Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
2
Cevap
199
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Dsmart Receiver HD kanallarda Görüntü Kalite Sorunu
T
7 ay
Çavuş
Konu Sahibi

Dsmart eski üyesiydim. Yeni teklif ile takrardan üyelik başlattım. Kartsız bir uydu cihazı bağladılar. Açar açmaz kanalların görüntü kalitesinin kötülüğü dikkatimi çekti.

Manuel arama ile yerel kalanların hd yayınlarını buldum.

Gerçektende Uydu üzerinden gelen yayın ile Dsmart üzerinden gelen yayın arasında inanilmaz bir kalite farkı var.

Bu durum sizdede böylemi.
Cihaz değişimi talep etsem çözüm olurmu.

Yoksa direk iptalmi ettirsem. Bu şekilde kulanmak mantıklı değil. Çamur gibi görüntü var.A
7 ay
Yarbay

Bitrate düşüktür.S
7 ay
Yarbay

Cihazı iade edip Smartcard talep edin, bence...

Dsmart platformunun smartcard 'lı cihazlarının görüntü kalitesi hakkında fikrim yok. Çevrenizde smartcard girişli dsmart cihazı kullananlar varsa, görüntü kalitesi hakkında fikirlerini sorabilirsiniz.

Ancak, forumdan takip edebildiğim kadarıyla, dsmart platformunun smartcard girişli cihazlarının görüntü kalitesi de genel olarak beğenilmiyor.

Yani anlayacağınız, Dsmart platformunu izlemek istiyorsanız, iyi kalitede görüntü için, universal cihaz satın almak gerekmektedir.

Tabi sonrasında, "modül + smartcard" çalıştıran modül giriş yuvası olan bir uydu cihazına ihtiyacınız olacak.

Ancak, CI( Common Interface ) girişli universal uydu cihazları içinde, görüntü kalitesi iyi olan cihazlar var. Ama o cihazlar da çok pahalı. En az 5 bin TL gibi rakamları gözden çıkarmanız gerekecektir.

Hasılı kelam; rakamları değerlendirin. Universal cihaz temini sizin bütçenizi aşacaksa, dsmart'ı komple iptal ettirin gitsin.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.