Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
8
Cevap
0
Tıklama
5
Öne Çıkarma
DuckDuckGo e-posta mahremiyeti sunan yeni projesini test ediyor

O Ozgur Kartal Konu Sahibi
2 ay (96 mesaj)

Şirket, E-posta Koruması(Email Protection) adını verdiği hizmet aracılığıyla yönlendirilen mesajları asla kaydetmeyeceğini söylüyor.

Gizlilik odaklı arama motoruyla tanınan DuckDuckGo, e-posta izleyicilerini engellemeyi amaçlayan yeni bir hizmet duyurdu. E-posta Koruması isimli uygulama artık beta sürümünde mevcut. İzleyici Koruması kişisel verilerinizi korumak amacıyla e-postalarınızdan izleyicileri temizleyen ücretsiz bir yönlendirme hizmetidir.DuckDuckGo, e-postaların yaklaşık yüzde 70'inin izleyici içerdiğini belirtiyor. Bunlar, gönderene bir e-postayı ne zaman açtığınızı, ona eriştiğiniz cihazı ve hatta onu okurken nerede olduğunuzu söylemek için kullanılabilir. Şirket, izleyicilerin reklam araştırması için de kullanılabileceğini belirtiyor.E-posta Koruması hizmetini kullanmak için ücretsiz bir @duck.com e-posta adresine kaydolmanız gerekiyor. DuckDuckGo, bu adrese gönderilen e-postalardaki izleyicileri çıkaracak ve mesajları temizlenmiş şekilde gelen kutunuza iletecek. Şirket, sistemlerinin hiçbir zaman e-postaları kaydetmeyeceğini, hatta gönderenin veya alıcının e-posta adresini bile kaydetmeyeceğini söylüyor. İzleyici içeren bir e-posta aldığınızda, DuckDuckGo'nun hangi izleyicileri temizlediğini görebileceksiniz.Şirketlerin sizi e-posta ile izlemesini engellemek için rastgele adresler de oluşturabilirsiniz. Hizmetin bu kısmı, Apple'ın E-postamı Gizle seçeneğine oldukça benziyor. DuckDuckGo'nun bu girişimi, uygulaması ve tarayıcı uzantısı ile birlikte çoklu platformlarda çalışabiliyor.

İstenmeyen e-postalardan kurtulmak çok kolayBir sitenin veya uygulamanın size spam göndereceğini veya e-posta adresinizi başka bir yerde paylaşabileceğini düşünüyorsanız, tek kullanımlık bir adres oluşturabilirsiniz. Örneğin, ücretsiz bir denemeye kaydolurken bu kullanışlı bir özellik olabilir. DuckDuckGo, herhangi bir göndericiden ısrarla gönderilen bir e-postayı almayı durdurmak istiyorsanız, kendi uygulamalarıyla bunun çok kolay olacağını söylüyor.DuckDuckGo, E-posta Koruması özelliğini beta sürümde kullanmak isteyenler için bir bekleme listesi uygulaması başlattı. Kaydolmak için herhangi bir kişisel bilgi vermeniz gerekmiyor. Bulunduğunuz zaman dilimine göre sıraya alınıp, sıranız geldiğinde e-posta ile bilgilendiriliyorsunuz. Kaydolmak ve sıraya girmek için DuckDuckGo iOS veya Android uygulamasını açın, ardından Ayarlar, Beta Özellikler ve E-posta Koruması'na gidin, ardından Özel Bekleme Listesine Katıl seçeneğine dokunun.
Kaynak:https://www.engadget.com/duckduckgo-email-protection-tracking-pixels-privacy-151024634.html?guccounter=1&guce_referrer=aHR0cHM6Ly9uZXdzLmdvb2dsZS5jb20v&guce_referrer_sig=AQAAADLFMnVx6QqzzOynRrdSQzP3eOblYf7ucn8NHy4jpSV5bSrayY2uJxXe3mnXmDK-zI7amTb9-CM9Gxjf7aNh2NHwnq6hbANS3IRKxBDrm5zRyOD5r-BTBCtlixA3MGr1qvplAgCMV-4N33KwEy-9FoHjLA_NDUlIvn1mqh7kyyJA

 Haberi Portalda Gör

Aga bizene DH anasayfasından. Biz forumda dolaşıp buradan haber okuyoruz. Bu, kullanıcının sorunu değil. DH teknik ekibinin artık şu saçmalığa bir çözüm bulması lazım.
Yoruma Git
Kartal Göz - 2 ay +8
Haber okunamıyor. Haberin tüm html kodları görünüyor.
Yoruma Git
Yorumun Devamı MehmetNY - 2 ay +7

M maximus8282
2 ay (1044 mesaj)
Davetiyesi olan var ise bizde kayıt olalım.< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


M MehmetNY
2 ay (1198 mesaj)
Haber okunamıyor. Haberin tüm html kodları görünüyor.

Her haberinizde bu paylaşımı yapmadan düzeltemiyor musunuz?
Lütfen artık şu haberleri yayınladıktan sonra kontrol edin. Şu sorunu çözün


< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MehmetNY -- 22 Temmuz 2021; 17:5:17 >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

E Erturrk
2 ay (690 mesaj)
Davetiye kodu olan varsa ben de kaydolmak isterim.< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


E einhander
2 ay (7273 mesaj)
haberlerın yarısını boyle goruyorum
Bu mesajda bahsedilenler: @MehmetNY

O Ozgur Kartal Konu Sahibi
2 ay (96 mesaj)
forum kısmından değil, donanimhaber.com anasayfadan bakmayı deneyin< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @MehmetNY

A azizfikri
2 ay (880 mesaj)
gmail hesabımızı buraya yönledirsek güzel olur.< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


K Kartal Göz
2 ay (14564 mesaj)
Aga bizene DH anasayfasından. Biz forumda dolaşıp buradan haber okuyoruz. Bu, kullanıcının sorunu değil. DH teknik ekibinin artık şu saçmalığa bir çözüm bulması lazım.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Ozgur Kartal

M MehmetNY
2 ay (1198 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Ozgur Kartal

forum kısmından değil, donanimhaber.com anasayfadan bakmayı deneyin
Önerdiğiniz çözüm bu mu gerçekten?
Rezalet, başka bir şey değil.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.