Tarihin hiçbirşey üretmeden emek vermeden hiçbir halta yaramadan vergilerle para aktarılan gereksiz bir kurum.Aklı selim biri gelse yapacağı ilk iş bu kurumu özelleştimek olur.Gits... |
Tarihin hiçbirşey üretmeden emek vermeden hiçbir halta yaramadan vergilerle para aktarılan gereksiz bir kurum.Aklı selim biri gelse yapacağı ilk iş bu kurumu özelleştimek olur.Gitsin neye inanıyorsa parasını versin inansın.Ben inanmıyorum benim vergimle para gidiyor buraya.Benim hakkım nolucak? Geri kalmış çöp bir Ülkeden çok şey istiyoruz işte.İnsanları kandırma kurumu Duayı arapça okurlar kimse anlamını bilmez 100 kişiye sor 99 bilmez net! ama para isteyince yardım isteyince Türkçe söylerler herkes anlasın die ne hikmetse onu arapça söylemiyorlar.Yazık acınası bir durum değilmi? |
Ruhban sınıfı olmasa birileri nasıl iktidar olacak? |
Bir kere bile camiye gitmeden imamların 7000 lira maaşını ödüyorum istemiyorum abi |
Up |
Diyaned işlerini destekliyorum. Bu dünya geçici önemli olan öteki taraf. |
Allahi bulmak için radar mi gelistiriyorsunuz? |
Ruhban sınıfı olmasa birileri nasıl iktidar olacak? |
Günde 1 saat namaz kıldıran başka işi olmayan personel? |
Savunmuyorum bu durumu ama temizlik, sosyal islerde yapiyorlar. |
Bizim 3-4 bin nüfuslu küçücük ilçede 4-5 tane cami var. Her köyde cami var. Büyükşehirlerde her mahallede 10-15 cami var. %80'i personel gideri al şurdan bak https://stratejigelistirme.diyanet.gov.tr/Documents/2020%20Y%C4%B1l%C4%B1%20Kurumsal%20Mali%20Durum%20ve%20Beklentiler%20Raporu%20(Tablo).pdf Hatta sigortalarıyla birlikte %90 |
%20si de bentley maybach falan iste |
Tarihin hiçbirşey üretmeden emek vermeden hiçbir halta yaramadan vergilerle para aktarılan gereksiz bir kurum.Aklı selim biri gelse yapacağı ilk iş bu kurumu özelleştimek olur.Gitsin neye inanıyorsa parasını versin inansın.Ben inanmıyorum benim vergimle para gidiyor buraya.Benim hakkım nolucak? Geri kalmış çöp bir Ülkeden çok şey istiyoruz işte.İnsanları kandırma kurumu Duayı arapça okurlar kimse anlamını bilmez 100 kişiye sor 99 bilmez net! ama para isteyince yardım isteyince Türkçe söylerler herkes anlasın die ne hikmetse onu arapça söylemiyorlar.Yazık acınası bir durum değilmi? |
Bir kere bile camiye gitmeden imamların 7000 lira maaşını ödüyorum istemiyorum abi |
Mesela bizim diyanetin kurup finanse ettigi Turk Islam Vakfi ve Camisi var Bukreste. Bu tarz yurtdisinda da Islami yaymak icin camiler vs aciyorlar izin verilen ulkelerde, Kostence sehrinde de var. Gecenlerde Islami merak eden ve musluman olmayi dusunen bir rumen arkadasimi goturdum. Gayet acikladilar sorularini yanitladilar rumence olarak, rumence ilmihal verdiler okusun diye. Yemege davet ettiler sagolsunlar, ayrica fakirlere de yardim yapiyorlar kurban vs islerimizde yardimci oluyorlar onlari ihtiyac sahiplerine ulastiriyorlar. Butcesi fazla mi fazla dogrudur gereksiz seyler cok makam arabalari fln olmamali. Ama hicbirsey yapmiyor sananlara buzdaginin gorunmeyen kismini biraz aciklamak istedim. |
Komple İslam nolcak ki baska |
Malesef işte bunun için başımızdaki siyasal islamcıları göndermemi gerek.Halkın %80 i böyle zamanında uyutulmuş daha uyutulmayada devam ediyor.Bende istemiyorum ama şu Ülkede belki bir 100 yıl sonra olur.Kamu kurumları herkese eşit hizmet vermelidir kişi islama inanmıyorsa onun vergisini buraya aktarmanın hiçbir mantığı ve izahı yoktur.Din toplumsal birşey değildir kişiye özeldir.Herkesin istediği dine inanma veya inanmama hakkı vardır.Durum bu olunca islama vergiyle para aktarmak tamamen boş işdir.Hayret birtane trol topa tutmamış beni daha çok enterasan 🤣 |
aslında 40 dakika tabiki ücreti alınarak kılınan çoğu camide cuma bayram yada kandillerden başka pek kişi bulamazsınız cami cemaati olan çoğu yerde 3-4 kişilik devamlı cemaat olur onun dışında hava civa kilise papazlarına kızarlar para ile günah temizliyor diye kendilerini görmezler para ile namaz kıldırdıklarını |
beyler din eğitimi almassanız hayatı anlayamazsınız bir evliyanın sözü var 15 sene oku ama dünyaya niçin geldiğini bilmek için 1 kelime öğrenme size soruyorum neden doğduk neden büyüyoruz neden ölüyoruz ateistler bile ölümü inkar etmezken. |
< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >