım. Ürün çıkınca youtube’a videolar düşmeye başlar. Benim şu anki tahminim 20 km azami hız, tam güç modunda 25-30 km menzil. (Pili benim kullandığım modelden büyük görünüyor)

E-bike’larda güç modu iki şekilde: Pedal desteği ve gaz ya da sadece pedal desteği. Pedal desteğinde güç pedala aktarılıyor gaz da ise pedal çevirmeden gidebiliyorsunuz tabi menzil düşüyor, dik yokuşlarda yeterli gelmediği için gazı bırakıp pedal desteğiyle çıkmanız gerekiyor. Şarj bittikten sonra kendi kas gücünüzle gidebilseniz de elektrikli bisikletler, muadili olan elektriksiz modellere göre yaklaşık 2 kat daha ağır olduğu için daha zor gidiyorsunuz. Motora zarar verebileceği için maksimum hızı artırmak için cihaz beyni üzerine müdahaleler tavsiye edilmiyor.

Sizlere şu an kadar kullandığım e-bike lar hakkında bilgi vereyim;

BENELLİ CITY ZERO: 20 inç tekerlek çapı, katlanabilir elektrikli bisiklet, 250 w arka motor, 36 v lityum pil,İtalyan malı, dört güç modu var, son modda yokuşları rahat çıkıyorsunuz, gaz için ayrıca bir şey koymamışlar, güçte dördüncü seviye üzerindeyken kolu basılı tutarsanız gaz devreye giriyor ama pratik değil sadece pedal desteğini hesaba katın bence. V fren, motor arkada, önden çekişli modeli de var (goccia zero) Kendi üzerindeki kalitesiz koltuğu jel kılıflarla bile kullanmak mümkün değil, yeni ve kaliteli koltuk almalısınız. Güç yüksek modda kırmızıda durur, gücü düşürmeden bekler ve sonradan pedala basarsanız bisiklet kendini öne atıyor bir anda kendinizi yolun ortasında buluyorsunuz. Henüz acemiyken en büyük sorunu virajlarda yaşıyorsunuz, dördüncü kademede hızla gidiyorsunuz, frene basıp virajı dönerken tekrar güce ihtiyacınız olur da pedala basarsanız kaldırıma ya da yolun dışına çıkabiliyorsunuz. Ben ciddi bir durum yaşamadım ama bir kız teşhirdeki ürünü denerken Antalya’da yoldan çıkıp bahçeye girdi. Durup indiğiniz zaman gücü kesin, yoksa bisikletin gidonundan tutuyorum diye güç artırma mekanizması üzerinde elinizi güç açıkken tutarsanız gaz devreye giriyor ve bisiklet şahlanıyor. Bu söylediğim gazın aşağı-yukarı oynayan mekanizma ile verildiği tüm modeller için geçerli, bisikletten indiğinizde gücü açık unutmayın. Katlanması Xiaomi’ye göre çok rahat sayılmaz (aynı şeyi Alman Enik bike için de söylüyorlar.) Katlandıktan sonra cihazı bir arada tutacak mandal ya da mıknatıslı bir yapı yok. Dolayısıyla katlandıktan sonra tekerlekli bavul gibi taşıyamıyor sadece kucaklayıp bagaja koyabiliyorsunuz. Xiaomi quicyle modelinde ise mıknatıslı yapı sayesinde ikiye katlıyken taşıma daha rahat. Dijital hız ve km göstergesi yok, kalan pil miktarı led ışıkla gösteriliyor.Benim kullandığım modelde resmi servisin uğraşmasına rağmen çözemediği direksiyondan gelen sinir bozucu gıcırdama sesi kullanımdan bir iki ay sonra başladı hiç kesilmedi. Yağlamak sesi azaltasa da kısa sürede tekrar başladı.
Benelli city zero ilk aldığım ama tekrar olsa -daha iyi alternatifleri olduğu için- almayacağım bir ürün. İlk heyecanla her şey güzel geldi ama ilerleyen zamanlarda aynı fiyata daha iyileri olduğunu gördüm. Youtube da Benelli ve Goccia için birkaç video var, oradaki kullanıcılar ben gibi düşünmüyor. İkinci el ucuza bulursanız alın tabi, bu ürünleri vasatı bile bence almaya değer.


BENELLİ ALPHAN: 27,5 tekerlek çapı, 250 w arka motor, 36 v lityum pil, İtalyan malı: Yine Goccia olarak önden çekişli modelleri de vardı am geçenlerde Tekzen’in internet sitesinde gördüğüm Goccia da arkadan çekişliydi. Benelli ve Goccia aynı firmanın iki ürünüymüş, satış ve teknik servis bayileri aynı. Sele berbat hiç kullanmadan değiştirin. Motor ve pil değerleri aynı olsa da tekerlek çapı nedeniyle 25 km kadar hıza çıkana kadar küçük modelinden daha hızlı.gidiyor. 25 den sonra motor gücü kesiyor ama herhangi bir frenleme de yok, kas gücünüze bağlı. Hız,km, kalan pil için dijital göstergesi var. Frenler hidrolik ama sık sık yağ akıtıyor, bir iki ayda bir servise göstermem gerekti. Başka bir forumda bir arkadaş aynı modelin hidrolikteki sorunları nedeniyle fren sistemini tümüyle değiştirdiğini yazmış. Maalesef bisiklet bakımından anlamıyorum, anlayan arkadaşlar belki basitçe çözerler ama ben bisiklette hayatımda ilk kez hidrolik kullandım,balataları servis değiştirmesine rağmen fren sesinden ve yağ akıtmasından dolayı hidrolik frenden nefret ettim daha da yanaşmam. Son söylediklerim benim gibi acemiler için geçerli tabi.

Benelli için toparlayarak bitireyim, büyük olan katlanabilir küçük olandan daha kaliteli, elektrik gücünü daha dengeli veriyor, durduğunuzda sistem gücü sonda olsa bile pedala bastığınızda bisiklet kendini ileri atmıyor. Ben Yuki yadea’yı hiç kullanım tecrübem olmamasına rağmen beğenmeyip İtalyan diye Benelli aldım ama bence genellikle sıradan, bazen de kalitesiz bir ürün.Kefil olabileceğim tek yönü motor ve pil kalitesi.Her ikisinin de azami hızı 25, menzili tam güç modunda katlanabilir City zero’da 30, büyük model olan Alphan’da ise 25 km civarında.Katlanabilir modelde decathlondaki 2018 model (pil 48 v) Mecer, fatbike seviyorsanız da yine katlanabilir motolux roma ya da yuki yadea e-wild 20 s tavsiye ederim. Mecer’i decathlona gidip deneyebilirsiniz, yorumları güzel. Motolux Roma’yı ben kullanıyorum memnunun (katlanabilir fatbike), Yuki Yadea 20s ise pilinin 36 v olması dışında zaten motolux roma (pil 48 v)ile hemen hemen aynı. (aksesuarda fazlalığı olabilir)
Benelli’nin 27,5 in Alphan modeli ise alınabilir ama ben Tekzen’in internet sitesinde satılan hidrolik frenli olmayan Goccia modelini tavsiye ederim. Ben yeniden alsaydım büyük modelde tercihimi elektrikli fatbike dan yana kullanırdım. Citycoco fatbike bence çok şık, pilinin kadro içindeki yeri de beğendim fakat deneme şansım olmadı.

XIAOMI QUCYLE: Youtube da inceleme videolarını bulabilirsiniz, çok şık ayrıca selesinden katlama mekanizmasına kadar her şey kaliteli. Alacak olursanız kendine uyumlu çamurluk ve ayaklığını da aliexpress’den sipariş verin ben Isparta’da uygun ayaklık ve çamurluk bulamadım. Motor gücü ve dolasıyla yokuş performansı maalesef yukarıda yazdığım modellere göre açıkça geride. Küçük olduğu için katlamadan bile otobüs bagajlarına sadece direksiyonu katlayarak ayakta ilen bile sığıyor. Zincirle otobüs bagajında bir yere sabitleyerek Isparta-Antalya arası rahatça taşıdım. Ön ve arkada reflektörlerle birlikte enerjisini kadro içindeki pilden alan kadroya gömülü ön ve arka lamba var. Mekanik zilinin konum ve yerleştirilmesine bile hayran oldum. Kullandığım açık ara en şık ve kaliteli e-bike. Almamanız açısından tek sebep -maalesef o da çok belirleyici- küçük vücutlar için tasarlanmış olması. Ben kısayım boy 1.70 buna rağmen vitrin camlarından kendime baktığımda sirklerde bisikletle gösteri yapan -afedersiniz-ayılara benziyordum. Bisikletin taşıma kapasitesi 75 kilo. 1.60 civarındaki kişiler için ise (dik yokuşları saymazsak) taşınabilir harika bir ürün. Xiaomi tekerleği 20 ya da 26 inç olan bir model yaparsa bence benzer fiyatlara ürün yapan herkesten açık ara daha iyi yapar. Xiaomi quicyle hız azami hız 20 km, tam güçte menzil ise 20-25 km arasını görüyordum.

MOTOLUX ROMA: Fatbike, tekerlek çapı 20, genişliği 4 inç. Motor gücü 250 w, pil 48 v. Pil değeri yüzünden sanırım yokuş performansı kalın tekerleklerine rağmen benelli city zero ve alphandan bana daha iyi geldi. Adana’da yerli bir firma üretiyor (pil ve motor değildir tabi). Hız yasal sınır olan azami 25 km/s. menzil tam güçte ve pedal desteği ile 30-35 arası. Frenler disk. Bence bisiklette ideal fren sistemi. Pedal desteğine ek olarak gaz da var.Xiaomi’nin kalitesini saymazsak şu ana kadar ki en çok memnun kaldığım ürün. Önde amortisörü de var. Kalın tekerlekler hem sürüş keyfini arttırıyor hem de kar ya da bozuk yol koşullarında rahatlık sağlıyor. Taşıma kapasitesi 130 kg.Lityum pili 0-100’e 6 saat civarında ulaşıyor ama tam boşaltmanızı tavsiye etmem lityum piller şarjı sever, sık sık şar edebilirsiniz. Ben yüzde elli civarındayken şarja takıyorum. Pili hem bisiklet üzerinde hem de söküp evde şarj edebilirsiniz. Bu özellik yukarıda yazdığım modeller yanında ve pedallı tüm e-bike’lar için geçerli sanırım.

AIRBİKE elektrikli kaykay: Alman malı.Hız sitesinde maksimum 30 km yazsa da 1.70 boyunda 82 kilo olan ben en fazla 15 km hız yapabildim. Aslında hız,göstergede daha fazla gösterse de şüphe üzerine arkadaşımın elektrikli motoruyla bana refakat ettiği testte gerçekte hızın en fazla 15 km olduğunu gördük. Taşıma kapasitesi 90 kg.Ürün oldukça kaliteli, güvertesi karbon fiber. Fakat ürünü bence mahveden şey dolgu tekerlekleri. Çok düzgün zeminlerde sürüş çok zevkli olsa da maalesef bu şartları taşımayan zeminlerde her cm çıkıntıyı hissediyorsunuz. Yolları kaliteli tatil beldelerinde kısa mesafelere gitmek ve taşımak için mükemmel ama. Eğer bu tür ürünleri severseniz aynı türde Xiaomi’nin şişme tekerlekli elektrikli kaykayı var onu tavsiye ederim. Youtube da ayrıntılı Türkçe inceleme videosu da var.Sonuç olarak e-bike için tavsiyelerim:
Eğer bisikletle gezmeyi seviyorsanız bence çok güzel.
Katlanabilir 20 inç ince/normal tekerlekte tavsiyem decathlondaki ‘’Mecer’’ 2018 model, 2017 pil 36 v mış. 48 v olan 2018 modelin daha iyi olduğunu söylemiş bir kullanıcı. Mağazada deneme imkanı var.https://www.decathlon.com.tr/20-katlanabilir-bisiklet-id_8395834.html

Katlanabilir 20 inç fatbike isterseniz benim kullandığım Motolux roma ve internette gördüğüm Yukia Yadea wild 20s var. Ben motolux’den memnunum. Görünüm, kadro aynı zil, gösterge, lamba gibi aksesurlarda farklılıklar olabilir, maalesef Yuki yadea’yı canlı inceleme imkanım olmadı. Kağıt üzerindeki farklar, motor aynı olsa da (250 w),pil Motolux’de 48, Yuki’de 36 v yine Motolux’de güç ayarı 3, Yuki’de bayinin söylediğine göre 5 kademe.


26 inç ve üzerindeki e-bike alsam citycoco’nun fatbike’ını deneyip almak isterdim.http://www.citycoco.com.tr/Home/Product/CityCoco_FatBike

Fatbike tercih etmezsenizhttps://www.tekzen.com.tr/goccia-mtb-alpan-0249kw-elektrikli-bisiklet-siyah-7110653-2377723

Şu ana kadar verdiğim tüm modellerde motor arkada. Bir de motorun pedal içerinde göbeğe yerleştiği yeni modeller var, daha pahalı ama kendisi de bisikletçi olan bir bayi -yurt dışındaki bir tanıtımda Scott’ı denemiş-gücün kesinlikle daha verimli harcandığını söyledi.
Motorun pedalın olduğu yere konduğu bu modellerde benim ilk gördüğüm Scott’dı ve oldukça pahalıydı. Fiyatı beni çok aştığı için düşünmedim.

Motorun ortada olduğu Türkiye’de satılan bir model Geotech E-Mobilehttps://urun.gittigidiyor.com/spor-outdoor/geotech-e-mobile-3-cx-unisex-shimano-steps-e-bike-elektrikli-bisiklet-356022219

ve Benelli tagetehttps://www.ststore.net/p-30519-BENELLI-BENELLI-TAGETE-0249KW-ELEKTIRIKLI-BISIKLET-BENELLI-TAGETE-.html

İkinci el alırsanız pilin durumunu mutlaka sorun arkadaşlar. Bu piller kullanılmasa da 3 haftada bir, birkaç saat şarj edilmesi gerekiyor (kullanım kılavuzunda yazıyor) Isparta’da e-bike’ını uzun süredir kullanmadığı için satmak istediğini söyleyen birisine sorduğumda pil sağlığı için arada bir şarj etmesi gerektiğini bilmediğini bisikletin uzun süredir yattığını söylemişti. Ayrıca pilin kendi içinde önlemi olsa da sert düşüş ve darbeler pil hücrelerine zarar verebilir. Hem ikinci el alırken hem de kendiniz kullanırken buna dikkat edin. Mümkünse pili o bölüme asacağınız örneğin bir heybeyle koruyun. Bir de internetten alırsanız ürünün sıfır mı, teşhir mi olduğunu öğrenin. İmkân varsa mutlaka deneyip alın, decathlon bu konuda iyi. Nasıl yaparsınız bilmiyorum ama e-bike’ların gücü yokuşta belli olur, yokuş performansını bence görün. Benelli’nin yokuş performansını benim bisiklette deneyip çok memnun kalan arkadaşım daha uygun fiyata bulduğu başka bir markayı hiç beğenmediğini söyledi. Dediğine göre Antalya Mevlana kavşağındaki üst geçitteki eğime çıkamamış. Bisikleti sıfır almıştı ve geri vermeye çalışıyordu.

Uzun ve biraz dağınık bir yazı oldu, kusura bakmayın, bisikletin teknik ve bakım kısmından pek anlamıyorum, kullandığım marka ve modellerdeki tecrübelerimi anlatmaya çalıştım, mümkünse almak istediğiniz bisiklette ile ilgili kullanım tecrübesi olan kişilerin görüşlerine başvurun. Tabi bu konuda çok az yazıya ulaşabiliyorsunuz ben de bu yüzden yazdım. Hatalarım varsa daha fazla bilen arkadaşlarımın düzeltmesinden memnun olurum. Böylece hem kimseyi yanlış yönlendirmemiş hem de öğrenmiş olurum. Saygılar…
T
tunga83
geçen ay (278 mesaj)
Selamunaleykum e-bike alma düşüncesindeyim ama bi kaç merak ettiğim konu var yardımcı olursaniz sevinirim. Ben elektirikli bisikleti hobi amaçla alacagim.bisikletle gezmek için kullanacağım sadece rampa çıkarken elektirik desteğini kullanacağım.düz yolda elektrik devre disiyken kullanimi hakkında bilgilendirirmisiniz acaba.normal şehir bisikletlerine göre daha mi zordur sürmesi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @yekzan

Y
yekzan
geçen ay (594 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: tunga83

Selamunaleykum e-bike alma düşüncesindeyim ama bi kaç merak ettiğim konu var yardımcı olursaniz sevinirim. Ben elektirikli bisikleti hobi amaçla alacagim.bisikletle gezmek için kullanacağım sadece rampa çıkarken elektirik desteğini kullanacağım.düz yolda elektrik devre disiyken kullanimi hakkında bilgilendirirmisiniz acaba.normal şehir bisikletlerine göre daha mi zordur sürmesi
Aleyküm selam, normal bisiklete göre motor ve pil yüzünden daha ağır oldukları için elektrik desteği olmadan kullanmak daha zor. Böyle durumlarda gücü en düşük seviyede kullanabilirsiniz. Güç olmadan da kullanabilirsiniz ama gücünüzü bisiklete harcayacağınızdan gezmenin keyfine varamayabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


T
tunga83
4 hafta (278 mesaj)
Sizce hangisini almaliyim.Normal bisikletlerde 13-14 kg oluyor.yani arada öyle aman aman bi fark yok.tabi e-bike larda motorun çalışmadığı durumlarda pedalda sertlik yapiyorsa durum başka.Bu konuda görüşleriniz benim için önemli.bulundugum sehirde test edebilecegim bi yer yok..almayi düşündüğüm model yuki yedea.onlarda elektirik devre dışı birakilabiliyor diye biliyorum.ama bastada dedigim gibi pedalda sertlik yapiyorsa o zaman elektirigi pedala göre devreye giren modeller daha mantikli midir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @yekzan

Y
yekzan
4 hafta (594 mesaj)
Daha ağır bisikleti hareket ettirdiğiniz için daha zor ama aynı boyuttaki bisiklete göre çok daha zor diyemem. Amacınız öncelikle gezmekse elektrikli, spor yapmaksa normal bisiklet almanızı tavsiye ederim. Yadea'nın hangi modelini düşünüyorsunuz.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

T
tunga83
4 hafta (278 mesaj)
Bunu düşünüyorum hocam < Resime gitmek için tıklayın >

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @yekzan

B
braveman
2 hafta (289 mesaj)
< Resime gitmek için tıklayın > Yuki Yadea E-WILD 20S FATBIKE elektrikli pedallı bisiklet aldım.

Düz yolda elcik gazı ile hızlanırken elcik gazından elinizi çektiğiniz an birden motor freni devreye giriyor. hızınızı düşüyor. Bu sorunu nasıl engelleriz.
Bu bir elektrikli motor özelliği midir . Kesin bilen bir arkadaş yorumlarsa çok sevinirim. Servis normal dir bu olay diyor.

Alacak olanlar görmeden cihazı havaya doğru ağırlını hissedip elinizle şöyle bir tartmadan almayın .Katlandığı halde taşınması ve araba bagajına girmesi söz konusu değil.

Görünüşü sürmesi çok keyifli ama taşımadaki hantallık çok ağır. Artı sitesinde 50km menzil demiş. pehhhhhhh diyorum bir şey demiyorum. anca 15km o da pedalla destek verirseniz. öyle alayım Büyükçekmece den Topkapı giderim diye düşünürseniz yalan olur.

Maksimum elcik ile hızı düz yolda 39km/s (normalde 23,9 km/s .gizli bir menü koymuşlar. Youtube da yabancı ların Fatbike ebike ile ilgili yaptığı yorumlarda gördüm . Denedim hızı 25 den 50 ye çıkartıyorsunuz. Bunlar kağıt üstündeki değerler .Uygulandıktan sonra yazdığım gibi düz ve sürtünmenin az olduğu yolda 39km/s)


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Y
yekzan
2 hafta (594 mesaj)
Bisikleti aldıysanız, yorumlarınızı yazar mısınız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @tunga83

Y
yekzan
2 hafta (594 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: braveman

< Resime gitmek için tıklayın > Yuki Yadea E-WILD 20S FATBIKE elektrikli pedallı bisiklet aldım.

Düz yolda elcik gazı ile hızlanırken elcik gazından elinizi çektiğiniz an birden motor freni devreye giriyor. hızınızı düşüyor. Bu sorunu nasıl engelleriz.
Bu bir elektrikli motor özelliği midir . Kesin bilen bir arkadaş yorumlarsa çok sevinirim. Servis normal dir bu olay diyor.

Alacak olanlar görmeden cihazı havaya doğru ağırlını hissedip elinizle şöyle bir tartmadan almayın .Katlandığı halde taşınması ve araba bagajına girmesi söz konusu değil.

Görünüşü sürmesi çok keyifli ama taşımadaki hantallık çok ağır. Artı sitesinde 50km menzil demiş. pehhhhhhh diyorum bir şey demiyorum. anca 15km o da pedalla destek verirseniz. öyle alayım Büyükçekmece den Topkapı giderim diye düşünürseniz yalan olur.

Maksimum elcik ile hızı düz yolda 39km/s (normalde 23,9 km/s .gizli bir menü koymuşlar. Youtube da yabancı ların Fatbike ebike ile ilgili yaptığı yorumlarda gördüm . Denedim hızı 25 den 50 ye çıkartıyorsunuz. Bunlar kağıt üstündeki değerler .Uygulandıktan sonra yazdığım gibi düz ve sürtünmenin az olduğu yolda 39km/s)

Güle güle kullanın, ıslak zeminde ya da yağmurlu havada çamurluklar işe yarıyor mu acaba, bana kısa göründüler. Menzil kısa geldi, bem hep pedal desteği ile kullanıyorum, 30 km civarı gidiyor (ısparta) motolux roma kullanıyorum. Bahsettiğiniz gizli menünün youtube linkini yazabilir misiniz? Teşekkürler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


B
bosjo
geçen hafta (190 mesaj)
Güle güle kullanın bende Alba Ford 2 düşünüyorum tavsiye eder misiniz ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


A
art1907
geçen hafta (13 mesaj)
@braveman öncelikle hayırlı olsun. Ben de almayı düşünüyorum.

Nerede kullandınız acaba? 15km gerçekten çok az çünkü, bir problem olabilir mi? Fuarda sorduğumda hiç pedal desteği olmadan 50km gideceğini söylediler.

Bir de katlanıp bagajda taşınması için tercih edecektim, siz olmadığını söylüyorsunuz. Araç markanız nedir acaba?
S
SerenChill
geçen hafta (1593 mesaj)
düzgünce bir HYBRID bisiklet alın keyfinize bakın derim.
_____________________________

Eski kullanıcı adı: GeoPro ForumBu mesajda bahsedilenler: @tunga83