Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
2
Cevap
332
Tıklama
0
Öne Çıkarma
!Dikkat - Universe Constant-Swiss Made
S
2 ay
Teğmen
Konu Sahibi

Arkadaslar Merhabalar!!

Son zamanlarda ilgimi çeken ve üzerinde düşünmelerimi sizlerle paylaşmak istediğim Universe Constant markalı bir saat buldum. Popi Saat firmasındaki satıcılar bu saatin tasarımını övgüyle anlatıyorlar; gerçekten ilgi çekici ve modern hatlara sahip olduğunu söylüyorlar. Hatta bazıları, bu saatlerin Maurice Lacroix, Rado nun alt klasmanlarındaki modellerle karşılaştırıldığında çok daha üstün olduğunu iddia ediyorlar.

Ancak, saat hakkında yapılan bu kadar pozitif yorumun aksine, saatle ilgili detaylı teknik bilgi veya doğrulanabilir bir üretici kaynağı bulmak mümkün değil. Üstelik, Swiss made etiketi taşımasına rağmen markanın resmi bir web sitesi dahi yok. Instagram sayfası ise gönderi yokluğu ve sadece üç takipçisiyle kafa karıştırıcı bir durumda.

Teknik olarak saat, mekanik bir mekanizma ile çalışıyor ve piyasa fiyatı olarak 60k(Mayis 2024:)) )bandında bir değere sahip. Ancak, genellikle bu fiyat aralığındaki İsviçre saatlerinde beklenen kalite ve detaylarla karşılaşmak mümkündür. Fason üretim olma ihtimali ve üretici bilgisinin net olmaması, saat hakkında kafa karışıklığına yol açıyor.

Satıcıların övgülerine ek olarak, saatler “distribütör garantisi” kapsamında olduğunu da iddia ediyorlar. Bu, satış sonrası destek hizmetinden yararlanabileceğinizi ve kaliteli ile güvenli alışveriş yapabileceğinizi vaat ediyor. Ancak, markanın neredeyse hiç dijital varlığı olmaması ve çok az takipçiye sahip olması, bu tür iddiaların ne kadar güvenilir olduğunu sorgulamamıza neden oluyor. Garantinin ne kadar kapsamlı olduğu ve gerçekte ne kadar destek sağladığı meçhul.

Eğer bu modeli satın almayı düşünüyorsanız, lütfen daha bilinen ve güvenilir markalarla karşılaştırarak, detaylı bir araştırma yapın. Dikkatli olun, çünkü bu saat hakkında sunulan bilgiler yetersiz ve pek inandırıcı değil. Piyasada daha iyi bilinen ve kanıtlanmış kalitesi olan saatlere yönelmek daha sağlıklı olabilir.


0k bütçeniz varsa ve nasıl harcayacağınız konusunda en ufak bir fikriniz yoksa, işte size mükemmel bir fırsat. Ancak unutmayın, satın aldıktan sonra pişmanlık duymanız yüksek olasılık, garantiden daha kesin!< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

S
geçen ay
Er

Merhabalar.

Bu marka saatler yapılan reklamlar ve ilgi çekici tasarımlarıyla dikkatimi çekmişti. Benzer şekilde bu saat markası ile bilgi aradığımda satış yapan sayfalar dışında herhangi bir sayfaya ulaşamadım.

Bunun dışında bu marka ile ilgili uluslararası patent başvuruları bulunmakta ve patent sahibi "SAAT VE SAAT SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ" olarak görünmektedir. Marka sahibi kendileri olabilir mi? Kendi sitelerinde de bu marka ürünlerin sayfalarında "Sitemizde bulunan tüm Universe Constant Ürün Modelleri SAAT VE SAAT SANAYİ TİCARET A.Ş güvencesi altındadır." açıklaması görülmekte.

Saatlerde hangi mekanizmaların bulunduğu ile ilgili detay bilgi bulunmamaktadır. Kaliteli bir İsviçre üretimi mekanizma ve tasarımları ile söylendiği gibi "Maurice Lacroix, Rado'nun alt klasmanlarındaki modellerle karşılaştırıldığında çok daha üstün olduğu" düşünülebilir ama yeterli bilgi olmaması nedeniyle yorum yapmak zor. Saatlerin fiyatları da göz önünde bulundurulduğunda bu saatleri düşünenlerin araştırarak ilerlemesi yerinde olacaktır.T
2 hafta
Yarbay

Saat & Saat düzenli olarak 2-3 yılda bir bir swiss made saat markası yaratıyor. İlki tutmayınca ikincisi, ikincisi tutmayınca üçüncüsü...

Universe Constant da Saat & Saat'ın kendi yarattığı bir marka. Kalitesini bilemem, görmedim, incelemedim ama özgün bir saat markası olmadığını bilmenizde fayda var.

Saat & Saat pazarlama danışmanlarına, yoksa pazarlama departmanına daha yaratıcı marka isimleri yaratmalarını öneririm. Universe Constant çok uyduruk duruyor.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.