W

Yüzbaşı
24 Eylül 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
7 üye
Görüntülenme (?)
132 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
W
2 ay
SEKRETERCELL iptal etmek için örgütleniyoruz.
Turkcellin dolandıranCELL servisini lütfen iptal ediniz. Karşı tarafı bilmeden mağdur ederek defalarca 2.30 TL gereksiz harcama yansıtabilirsiniz.

IPTAL SEKRETER yazıp 2200 gönderiyoruz.

Daha hassas Turkcell kullanıcılar var ise BTK üzerinden şikayet bile edebilirler, bu durum gündeme gelmiş. Büyük yaptırımlar yapılacak. Lütfen şikayetlerin artmasını sağlayalım.
https://www.turkcell.com.tr/servisler/sekreterim
W
3 ay
18.000 Arçelik inverter klima yer değişikliği
Merhabalar. Daha kolay anlaşılsın diye çizdim. Eski bina olduğu için çok sıkıntılı bir salon yapısı var. Çizmiş olduğum yeni yeri soru işareti ile belirttim. Oraya aldırırsam çok daha verimli salona ve salondaki odaya geleceğini düşünüyorum. Mümkün müdür acaba? Yoksa hiç riske girmeyeyim mi? Şimdiden herkese teşekkürler.

Ortalama 7-8 metre hortum ile tam evin merkezinde olmuş olacak. Mutfağa - koridor ve salondaki oda. Farklı çözümleri de dinleyebilirim.< Resime gitmek için tıklayın >
W
3 ay
Eski numaramı nasıl alabilirim?
Merhabalar. 15 yıl önce reşit olmadığımdan dolayı (15 yaşındaydım) kuzenimin üzerine hat almıştım. O zamandan beri değiştirmedim ayni numara kullandım. Şimdi kendi üzerime almak istiyorum ancak 190₺ devir parası istiyor Turkcell

Yeni hat fiyatı Turkcell : 150₺ + 40₺ devir

Yasal sahibi kuzenim iptal ettirse ayni numarayı talep edebilir miyim? Ya da eski numaramı en uygun şekilde nasıl üzerime alabilirim?
W
12 ay
Gelin de Turkcell’in şark kurnazlığına bakın!
Yıllardır dönen bir tezgah bu. Küçümsenecek bi tutar olduğundan kimse umursamıyor herhalde. Ama milyon kişilere vurduğunuzda gizli hazine !

Turkcell’in kendi abonelerine izinsiz, gizlice ve onay almadan verdiği çakalCell hizmeti pardonnn sekreterCELL diye bir hizmet. Önceden 30-40 kuruş falandı. Şimdi tamm tamına 1,59₺ olmuş, yani bir simit bir ekmek parası ?!?!

Olayın en büyük çakallığı da bu hizmeti özellikle yaşlılar farkedemiyorlar, aradıkları Turkcell abonesi çalıyor çalıyor çalıyor.... ve aradığınız kişi cevap vermiyor sinyal sesinden sonra 1 lira 59 kuruş bayılın... diyor. Normalde çalar çalar çalar uzunca sonra hat düşerdi ve mağdur olunmazdı !!

İkinci düdükleme Kısmı ise, direkt konuya giriyor; sinyal sesinden sonra mesaj bırakınız???? Diyor ondan sonra “ulaşılmıyor” diyor! Normalde ve diğer tüm operatörlerde direkt aradığınız aboneye şu ulaşılmıyor lütfen daha sonra tekrar deneyiniz ve hatta filmlere konu olan The person is Busy kısmı gelirdi.

Şimdi ben çevremde kime denk gelsem IPTAL SEKRETER yazıp 2200a gönderdim. Ama böyle uğraşılır mı? Biraz önce 72 yaşında ki dayımız yeni alışmaya çalıştığı akıllı telefonda tam 10 kere bu tezgaha yakalanmış. Faturasını incelediğimde gördüm, 15,90₺ özel servisler yazıyordu. Onda da iptal ettirdim ama ne fayda sağlar ki? Önemli olan karşı tarafı aradığında dikkat etmeli. Hatta sadece yaşlılar değil, bazen ben bile yanlışlıkla o kısma denk gelmiştim 1 kere de olsa..

Şimdi bu gizli büyük vurguna dur demeyen BTK ve diğer kurumlar izlemeye devam etsin. Gelin de vurguna bakın; Turkcell’in son açıklanan rakamlarda 25 milyon abonesi vardı. Bunlardan 10 milyonu aktif desek. Ve böyle basit görünen hatalara yakalanan günde 500bin insan olduğunu varsayarsak: 750bin-1milyon TL günlük kazanç. SekreterCELLin giderleri yok mu diyen gelir kesin şimdi? Orada kayıtlı Mesajlar 2 gün kalıyordu en son, sonra hepsi silinir.

Bunun gibi saçma sapan servisler onlarca daha var.

AvansCELL ; o kadar saçma ki, bakiyem eksiye düşüyor sonra geri ödeyince döngüye giriyor ama ne hikmetse aylık 2₺ falan hizmet bedeli alınıyor??? Bir kere avans veriyor kısaca...

ÖdemeliCell : en meşhur hizmeti buydu ama şimdi günlük 2 başarılı hakkın olmuş ve karşı taraf ödemeli aramayı 1e basıp kabul ederse dakikasından gitmiyor ekstra ücret kesiliyor. Şaka gibi...

Mobil ödeme Servisi : kendi paranla ödeme yapıyorsun. Böyle bir şeye göbek atmaları gerekirken, şirket 3 ayda bir hizmet bedeli 8 lira kesiyor. Zar zor geri alabildim. Sözleşmede bilirsiniz karınca duası gibi yazar. Hep onu koz kullanırlar..

Şimdi sayın forum halkı soruyorum size böyle büyük şirketler devletin işine geldiği için mi görmezden geliniyor? Keza İstanbul bilişim çok büyük vurgunu yapıp kaçmış.
W
geçen yıl
Sorunlu, hasta ev sahibi olan komşu imza ile çıkartılır mı
Üst katımızda ki komşu ileri derecede akıl hastası yani diğer deyişle şizofren. Durup dururken bir şeylere kızıp gece gündüz demeden gürültü yapıyor. En son olarakta yaşlı ablasına bakmadı ve hatta saldırmış bile, Ablası komalık oldu şu an yoğun bakımda durumu kritik. Bu evde tek kaldı hala gürültü küfürler hayaller iyice aldı başını gidiyor. Diğer daire sahipleriyle beraber 18 daireden 4 daire kesin imza atıp, evden çıkartılmasını istiyor. Ve ne gerekiyorsa, bana yapmamı söylediler. Sorularım şunlar;

İlk önce savcılık suç duyurusu mu yapmalıyım? Ve çıkartılması için 4 dairenin imzası yeterli olur mu?
Ayrıca mahkeme falan olursa herhangi bir masrafı olur mu?
W
geçen yıl
Ev sahibi olan sorunlu komşuyu uzaklaştırmak
Üst katımızda ki komşu ileri derecede akıl hastası yani
Şizofren. Durup dururken bir şeylere kızıp gece gündüz demeden gürültü yapıyor. En son olarakta yaşlı ablasına bakmadı ve hatta saldırmış bile, Ablası komalık oldu şu an yoğun bakımda durumu kritik. Bu evde tek kaldı hala gürültü küfürler hayaller iyice aldı başını gidiyor. Diğer daire sahipleriyle beraber 18 daireden 4 daire kesin imza atıp, evden çıkartılmasını istiyor. Ve ne gerekiyorsa, bana yapmamı söylediler. Sorularım şunlar;

İlk önce savcılık suç duyurusu mu yapmalıyım? Ve çıkartılması için 4 dairenin imzası yeterli olur mu?
Ayrıca mahkeme falan olursa herhangi bir masrafı olur mu?
W
geçen yıl
NVMe M.2 SSD sistem yükleme sorunu
Arkadaşlar A-Data XPG NVMe 250gb SSD aldım ve Ryzen 2600 PC’ye taktım.

Diğer SSD ve hardiskler başka PCde diye böyle tekli idare edeyim dedim ama hiç bir şekilde yükleme ekranında görmedi.

LEGACY + UEFI kurulumu seçip yaptım olmadı.
UEFI De olmadı.
Hardisk seçtiğimiz ekranda komut satırını açıp GPT dönüştürmeyi de yaptım.

Anakart MSI tomahawk B350, oda destekliyor.

UEFI Olmayan bir USB bellek mi hazırlamam gerekiyor?

Ya da Bios sürümü eski diye mi? AMA BIOSTA adata diye gözüküyor.

< Resime gitmek için tıklayın >
W
2 yıl
İstanbul / Maltepe 40B - 18 Ocak 2020 Bedelliler
İSTANBUL MALTEPE


40B CELP DÖNEMİ

18 OCAK 2020

Whatsapp grubumuz kurulmuştur. Buyrunuz;YA DA ;


[link=https://www.whatsapp.com/unsupportedbrowser]GRUP[/link

quote:


https://chat. whatsapp.com/DhSYHiWw9Pc1dAIZuidf3p

BOŞLUĞU SİLİP YAPIŞTIRINchat.whatsapp.com /DhSYHiWw9Pc1dAIZuidf3p


üstte ki linki birleştirip tıklayın
GRUBUN QR KODU:
< Resime gitmek için tıklayın >
W
2 yıl
Sizce 4 seçenekten hangisi? Androide geçiş.
iOstan ilk defa androide geçeceğim. Yükselik öncelik verdiklerime göre sıraladığım. Bütçe 1500₺
11 Kasım’da alacağım.

İlk önceliğim en iyi fiyat / performans olarak Asus Zenfone Max Pro
https://www.akakce.com/cep-telefonu/en-ucuz-asus-zenfone-max-pro-zb602kl-64gb-gumus-fiyati,348742423.html


2. Seçenek Xiaomi Red mi note 8
https://www.akakce.com/cep-telefonu/en-ucuz-xiaomi-redmi-note-8-64gb-fiyati,518572988.html

3. Seçenek Samsung A30:
https://www.akakce.com/cep-telefonu/en-ucuz-samsung-galaxy-a30-64gb-fiyati,432804243.html


En son seçenekte Samsung M20
https://www.akakce.com/cep-telefonu/en-ucuz-samsung-galaxy-m20-32gb-fiyati,390815079.html
W
2 yıl
Koşun CİMER Maytap geçiyor :D (SS Mevcut)
Her şey Berat vergisi ile başladı...

1.80 dolarlık ürünüme 11 TL vergi gelince CİMER'e yazayım dedim. Ve 3 ay geçti şikayetim için başka bir şikayet oluşturdum sonuç gene aynı adamlar maytap geçiyor

OLACAK O KADAR üstadımız olsaydı efsane konu yapardı. Cidden şaka gibiler ebelemece oynuyorlar

< Resime gitmek için tıklayın >
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.