Bu yazı, merak eden arkadaşlara bilgi verme amaçlıdır.
Aracım 2010 model c4 grand picasso. Bildiğiniz üzere bu modellerde bluetooth bulunmamakta. İnternette yaptığım araştırmalarda, sonradan bu aparatı taktırabildiğimizi gördüm.
Ben de bu aparatı internetten tedarik ettim ve müzik sistemi işi yapan bi yerde montajını yaptırdım. Ancak bu aracın teybinde aux menüsü kapalı olduğu için, aux u açtırmak için de ayrıca bir elektrikçiye gitmem icap etti. Şuanda telefondan bluetooth ile müzik çalabilir hale geldim. Ancak mikrofon olmadığı için telefon görüşmesi yapılamıyor. Ben bunu bilerek yaptırdım.
Bu işlemler ufak işler olduğu için ustalar gönülsüz yaklaştı biraz, birkaçı başından savdı. Yapacak birini bulunca, fiyat noktasında pazarlık yapma şansım pek olmadı. Aparat + işçiliklerle bana maliyeti 480 TL oldu.
facebook citroen sayfasında aux için kamil erdem diye birisi yapıyor istanbul içi kendisi eve iş yerine nereye istersen oraya geliyor yada orta bi yerde buluşup yaptırıyorsun. hatırladığım kadarıyla tüm işlemleri 250 civarına yapıyor. 15 bin kişilik grupta bu arkadaşa yaptırmayan kalmadı. fiyatlar ne oldu bilemiyorum. herşey o kadar hızlı artıyor ki aklımızda fiyat algısı kalmadı artık.
Bu aparat yoktu zamanında. Aux bağlatmıştım, Bluetooth'u da harici adaptörler ile yapıyordum. Hatta onu da uzatıp çakmaklık girişinden güç alıyordum. 207'ye seviye atlatmıştı. Bir de üzerine hız sabitleme taktırtmıştım. O yıllarda üretilen bir arabaya göre çok iyi özelliklerdi..
Harika bir araçtır. Bekleneni fazlası ile verir ve bana arıza çıkarmamıştı. Sonra kıyamadım kardeşime verdim 5 yıl da onlar kullandı sorunsuz. Sonradan bende CC taktırmıştım, sadece kol alıp aktif edilmişti. Bazen keşke satılmasaydı diyorum.
16" jantlar, kaliteli iç döşeme, yolcu ve sürücü kolçakları, göstergeleri herşeyi ile çok sevimli bir arabaydı.
Bu yazı, merak eden arkadaşlara bilgi verme amaçlıdır.
Aracım 2010 model c4 grand picasso. Bildiğiniz üzere bu modellerde bluetooth bulunmamakta. İnternette yaptığım araştırmalarda, sonradan bu aparatı taktırabildiğimizi gördüm.
Ben de bu aparatı internetten tedarik ettim ve müzik sistemi işi yapan bi yerde montajını yaptırdım. Ancak bu aracın teybinde aux menüsü kapalı olduğu için, aux u açtırmak için de ayrıca bir elektrikçiye gitmem icap etti. Şuanda telefondan bluetooth ile müzik çalabilir hale geldim. Ancak mikrofon olmadığı için telefon görüşmesi yapılamıyor. Ben bunu bilerek yaptırdım.
Bu işlemler ufak işler olduğu için ustalar gönülsüz yaklaştı biraz, birkaçı başından savdı. Yapacak birini bulunca, fiyat noktasında pazarlık yapma şansım pek olmadı. Aparat + işçiliklerle bana maliyeti 480 TL oldu.