Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
5
Cevap
0
Tıklama
1
Öne Çıkarma
DuckDuckGo, Google Privacy Sandbox’a karşı Chrome uzantısını güncelledi

M memoli05 Konu Sahibi
geçen hafta (363 mesaj)

DuckDuckGo, Google Privacy Sandbox’a karşı Chrome uzantısını güncellediGoogle’ın geliştirme aşamasında olduğu ve sadece belirli kişiler üzerinde test ettiği yeni reklam sistemi Privacy Sandbox, tartışmalar sebep oldu. Google, yeni sistemin kullanıcıların verilerini gizleyeceğini belirtse de herkes aynı fikirde değil. Gizlilik odaklı DuckDuckGo da görünüşe göre Privacy Sandbox’a karşı.DuckDuckGo, Chrome’un veri toplamasına karşı çıkıyorGoogle’ın Privacy Sandbox sisteminde bulunan Google Topics ve FLEDGE, belirli kullanıcılar için Chrome tarayıcısı içerisinde kullanılma sunulmuştu. DuckDuckGo, Chrome için gizlilik uzantısını güncelledi ve Google Topics ve FLEDGE’i etkisiz hale getirme seçeneğini ekledi.Ayrıca Bkz.Google, gizlilik odaklı Privacy Sandbox'ın ön izlemesini kullanıma sunduDuckDuckGo’nun Ürün Direktörü Peter Dolanjski, Topics’in reklam hedeflemenin daha az rahatsız edici bir alternatifi gibi görünse de DuckDuckGo’nun buna katılmadığını belirtti. Dolanjski, Chrome’un Topics olsa da internet verilerini toplayıp izinsiz diğer partilerle paylaştığını ve bu sayede üçüncü partilerin izinsiz hedef belirleyebileceğini belirtti. Ayrıca Dolanjski, Google’ın FLEDGE reklam sistemini de eleştirdi. FLEDGE ile üçüncü parti çerezler olmadan Chrome, ilginiz dahilinizde olabilecek reklamları farklı sitelerde tekrar tekrar karşınıza çıkarıyor. Dolanjski, Google'un verilerinizi açık arttırmayla sattığını belirterek FLEDGE'i eleştirdi.Google, değişiklik yapmaya açık olabilirGoogle, yeni reklam sistemi Privacy Sandbox’ı hala test ediyor ve gizlilik savunucuları ve düzenleyicilerden geri bildirim almaya hevesli olduğunu da belirtti. Eğer işler yolunda giderse Google, 2023’ün sonuna kadar üçüncü parti çerezleri engelleyecek ve kendi reklam sistemi Privacy Sandbox’a geçiş yapacak. Siz Privacy Sandbox hakkında ne düşünüyorsunuz?
Kaynak:https://www.engadget.com/duckduckgo-blocks-google-chrome-privacy-sandbox-195818519.html

 Haberi Portalda Gör


J JourneyToTheWest
geçen hafta (443 mesaj)
ublock origin hepsine yetiyor galiba hem takipçi hemde reklam engelleme konusunda. Duckduckgo'nun da nette pek masum olmadığı söyleniyor.Bu mesaja 1 cevap geldi.

R Remining
geçen hafta (693 mesaj)
Olur mu öyle şey DuckDuckGo bey hanım efendi mesela dün Google android 13 ten gizlilikten bahsederken :)

K Karacahmet3201
geçen hafta (65 mesaj)
DDG candır

E esmerbuyucu
geçen hafta (7970 mesaj)
Verilerle daha ne kadar büyümeyi düşünüyorlar, karadelikte değiller bildiğim kadarıyla. Bu tür girişimler az bile.

D der_Kaiser
geçen hafta (246 mesaj)
Aynen, ben de uzun zamandır hem PC hem de mobilde kullanıyorum uBlock Origin'i. Kafam ve gözlerim çok rahat. Nerdeyse orijinal sayfaların tadını çıkarıyorum

Bu mesajda bahsedilenler: @JourneyToTheWest
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.