Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
8
Cevap
0
Tıklama
5
Öne Çıkarma
DuckDuckGo e-posta mahremiyeti sunan yeni projesini test ediyor

O Ozgur Kartal Konu Sahibi
2 hafta (80 mesaj)

Şirket, E-posta Koruması(Email Protection) adını verdiği hizmet aracılığıyla yönlendirilen mesajları asla kaydetmeyeceğini söylüyor.

Gizlilik odaklı arama motoruyla tanınan DuckDuckGo, e-posta izleyicilerini engellemeyi amaçlayan yeni bir hizmet duyurdu. E-posta Koruması isimli uygulama artık beta sürümünde mevcut. İzleyici Koruması kişisel verilerinizi korumak amacıyla e-postalarınızdan izleyicileri temizleyen ücretsiz bir yönlendirme hizmetidir.DuckDuckGo, e-postaların yaklaşık yüzde 70'inin izleyici içerdiğini belirtiyor. Bunlar, gönderene bir e-postayı ne zaman açtığınızı, ona eriştiğiniz cihazı ve hatta onu okurken nerede olduğunuzu söylemek için kullanılabilir. Şirket, izleyicilerin reklam araştırması için de kullanılabileceğini belirtiyor.E-posta Koruması hizmetini kullanmak için ücretsiz bir @duck.com e-posta adresine kaydolmanız gerekiyor. DuckDuckGo, bu adrese gönderilen e-postalardaki izleyicileri çıkaracak ve mesajları temizlenmiş şekilde gelen kutunuza iletecek. Şirket, sistemlerinin hiçbir zaman e-postaları kaydetmeyeceğini, hatta gönderenin veya alıcının e-posta adresini bile kaydetmeyeceğini söylüyor. İzleyici içeren bir e-posta aldığınızda, DuckDuckGo'nun hangi izleyicileri temizlediğini görebileceksiniz.Şirketlerin sizi e-posta ile izlemesini engellemek için rastgele adresler de oluşturabilirsiniz. Hizmetin bu kısmı, Apple'ın E-postamı Gizle seçeneğine oldukça benziyor. DuckDuckGo'nun bu girişimi, uygulaması ve tarayıcı uzantısı ile birlikte çoklu platformlarda çalışabiliyor.

İstenmeyen e-postalardan kurtulmak çok kolayBir sitenin veya uygulamanın size spam göndereceğini veya e-posta adresinizi başka bir yerde paylaşabileceğini düşünüyorsanız, tek kullanımlık bir adres oluşturabilirsiniz. Örneğin, ücretsiz bir denemeye kaydolurken bu kullanışlı bir özellik olabilir. DuckDuckGo, herhangi bir göndericiden ısrarla gönderilen bir e-postayı almayı durdurmak istiyorsanız, kendi uygulamalarıyla bunun çok kolay olacağını söylüyor.DuckDuckGo, E-posta Koruması özelliğini beta sürümde kullanmak isteyenler için bir bekleme listesi uygulaması başlattı. Kaydolmak için herhangi bir kişisel bilgi vermeniz gerekmiyor. Bulunduğunuz zaman dilimine göre sıraya alınıp, sıranız geldiğinde e-posta ile bilgilendiriliyorsunuz. Kaydolmak ve sıraya girmek için DuckDuckGo iOS veya Android uygulamasını açın, ardından Ayarlar, Beta Özellikler ve E-posta Koruması'na gidin, ardından Özel Bekleme Listesine Katıl seçeneğine dokunun.
Kaynak:https://www.engadget.com/duckduckgo-email-protection-tracking-pixels-privacy-151024634.html?guccounter=1&guce_referrer=aHR0cHM6Ly9uZXdzLmdvb2dsZS5jb20v&guce_referrer_sig=AQAAADLFMnVx6QqzzOynRrdSQzP3eOblYf7ucn8NHy4jpSV5bSrayY2uJxXe3mnXmDK-zI7amTb9-CM9Gxjf7aNh2NHwnq6hbANS3IRKxBDrm5zRyOD5r-BTBCtlixA3MGr1qvplAgCMV-4N33KwEy-9FoHjLA_NDUlIvn1mqh7kyyJA

 Haberi Portalda Gör


_____________________________

Eski kullanıcı adı: Marv-


Aga bizene DH anasayfasından. Biz forumda dolaşıp buradan haber okuyoruz. Bu, kullanıcının sorunu değil. DH teknik ekibinin artık şu saçmalığa bir çözüm bulması lazım.
Yoruma Git
Kartal Göz - geçen hafta +8
Haber okunamıyor. Haberin tüm html kodları görünüyor.
Yoruma Git
Yorumun Devamı MehmetNY - geçen hafta +7

M maximus8282
geçen hafta (1034 mesaj)
Davetiyesi olan var ise bizde kayıt olalım.< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


M MehmetNY
geçen hafta (1054 mesaj)
Haber okunamıyor. Haberin tüm html kodları görünüyor.

Her haberinizde bu paylaşımı yapmadan düzeltemiyor musunuz?
Lütfen artık şu haberleri yayınladıktan sonra kontrol edin. Şu sorunu çözün


< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MehmetNY -- 22 Temmuz 2021; 17:5:17 >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

E Erturrk
geçen hafta (688 mesaj)
Davetiye kodu olan varsa ben de kaydolmak isterim.< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


E einhander
geçen hafta (7265 mesaj)
haberlerın yarısını boyle goruyorum
Bu mesajda bahsedilenler: @MehmetNY

O Ozgur Kartal Konu Sahibi
geçen hafta (80 mesaj)
forum kısmından değil, donanimhaber.com anasayfadan bakmayı deneyin< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


_____________________________

Eski kullanıcı adı: Marv-

Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @MehmetNY

A azizfikri
geçen hafta (836 mesaj)
gmail hesabımızı buraya yönledirsek güzel olur.< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


K Kartal Göz
geçen hafta (14335 mesaj)
Aga bizene DH anasayfasından. Biz forumda dolaşıp buradan haber okuyoruz. Bu, kullanıcının sorunu değil. DH teknik ekibinin artık şu saçmalığa bir çözüm bulması lazım.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Ozgur Kartal

M MehmetNY
geçen hafta (1054 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Ozgur Kartal

forum kısmından değil, donanimhaber.com anasayfadan bakmayı deneyin
Önerdiğiniz çözüm bu mu gerçekten?
Rezalet, başka bir şey değil.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.