Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
1
Cevap
92
Tıklama
0
Öne Çıkarma
çakmak ateş rengi
S
4 ay
Er
Konu Sahibi

Elimde pürmüz benzeri bi çakmak var. ilk aldığımda yeşil ateş yanıyordu ama sonra gazı bitti yeni gaz ekledim şuan normal ateş renginde. hangi gazı kullanmalıyım? veya daha önceden içinde zippo benzin falan mı vardı yardımcı olur musunuz
L
4 ay
Çavuş

Çakmaklar genellikle hafif hidrokarbon gazı olan butan veya izobütanı kullanır. Bu gazlar renksiz veya hafif sarı renkte yanarlar. Ancak, bazı çakmaklar özel olarak tasarlanmış ve belirli kimyasallar eklenmiş gazları kullanabilirler. Bu kimyasalların eklendiği durumlarda ateş rengi değişebilir.
Yeşil ateş rengi genellikle belli metal tuzlarının varlığına bağlıdır. Örneğin, baryum tuzları yeşil bir renk verir. Ancak, çakmaklarda böyle özel bileşenlerin kullanıldığı nadir durumlar vardır.
Eğer çakmağınızın ilk aldığınızda yeşil ateş yaktığını ve sonradan gazını değiştirdiğinizde renk değiştiğini söylüyorsanız, büyük olasılıkla gazın içeriği değişmiş olabilir veya yeni gazın içinde özel bileşenler bulunmuyor olabilir. Normal bir çakmak gazı kullanmanız ve çakmağınızı doğru şekilde doldurmanız gerekmektedir. Ayrıca, çakmağınızın içinde daha önceden başka bir madde kullanılıp kullanılmadığını bilemiyorsanız, güvenlik amacıyla normal çakmak gazını kullanmanız önerilir.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.