Dental fotoğrafçılık yapmak istiyorum vakalarımı fotoğraf video şeklinde arşivlemek before-after yapmak sosyal medyada paylaşmak gibi düşüncelerim var Ama gerek maddi sebepler gerek profesyonel olmamam gibi sebepler dolayısıyla hemen kaliteli bir makine alıp bodoslama para bayılmak istemiyorum Belki sarmayacak ya da bi anlık hevesle böyle düşünüyorum sonra Hevesimi alınca bırakacağım Başta şöyle 2-3 binlik bi dijital fotoğraf makinesi alsam hem kendimi geliştirsem hem de yavaş yavaş öğrensem ileride param olunca sağlam bir şey alsam diye düşünüyorum Dijital makineler aşırı iyi olmasa da güzel çekim sağlar mı Benim işim ağız içini çekmek büyük alan çekmeyeceğim başlangıç için bunu düşünüyorum profesyonelleşirsem bu işe sağlam para dökerim o zaman yeni pahalı makine lensler falan alırım.https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_sony-dsc-w830-dijital-kompakt-foto%C4%9Fraf-makinesi-siyah-1217191.html Mesela bu şimdilik acemilik döneminde benim işimi görür mü
Ikinci el alın. Fotoğraf makinesi konusunda fiyatlarda müthiş saçmalıklar var. Az bir düzgün diyeceğiniz makine yok. Olympus omd em5, em10 ve em10 mark 2 de öneririm ikinci el.
5 cm'e odaklayabiliyor. Üzerindeki Zeiss Tessar objektif aydınlık, görüntü stabilizasyonu var. Bence iş görür.
Yalnız aydınlatma kısmını düşünmeniz gerekecek. Profesyonel makinalarda makro çekim için objektife takılabilen LED aydınlatmalar var, ama onlarda da objektifler büyük olacak, bu makinadaki gibi rahat yaklaşamayacaksınız.
· Daha yetenekli olarak Canon PowerShot SX620 tavsiye edebilirim.
· Canon PowerShot Zoom monoküler de enteresan olabilir. 1 metreden yakına odaklamıyor fakat uzaktan çekim imkanıyla mevcut aydıtlatmayı kullanabilir. Bunu direkt olarak değilse de incelemeniz için tavsiye edebilirm.
Bu canlı yayına katılıp soruna yanıt alabilirsin. Ben sorularımı çocuk fotoğraf çekmi video kayıtı için kendisine sordum. Yurtdışında yaşayan profesyonel fotoğrafçı.
Efendiler selam herkese, fotoğraf makineleri hakkında hiç bir fikrim yok, ilk defa alacağım 2.300 TL 2. el Sony alpha a35 18-55 almayı düşünüyorum, gezerken manzara, doğa, şehir fotoğrafları çekmek için. Sizce bu bütçeye ve amaçlara uygun bir kameramı telefon kameraları ile kıyaslayacak olsanız yaklaşık hangi iphone modeli ile kıyaslanabilir alırken nelerine dikkat etmem gerek, düşünceleriniz neler yardımcı olursanız çok memnun olurum şimdiden teşekkürler.
Ama gerek maddi sebepler gerek profesyonel olmamam gibi sebepler dolayısıyla hemen kaliteli bir makine alıp bodoslama para bayılmak istemiyorum
Belki sarmayacak ya da bi anlık hevesle böyle düşünüyorum sonra Hevesimi alınca bırakacağım
Başta şöyle 2-3 binlik bi dijital fotoğraf makinesi alsam hem kendimi geliştirsem hem de yavaş yavaş öğrensem ileride param olunca sağlam bir şey alsam diye düşünüyorum
Dijital makineler aşırı iyi olmasa da güzel çekim sağlar mı
Benim işim ağız içini çekmek büyük alan çekmeyeceğim başlangıç için bunu düşünüyorum profesyonelleşirsem bu işe sağlam para dökerim o zaman yeni pahalı makine lensler falan alırım.https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_sony-dsc-w830-dijital-kompakt-foto%C4%9Fraf-makinesi-siyah-1217191.html
Mesela bu şimdilik acemilik döneminde benim işimi görür mü
< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >